Dobór spawarki

Do ostatniej strony »
G
Patryk 2006-01-11 00:00

Dobór spawarki

Witam. Mam pytanie dotyczące doboru spawarki transformatorowej a mianowicie jaka spawarka jest godna poleceni do domowego majsterkowania, łączenia różny metalowych elementów których grubość maksymalna nie będzie przekraczać 15mm. Jakiej marki spawarek byście mi polecili i ile amperów ma mieć tak spawarka by była wystarczająca do takiej pracy ( oczywiście cena też gra role ) . Wszystkim z góry dziękuje za odpowiedzi

G
FERRO 2006-01-28 00:00

Re:Dobor spawarki

Witam. Mam pytanie dotyczące doboru spawarki transformatorowej a mianowicie jaka spawarka jest godna poleceni do domowego majsterkowania, łączenia różny metalowych elementów których grubość maksymalna nie będzie przekraczać 15mm. Jakiej marki spawarek byście mi polecili i ile amperów ma mieć tak spawarka by była wystarczająca do takiej pracy ( oczywiście cena też gra role ) . Wszystkim z góry dziękuje za odpowiedzi

Ja moge serdecznie odradzic zakup spawarki transformatorowej niechlubnej marki BLAUCRAFT. Sa to spawarki tylko z nazwy i opisow na kolorowym blekitnym pudle, a w ogole ich w miare niskiej, ale baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo przeplaconej cenie, pod wzgledem wartosci uzytkowej i parametrow technicznych towarzyszy idea pod tytulem zrob se sam, tj. sznur nie jest zakonczony wtykiem, Musisz sam zaiwestowac dodatkowa kase i kupic wtyke. Jezeli badziewie [adnie (a to jest nieuniknione przy transformatorze alu) to internetowa firemka wytlumaczy ci, ze niby nie dotrzymales warunkow ich gwarancji i domorosle zainstalowales sam wtyke, nie majac stosownych uprawnien- wiec zostala dokonana nieuprawniona modyfikacja zlomu, co pociaga za soba brak jakkiejkolwiek niby-gwarancji ?!
Czy to je wporzadelu {

G
Jacek 2006-02-03 00:00

Re:Dobor spawarki

Polecam nie spawarkę ale inwerter spawalniczy , mam taki firmy WURTH , 4,5 kg wagi spawa az miło , ma elektroniczne dodatki słaby spawacz rewelacyjnie sobie radzi .
POLECAM , wydatek nie mały ale warto !!!!

G
Zbyszek 2006-02-04 00:00

Re:Dobor spawarki

Inwerter super sprawa ,problem w tym że cena też.
Wg.mnie sprawdź jakie grube ma uzwojenie wtórne ,jeżeli to będzie gruby prostokąt to może być ,jeżeli przekrój 10 jak to widzałem w domach handlowych to nie bierz .A jeżęli już masz to zdejmij obudowę i chłodź uzwojenie wentylatorami podczas pracy.Ale i tak ją spalisz.

G
Jarek 2006-03-12 00:00

Re:Dobór spawarki

Nie podam firmy poniewaz ja mam jeszcze z czasów komunistycznych i działa PONIEWAż NIE POżYCZAM JEJ. Raz ją pożyczyłem i kretyn chciał dospawać do ruchomego rdzenia transformatora aluminowy wskaźnik prądu spawania - debil do entej potęgi i skutek jest taki że gdzieś przepalił izolację i kopię aż miło ale jest dobra. Ogólne wskazówki - dobrze by było by miała minumum jakieś 160 amper (im więcej tym lepiej - moja ma cos chyba 140 A i 6 KW). 160 A to tak dla trójki elektrody (po prawdzie 3,25) są tez mniejszej średnicy - 2 i 2,5 mm. Jeżli chodzi o grubość blachy rzędu 15 mm a właściwie nawet 10 mm to juz bardzo dużo na spawarkę na 220 V, taka blachę powaznie nie pospawasz taka spawarkę ponieważ takie blachy jeżli chcesz robić odpowiedzilane połącznie czyli narażone na duże obciązenia muisz ukosować do spawania a taka spawarka nie poradzi sobie z takim połaczeniem co wcale nie oznacza że nie możesz np pospawać takich blach o do mniej odpowiedzialnych połaczeń.

G
Nie jest w porządku. 2006-03-12 00:00

Re:Dobor spawarki

Jeżeli w instrukcji nie pisze że wtyczkę ma zainstalować fachowiec z uprawnieniami. Poza tym co za problem powiedz że zainstalował ją fachowiec, znajdź jakiegoś niech Ci wystawi rachunek lipny na montaż owej wtyczki i gut - i tak Ci sie będzie to opłacało, fachowcowi dasz jakieś groszę a będziesz miał naprawę gwaranycjna załatwioną. Poza tym masz zawsze możliwośc wyboru - jeżli nie skorzystałeś z gwarancji mozesz wybrac tzw rękojmie - która obowiązuję rok i na podstawie której zwracają Ci kasę.

