Nasza strona do poprawnego działania wymaga włączonej obsługi JavaScript. Bez włączonego JavaScriptu nie można korzystać w pełni możliwości sklepu.
Jeśli chodzi o części szukaj na ich stronie, mają całe bazy wraz z schematami https://m2parts.pl/pl/navigation/czesci-zamienne-151.html
dzień dobry, Chodzi o piłę łańcuchowa Parkside Performance PPKSA40Li (IAN 494217). Gdzie można dostać zdejmowaną część obudowy piły łańcuchowej, tę...
Kiedyś bym polecił ale to co teraz jest w castorama to tragedia nie wytrzymuje nawet pol roku trzyletnia wiertarka lepiej działa niż dwumiesięczną a...
Nie naciągaj na olej firmowy. Znam lepszej jakości olej do H i tańszy - ważne aby parametry były a nie dochód H tylko sie liczył
To są narzędzia jednorazowe po gwarancji można wyrzucić na śmietnik
Oczywiście chodzi mi o wiertła, nie o to czy wiertarką, czy świdrem ręcznym ;) Co pewien czas trafia mi się konieczność poprzewiercania gresu. Nie jakoś strasznie dużo, w sumie kilkanaście otworów fi 6. Ostatnia próba wiercenia zakończyła się klejeniem potrzaskanego kafla, próbowałem wiercić wiertłem Hilti (wersja do przewiercania zbrojeń) bez udaru. Po dłuższej chwili wiercenia osiągnąłem otwór o głębokości jakiś 2 mm, potem nerwy mi puściły, włączyłem udar, dotknąłem leciutko... No i kleiłem kafel. Teraz znowu będę musiał przewiercać takie cholerstwo - moglibyście coś podpowiedzieć?
Oczywiście wiertłem diamentowym, oczywiście chłodzonym wodą i oczywiście bez udaru, najlepiej wkrętarką, by nie przekraczać prędkości 1000obr/min.
Możesz też spróbować innymi wiertłami, z sukcesami wierciłem w gresie: - Irwin masonry - Bosch silver percussion - Kubala - wiertło do szkła, widziełem podobne wiertła z Irwina Można też spróbować Irwin Cordless lub Bosch Multiconstruction. Dużo zależy od tego gresu, gres gresowi nie równy, jeden dość miękki, a do innego tak jak JK napisał tylko diament. Tak czy inaczej bez udaru i dość niskie obroty czasem 1000 obr/min to za dużo, lepiej 600 obr/min. Nie wolno przegrzać węglika. Przegrzany przestaje się nadawać do czegokolwiek. Dobrze zraszać lekko powierzchnię wodą - czy to spryskiwaczem czy smarując otwór pędzlem z wodą. Czyli bez udaru i nie przegrzewać, wiertłem, którego końcówka jest twardsza od wierconego gresu. Fakt - najlepiej diamentowym z akcesorium, które podaje wodę. Pozdrawiam
Proponuje wiertał Bosch multiconstruction - możesz nimi wiercić stal, drewno , gres i wiele innych. Sam nie wiem jak to możliwe, bo w szkole mówili cos o kątach ostrza łysince itd do każdego materiału inne - ale ponoć działa - spróbuj sam: http://www.narzedzia.pl/Wiertła-Bosch-multiconstruction,7323.html
Ponoć dziala?;) Bo bosch tak wciska ten kit? Szczerze to owszem, może w lekkim gresie po zastosowaniu wody, wywiercą coś;) Ale nie oszukujmy tutaj ludzi, te wiertła nie są do gresu dobre.
Uff... Dziś miałem sporo dziur w gresie właśnie. Wypróbowałem w sumie wszystko, bo na wszelki wypadek zaopatrzyłem się i w Boschowski Multiconstruction i w diamentową koronkę Dedry, przy okazji zapominając że na co dzień używam bezudarowego Irwina (znaczy się zapomniałem że on gres teoretycznie również może). Wrażenia. Bosch i Irwin nadają się świetnie do zapunktowania otworów. Mokre prawie nie wiercą. Suche a i owszem, ale baaaardzo poooowoli. I grzeją się strasznie, a nie przesadzałem z obrotami. Koronka Dedry natomiast w zapunktowanym otworze szła dużo szybciej, już wiem że jak w przyszłości będę musiał w takim cholerstwie wiercić, to w ten sam sposób. Punkt bezudarowym, przelot Dedrą, pogłębienie młotem :) Dzięki za rady :)
damrok, Nie rozumiem. Mówiłeś otwór fi 6. Teraz mówisz, że wierciłeś koronką. Najmniejsza koronka jaką znam ma 14mm. O co kaman, bo nie kumam bazy ?
