Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

G
petro 2011-08-29 21:35

Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

Ja posiadam już o ponad 15 lat czarną wiertarkę B&D o mocy 600W + Udar. W firmie pracowało na niej wielu ludzi, nawet takich którzy nie mieli pojęcia o wierceniu, napewno była katowana na wszystkie możliwe sposoby, po dzien dzisiejszy używam jej bez awaryjnie, jedyne co ulego poprawce to kabel w rączce ktory czasem nie kontaktował, oczywiście wiertarka Made in Germany.

G
Adam 2012-01-26 17:08

Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

Posiadam prostownik i rozruch do auta firmy Black and Decker. Polecam, mam je od ponad roku, naprawdę dobry sprzęt w dobrej cenie. Wczoraj kupiłem wkrętarkę 12V i podoba mi się, w dobrej cenie. Napiszę później...po roku..czy dalej mam o nich te same zdanie. Dobre zdanie.

G
M60r 2012-05-16 22:05

Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

Ja trochę pracowałem narzędziami różnych firm i wiele z nich już popsułem. Ja widzę tylko jedną zasadę "jak się trafi" nie ma reguły zdarzają się narzędzia bardzo drogich i znanych marek które się rozlatują jak chiński badziew. W swojej karierze popsułem kilka narzędzi makita i bosh i nie uważam tych marek za warte swojej ceny zwłaszcza makita za którą sami nie wiedzą ile śpiewać. Ja mam różne narzędzia nawet chińczyki bez marki które okazały się nie do zdarcia. Z mojego doświadczenia wynika że najlepiej opłaca się wydawać wielkich pieniędzy na znane marki. Lepiej kupić coś w średniej cenie lub nawet chińczyka z gwarancją. To nie prawda że niektóre marki mają słaby serwis to wszystko zależy od sklepu gdzie się je kupuje. Trzeba to robić w sprawdzonych sklepach i być stanowchym i zapoznać się z przepisami prawa co do gwarancji bo czasem trzeba uświadomić sprzedawce. Ja nigdy nie miałem problemów z wymianą.
Jeśli chodzi o narzędzia B&D to może zbieg okoliczności ale nigdy żadnego nie popsułem i myślę że warto. Przy zakupie trzeba wybierać narzędzia o dużej mocy to dotyczy wszystkich marek. Narzędzia typu 400-500W nadają się tylko na półkę, Do pracy Używa się narzędzi o dużej mocy

G
3maja 2012-10-16 09:42

Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

Firma Black and Decker to syf. Kupiłem kilka ich produktów i wszystko okazało się śmieciem. Diaks i wkrętarka się spaliły. Wkrętarka padła po kilku tygodniach użytkowania, ale gwarancji mi nie uznali, bo ją "przeciążyłem" skręcając szafki kuchenne. Najbardziej rozwalił mnie kątownik z linijką, który nie miał kąta prostego, a podziałka z linijki zmyła się, jak przypadkiem zachlapałem ją wodą. Chcecie się wkurzyć to kupcie sobie noname - przynajmniej taniej wyjdzie.

G
1001narzedzi_pl 2012-10-17 11:06

Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

Tutaj jak zawsze ilu użytkowników,tyle różnych opinii na temat firm. Nie inaczej jest w tym przypadku,swego czasu miałem od nich szlifierkę i nie mogę nic złego powiedzieć,sprawdziła się.

G
arti83 2013-02-14 11:12

Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

Każdyz was ma rózne opinie na temat elektronarzędzi Black&Decker. Pewnie jest to zwiążane ze sposobem użytkowania a jeszcze bardziej z pochodzeniem i jakością zakupionego sprzętu. Wielu pewnie zna takie marki jak: Makita, Hitachi, Hilti, Metabo. AEG, Dewalt i każdy z was nie pogardziłby takim nabytkiem. Według niektórych opini narzędzia Black&Decker to sprzęt słaby jakościowo i może jest w tym jakaś prawda, lecz nie każdy z was wie, że tak zachwalana przez wielu użytkowników marka Dewalt to marka należąca do firmy Black&Decker. Prawdopodobnie firma ma taką taktykę, że amatorski sprzęt produkuje pod własną nazwą, a serie profesjonalne sygnuje marką Dewalt. Wiele firm tak robi, np. Makita i gorsza jej odmiana Maktec czy Bosch niebieski i zielony. Zatem pochopne wypoweidzi, że Black&Decker to syf jest troche nieuzasadnione.

G
Bel-ami 2013-02-14 12:26

Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

Zatem arti83 pleciesz jak potłuczony. Bo każdy kto choć trochę interesuje się elektronarzędziami, doskonale wie, że B&D i DeWalt to ten sam koncern. A twoje odkrycie nic nie zmienia i nie sprawi nagle, że narzędzia B&D będą trwalsze i wydajniejsze. Lubię obie wspomniane marki, DeWalt'a mam trochę narzędzi a do B&D mam ogromny sentyment. Jednak nie zmienia to faktu, że nie wydałbym ani złotówki na ich nowe produkty. Wolę dopłacić i kupić coś porządnego, albo kupić taką samą jednorazówkę tyle, że w markecie i za 1/3 ceny B&D. A to, że coś jest z czymś spokrewnione... wiesz pierwszy Polonez był jakoś tam spokrewniony z Lancią Deltą.