G
Paweł 2006-03-12 00:00

Re:Dobur spawarki

Polecam nie spawarkę ale inwerter spawalniczy , mam taki firmy WURTH , 4,5 kg wagi spawa az miło , ma elektroniczne dodatki słaby spawacz rewelacyjnie sobie radzi .
POLECAM , wydatek nie mały ale warto !!!!
co to jest ten inweter spawaliniczy? to mo ze jest to co w OCC tak spawają w Orange Couny Coper

G
ptr110 2006-03-13 00:00

Re:Dobur spawarki

Ja polecam spawarkę konwektorową KEMPPI. Waga 4kg. młody spawacz sobie poradzi.Na allegro jest po 2600zł , ja kupiłem za1900zł nówkę, kolega ja zobaczył też zakupił.
Drogo , ale spawarka nie do zajechania.Używamy tej firmy sprzętu w dużym ptzedsiębiorstwie od kilkunastu lat.POLECAM

G
WURTH 2006-05-11 00:00

Re:Dobor spawarki

Witam. Mam pytanie dotyczące doboru spawarki transformatorowej a mianowicie jaka spawarka jest godna poleceni do domowego majsterkowania, łączenia różny metalowych elementów których grubość maksymalna nie będzie przekraczać 15mm. Jakiej marki spawarek byście mi polecili i ile amperów ma mieć tak spawarka by była wystarczająca do takiej pracy ( oczywiście cena też gra role ) . Wszystkim z góry dziękuje za odpowiedzi

G
tajne 2007-01-04 00:00

Re:Dobur spawarki

Witam
Nie kupuj spawarki inwertorowej są zajebiste ale poco się pchać w durzy wydatek.
Polecam bardzo
MORDIKA 150 firmy TelWin(MAR) cena jej jest max 350zł
Są na elekt. 3,25mm i są przeznaczone dla majsterkowicza
Nie jest to wyrób tohipermarketów ale włoskiej firmy TelWin
ale nie ras na opakowaniu pisze MAR bo jest przedstawićielem na polski rynek MAR Sp. z o.o.
Pozdrawia
Kutno

G
leszek 2007-05-15 00:00

Re:Dobur spawarki

Witam. Mam pytanie dotyczące doboru spawarki transformatorowej a mianowicie jaka spawarka jest godna poleceni do domowego majsterkowania, łączenia różny metalowych elementów których grubość maksymalna nie będzie przekraczać 15mm. Jakiej marki spawarek byście mi polecili i ile amperów ma mieć tak spawarka by była wystarczająca do takiej pracy ( oczywiście cena też gra role ) . Wszystkim z góry dziękuje za odpowiedzi

Ja moge serdecznie odradzic zakup spawarki transformatorowej niechlubnej marki BLAUCRAFT. Sa to spawarki tylko z nazwy i opisow na kolorowym blekitnym pudle, a w ogole ich w miare niskiej, ale baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo przeplaconej cenie, pod wzgledem wartosci uzytkowej i parametrow technicznych towarzyszy idea pod tytulem zrob se sam, tj. sznur nie jest zakonczony wtykiem, Musisz sam zaiwestowac dodatkowa kase i kupic wtyke. Jezeli badziewie [adnie (a to jest nieuniknione przy transformatorze alu) to internetowa firemka wytlumaczy ci, ze niby nie dotrzymales warunkow ich gwarancji i domorosle zainstalowales sam wtyke, nie majac stosownych uprawnien- wiec zostala dokonana nieuprawniona modyfikacja zlomu, co pociaga za soba brak jakkiejkolwiek niby-gwarancji ?!
Czy to je wporzadelu {
blaucraft - kopia spawarki, zakopcil po wlaczeniu w siec ! I sprzedawca wypial sie - praca niezgodnie z instrukcja obslugi. Tylko, ze instrukcji obslugi popolsku nie bylo wcale !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

G
seba 2010-12-07 08:58

Re: Dobur spawarki

http://allegro.pl/spawarka-transformatorowa-320a-230-380v-wtyki-i1349328673.html mam pytanie czy orientuje się ktoś co to za spawarka i czy do potrzeb domowych się nadaje czy jest to tandetny wyrób ?

G
Slawek1 2010-12-07 09:44

Re: Dobur spawarki

Jeżeli chcesz wykonać " dobur" to hm..... właściwie co to jest ten "dobur"????????
Kuba do tablicy !!!! Odmiana przez przypadki rzeczownika "dobur"!!!!!
Felek, Maaarriusz co sądzicie o "doburach"???? Ciekawe czy to słowo nadaje się do gry w Scrable?
Slawek

G
Felek 2010-12-07 10:35

Re: Dobur spawarki

Dobury z Pawarek mieszkają w lesie. Widziałem je niejednokrotnie, podczas wędrówek po Karkonoszach. Prawdą jest, że Dobur z Pawarki potrafi nieźle zaspawać całą wioskę - historia zna przypadki dzikich band Doburów, które okradały i podpalały wsie na północy Polski. Jeśli Dobur, to tylko austriacki, bo jedynie austriackie Dobury potrafią coś jeszcze zdziałać (Pawarek to właśnie niewielka miejscowość na południu Austrii). Innych nie polecam, natomiast można spróbować z Doburem w osłonie argonu, ale czy to się sprawdzi, tego nie wiem.

G
gość 2010-12-07 12:42

Re: Dobur spawarki

Kurtka-felek, daruj sobie tę grafomanię. Ewentualnie na priv do Wojtka. On jest wielbicielem twoich wypocin.

1 2