Przepraszam, mój błąd - sprawdziłem i faktycznie ten wynalazek nazywa się wiertłem diamentowym. Jakoś mi do czegoś o takiej konstrukcji nazwa wiertło mało pasuje, no ale cóż :)
;) ))
Polecam narzędzia firmy Bahco. Miałem z nimi styczność i jestem bardzo zadowolony z jakości ich wykonania oraz funkcjonalności. Mam nadzieję, że i wam przypadną do gustu.
Bahco to przereklamowane g...
Przereklamowane czy nie przereklamowane, kwestia gustu użytkownika. Z Bahco miałem styczność gdy jeszcze był to Sandvik, później jeszcze trochę po zmianie nazwy też, konkretnie z piłami ręcznymi i bitami. Jedne i drugie były bez zarzutu i na pewno nie przereklamowane.
Sandvik i Belzer to inna historia, teraz masz tajwańskie nasadki i grzechotki pod nazwą Bahco i kretynów piszących peany na temat tej marki w każdym temacie.
Ja posiadam coś takiego: Bosch gtr 30 http://www.youtube.com/watch?v=RUm4H0Dua_w koronka rotozip najmniejsza 6mm(130zł), największa 35mm(250zł)Drogo . Idzie w każdym gresie jak w maśle-polecam. Dodam ze koronki pracują optymalnie przy 30 tyś obr/min, a więc otwory wycięte bardzo precyzyjnie.
A ja mam taki problem mam do wywiercenia około 30 dziur w płytkach na schodach. Pierwsze kupiłem wiertło do twardego betonu z castoramy za jakieś 35 zł. Wiertło przeszło przez pierwszą warstwę bez problemu. Później jednak jest jakaś super twarda warstwa której niczym nie jestem w stanie przewiercić. Próbowałem diamentową otwornicą. Różnymi wiertłami do betonu i nic. Za każdym razem schemat jest taki sam. Wiercę przez pierwszą warstwę a na następnej wiertło się pali i następnej dziury już w ogóle nie da się nawet zacząć. Jak ustawię obroty najniższe to otwór zrobię ale w 40 minut !! Pomocy !
Korzystamy z plików cookies w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania strony internetowej. Zgadzając się na wszystkie pliki cookies pozwolisz nam na dopasowanie treści do Twoich potrzeb podczas dokonywania zakupów na podstawie Twoich preferencji. W zakładce „Ustawienia” możesz dobrowolnie zdecydować, na który typ plików cookies chciałbyś zezwolić. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. W dowolnym momencie, możesz dokonać zmiany swojego wyboru klikając opcję „Ustawienia” w Polityce Cookies.
Poniżej możesz sprawdzić, jakie dane zbieramy w ciasteczkach i po co je zbieramy. Nie na wszystkie musisz się zgodzić.
Są niezbędne, by nasza strona działała prawidłowo, dlatego nie możesz z nich zrezygnować. Są wykorzystywane przez podstawowe funkcję strony.
Ciasteczka, które pozwalają na przesyłanie anonimowych danych o zachowaniu użytkowników na stronie. Dzięki temu możemy ulepszać naszą stronę, aby była łatwiejsza w obsłudze.
Ciasteczka, które przechowują informacje o Twoich wybranych ustawieniach i danych dotyczących personalizacji np. rozmiar opony.
Sprawdzamy co przeglądasz i kupujesz na naszej stronie, aby lepiej dopasować do Ciebie reklamy. Dzięki temu możesz zobaczyć te reklamy, które mogą Ci się przydać i być dla Ciebie interesujące.
Możesz zostawić pytanie na czacie, odpowiemy w najbliższym czasie. Nie zapomnij podać swojego adresu email lub telefonu.