G
inż. 2014-10-08 21:57

Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

Jak może Pan pisać "spaw" ? Każdy szanujący się inżynier mechanik wie że "spaw" jest wtedy gdy ktoś przesadzi z alkoholem, a Pan miał za pewne na myśli SPOINĘ.

G
Marek 2014-10-26 11:06

Re: Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

Zatem arti83 pleciesz jak potłuczony. Bo każdy kto choć trochę interesuje się elektronarzędziami, doskonale wie, że B&D i DeWalt to ten sam koncern. A twoje odkrycie nic nie zmienia i nie sprawi nagle, że narzędzia B&D będą trwalsze i wydajniejsze. Lubię obie wspomniane marki, DeWalt'a mam trochę narzędzi a do B&D mam ogromny sentyment. Jednak nie zmienia to faktu, że nie wydałbym ani złotówki na ich nowe produkty. Wolę dopłacić i kupić coś porządnego, albo kupić taką samą jednorazówkę tyle, że w markecie i za 1/3 ceny B&D. A to, że coś jest z czymś spokrewnione... wiesz pierwszy Polonez był jakoś tam spokrewniony z Lancią Deltą.

Chyba to już nie Dewalt, a Stanley. A reszta to święta prawda. Choć to są ładne narzędzia i tańsze niż inne markowe, przyjmując naciągane mocno założenie że B&D to narzędzie markowe. Mogą więc być pokusą dla wybitnie okazjonalnego majsterkowicza. Ja kupiłem swego czasu wyrzynarkę, była trochę tańsza od zielonego Boscha. Po wykonaniu około 30 cięć deski 10cm na 2cm cos pękło tak, że silnik chodził a brzeszczot stał. Potem kupiłem Toyę, którą wykończyłem dom, wybudowałem altanę i chodzi do dziś...tylko brzeszczot często wylata.

G
Marian Instalator 2015-01-09 10:39

Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

Bardzo długo byłem Fanem tych markowych wytworów globalnej reklamy aż do momentu napraw.Raz przełącznik,to znowu szczotki,wirnik ,itd,ceny napraw doprowadzały mnie do ruiny,bo po wymianie jednego ,dwóch podzespołów przepłacałem całe narzędzie.Od roku zaopatrzyłem się w zestaw grupy /Phiolent/,niebieskie i profesjonalne ale u nas malo znane.Moje wiertarki pracują w systemie dwuzmianowym i praktycznie nie stygną ,wiec mało która dożywa końca gwarancji,stąd ciągła potrzeba wymiana wirników,szczotek itd.I tu miła niespodzianka,w Phiolencie części tanie a trwałość identyczna jak u Boscha,przynajmniej do tej pory nic sie nie rozleciało,więc zaskoczenie duże,że jakość porównywalna z Boschem czy Makitą.ceny phiolentu są nizsze niż za zielonego Boscha.Na necie znajdziecie sklep,serwis itd.Pozdrawiam

G
tomek 2015-03-22 13:37

Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

witam pierwszy raz jestem na forum a co tej firmy powiem tak posiadam szlifierke oscylacyjna i jeszcze mnie nie zawiodla wiem ze niektuzy ze na budowe to hilti lub makita itp ale ja przy remacie domu przy szlifowaniu odnawianych elemetow jestem zadowolony uwierzcie mi ja po kupnie jej sprzedajacy wychwalal jak nic oczywiscie i mial racje gwarancja minela a ja dalej ja mam i mi sluzy i nie przy remontach drobnych posiadam warsztat blacharski i non stop jest urzywana jesli byla by to tylko zabaweczka dla laikow i majsterkowiczow to nie chodzila by juz ponat6 lat cooo

G
tadek 2018-08-30 03:51

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
tadek 2018-08-30 03:53

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
wer 2018-10-11 13:49

Re: Co sądzicie o elektronarzędziach Black&Decker

Posiadałem wiertarkę - ogólnie dawała radę w betonie, cegle, stali. Dała się zajechać po wymieszaniu 18 worków posadzki samopoziomującej w ciągu ok godziny (pył załatwił szczotki i komutator). Ze względu na brak części zamiennych trafiła na szrot.
Szlifierkę kątową używam od ok 10 lat. Po krótkiej przygodzie ze źle wyważoną szczotką drucianą dextera posypały się łożyska. Koszt wymiany 16 zł. Poza tym warto sprawdzać smarowanie przekładni. Przy takich prędkościach smar ucieka z kół zębatych i lubi kleić się do obudowy.
Ogólna opinia - jak się dba to się ma

1 2