Bosch vs Graphite

Do ostatniej strony »
G
budowlaniec 2010-02-04 20:10

Re:Bosch vs Graphite

AllTols - Czy młoda? Ja bym się sprzeczał. Topex ma już w końcu parę ładnych lat. Od rebrandingu - faktycznie, minęło niewiele czasu. W dystrybucji są jeszcze narzędzia w identycznych obudowach, co Graphite, ale z naklejką Topexa.
Jak dla mnie Topex wypsztykał się na taniźnie i teraz próbuje ratować/tworzyć nową markę.
Może jako sprzedawca Topexa zdradzisz mi tajemnicę: co za geniusz odpowiada za politykę cenową? No, bo np. akku 58G138 kosztuje prawie 800 PLN, a wygląda na marketowego stwora. Przy takich parametrach najtańszy DeWalt bije go w przedbiegach. Czy ktoś to w ogóle kupuje? Nie wspomnę już nawet o tym, że za podobne pieniądze można mieć nową Makitę LTX, czy Metabo z 3-letnią gwarancją na akumulatory...
Pozdrawiam,
Robert.

G
Rufus 2010-02-04 22:20

Re:Bosch vs Graphite

Graphite 58G138 jest w zasadzie identyczny jak nowa wkrętarka CMI Li-ON która pojawiła się w OBI.
Ten sam desing-inne są tylko kolory i cena .
Wprawdzie CMI jest 14,4 v ale kosztuje tylko 329 zeta :)

G
Maariusz 2010-02-05 08:11

Re:Bosch vs Graphite

Polecam artykuły w "Gazecie Narzędziowej" na temat elektronarędzi Graphite. Według mnie są sponsorowane, ale i tak coś dowiedzieć się można. Mam sporo elektronarzędzi lecz tej marki jeszcze nie. Na rynku jest szeroki wybór sprzętu, ale nigdy bym nie porównał Boscha do Graphita. To według mnie głupota

Re:Bosch vs Graphite


Ciężko jest budować wizerunek Dobrego i trwałego narzędzia gdy w pojęciu klientów firma ugruntowała swój widok jako producent przeciętnych jakościowo rzeczy. Ten wizerunek jeszcze długo będzie funkcjonował w naszych umysłach. Z tego tez względu nawet gdy będzie miała coś dobrego to znajdziemy wady.
Natomiast diametralnie inny jest wizerunek Boscha. Od dawna funkcjonuje opinia producenta dobrych, i trwalych nie tylko narzędzi. Tego tak latwo nie zburzą nawet złe słowa o serwisie,czy zła ocena zielonych narzędzi. Przypuszczam ,ze fachowcy od marketingu szybko się zorientują w błędach i je zlikwidują. Kontynuacja negatywnych opinii prowadzi do utraty klientów i przez to zysków . Zdobycie dobrych opinii to działania przyszłosciowe gruntujące pozycje na rynku ....zarówno Topexu , Boscha etc.
pozdrawiam Sławek

G
Maariusz 2010-02-05 15:30

Re:Bosch vs Graphite

Topex sam sobie jest winien. Zaczął od handlu badziewiem a teraz chce być sprzedawcą sprzętu profesjonalnego. Na renomę czeba sobie zapracować

G
budowlaniec 2010-02-05 20:43

Re:Bosch vs Graphite

Maariusz - a ja przewrotnie odwrócę Twoją tezę: ktoś ten badziew jednak kupował, a Topex wykorzystał szansę i stał się największym producentem tanich narzędzi. W robieniu biznesu nie ma niczego złego ;)

G
dragsteer 2010-02-07 20:14

Re:Bosch vs Graphite

Witam.
1. Budowlańcu.
Topex jest największym importerem i dystrybutorem narzędzi w naszym kraju. NIE JEST PRODUCENTEM!!
2. Mariuszu
Topex od zawsze importował sprzęt z Chin! I kiedyś nie była to aż taka tandeta! W latach 90 Topex był idealną alternatywą dla drogiego bosch , b&d , celmy itd. Sam mam zieloną 18V wkrętarkę Toexa kupioną w 1997r. Sprzęt nie do zajechania (oprócz aku) - wiem , dobrze trafiłem
3. Graphite
Ciężko jest importerowi tanich narzędzi wypromować sprzęt niby profi. Dlatego teraz tanie narzędzia to nie topex a verto :) Po 2 graphite nie jest sprzętem profi. Jest dobrym sprzętem dla domu lub małej firemki ( fuchy , montaż telewizji , internetu etc.) Sprzęt porównywalny do sparky , einhell.
Pozdrawiam

G
Maariusz 2010-02-09 12:47

Re:Bosch vs Graphite

Dla mnie Topex parę lat temu był tandetą, którą osobiście nie raz przetestowałem. Ludzie to jednak kupowali bo czymś robić musieli. Markowe narzędzia były bardzo drogie i do tego trudno dostępne. Teraz jakość jest coraz lepsza

G
martinqe 2011-01-25 12:44

Re: Bosch vs Graphite - Problem z wiertarko - wkretarką BOSCH GSR 12-2

Czy ktoś z użytkowników forum może mi powiedzieć czy bicie wrzeciona w tej wkrętarce i luz na wałku napędowym wrzeciona jest rzeczą normalną w tym modelu.Wkrętarka ma niecały miesiąc

G
krystek 2011-01-26 20:33

Re: Bosch vs Graphite - Problem z wiertarko - wkretarką BOSCH GSR 12-2

Czy ktoś z użytkowników forum może mi powiedzieć czy bicie wrzeciona w tej wkrętarce i luz na wałku napędowym wrzeciona jest rzeczą normalną w tym modelu.Wkrętarka ma niecały miesiąc


normalne to by było po powiedzmy 2 latach codziennej pracy

G
Slawek1 2011-01-27 10:12

Re: Bosch vs Graphite

Na pewno ww. usterki nie powinny NIGDY wystąpić.... ..... .
Slawek

G
Piotrek 2012-02-29 15:20

Re: Bosch vs Graphite

Wtrace swoje 3 grosze. Kupilem w 2002 najtansza wyrzynarke firmy Topex (wlasciciel marki Graphite) za ok. 50zl. Po 6 latach i kilku amatorskich pracach (ukladanie paneli, docinanie polek itp.) padl klocek dociskajacy brzeszczot. Pojechalem do oddzialu firmy (maja ich w wielu duzych miastach) i za 9 zlotych dokupilem potrzebny element. Wyrzynarka chodzi do dzis (zeby nie bylo tak kolorowo - nie da sie jej zmusic do ciecia prostego). Tego wlasnie oczekuje do budzetowej wyrzynarki. Zeby byla tania, nie psula sie zbyt czesto przy amatorskim uzytkowaniu, a jak sie zepsuje, by serwis byl na miejscu i dalo sie dokupic czesci zamienne po paru latach. Zakupiona wyrzynarka dokladnie moje oczekiwania spelnila.
Jak rozumiem utworzona jakis czas temu marka Graphite ma promowac budzetowe produkty, ktore trzymaja pewien poziom tj. maja wyzsza kontrole jakosci (z Topexem mozna bylo trafic na dobry produkt lub kompletny bubel). Jezeli tak jest zostane ich klientem.

G
zembaty 2012-05-10 10:43

Re: Bosch vs Graphite

Posiadam od dwóch miesięcy myjkę Graphite 2500W. Umyłem 1 samochód (osobowy), 3 m2 dachu i 1,5 koła samochodowego. W tym czasie dwukrotnie się zepsuła. Pierwsza naprawa - pompa i lanca. Druga naprawa w trakcie - wysadziło trzpień regulatora z pompy - czekam na kuriera. Pierwsza naprawa od drzwi do drzwi trwała prawie miesiąc. Ręce opadają. Mam już dość telefonów do Topexu i DHL. W dodatku po pierwszej naprawie wszystkie śruby i nakrętki serwis dokręcał chyba żabą - tak są poopie...a myjka wróciła z pękniętą obudową.

G
Adamus108 2012-05-11 15:27

Re: Bosch vs Graphite

Jeśli chodzi o sprzęt, który wykorzystuję w pracy to inwestuję tylko sprawdzone marki, którym nie opłaca się wypuszczać bubli.

G
raziel 2013-08-08 07:53

Re: Bosch vs Graphite

powiem tak Bosch-e itp pro sprzęty jak dla mnie (zastosowania amatorskie i ćwierć pro) odpadają z dwóch powodów:

1. cena
2. masa podróbek

Bardzo chętnie kupowałbym używki boscha i na spokojnie je sobie regenerował bo z częściami niema najmniejszego problemu począwszy od plastików a na byle sprężynce kończąc. Problem polega na tym ze trzeba mieć chyba szósty zmysł żeby wyczaić czy dana sztuka to oryginał zwłaszcza jak chodzi o używkę na której ledwie widać napisy.
A tak na luziku wiadomo że to chińczyk, sam właśnie zastanawiam się nad młotem Graphite 58G874 jakiś tam servis jest to może jakiegoś tryba lub szczotki da się kupić. Może to głupie ale w Graphite podoba mi się dizajn, kolorek fajny ;P
w modelu 58G874 napis magnesium miło mi się kojarzy z pokrywami zaworowymi w mojej suzuce tam tez taki ładny napis xD

1 ... 3 4 5

Kategorie :