BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Do ostatniej strony »
G
kris 2006-08-15 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

krisłold czytając powyższą opinie nie zrozumiałeś jej treści,chodzi o sklepy i salony specjalizujące się w sprzedaży narzędzi między innymi HILTI,FESTOOL... . Na jakiej podstawie twierdzisz,że nie jestem na topie?

G
KuBa 2006-08-16 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

to jak boicie sie kupować sprzętu bo boicie sie podróbek to polecam firmy klasy metabo, aeg, bo takich firm jeszcze podróbek nie widziałem...
a co do sprawdzenia to gołym okiem, po wyglądzie nawet można rozpoznać oryginał , a jak ktoś ma nadal watpliwości to niech zdobędzie katalog sprzętu bosch czy makita i wtedy sobie sprawdzi

G
danny 2006-10-04 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

czy ktoś spotkał się z podróbką festoola?

G
michał 2007-01-24 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

czy ktoś spotkał się z podróbką festoola?

CZY KTOŚ WIDZIAŁ PODRUBE CELMY ?

G
mrox 2007-01-27 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

ktos pisze o chinach. teraz 90% produkcji to chiny, co do zapachu to moze byc mylne. kupowac w sklepach a nie na parkingu gieldzie targowisku, tam najszybciem moga was oszukac

G
czesio 2007-02-01 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Post usunięty przez administratora forum.

G
Mrox 2007-02-04 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

dzis w Bydgoszczy na gieldzie smochodow widzialem podroby Boscha niebieskiego. haaa na pierwszy rzut oka wygladal normalnie ale: choc byl niebieski i mial etykiety super jakosci to wygladal jak CMI. w OBI 149 i 69 zl :) byly to szliferki katowe duza i mala. widzialem tez wiertarko-wkretarke ale bardziej przypominala 3-biegowke mcallistra:) z tego co mi wiadomo to niebieski Bosch nigdy nie mial wsowanych baterii od przodu tylko wkladane od dolu.
unikajcie kupowania pofesionalnych narzedzi na gieldach.
pozdro

G
Wiesiek 2007-03-18 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Tekst zaczerpnięty z: http://www.allegro.pl/item172651066_makita_hr_2450_oryginal_uwaga_na_podroby_nowa.html UWAGA: Pojawiło się na rynku masę podrób młotków Boscha i Makity. Nikt za 300-400 zł tego nie wyprodukuje!! A co dopiero marża sprzedawcy Podróby są bardzo dobrze dopracowane estetycznie, ale Chińczycy o czymś
zapomnieli:
Oto jak odróżnić podróbę od oryginału - jeżeli choć jedna rzecz się zgadza to masz do czynenia
z podróbą
1. Wszystkie podróbki mają głównie ten sam numer seryjny 0058079 lub krótszy nadrukowany na etykiecie Oryginał ma wybijany!!
2. Inaczej wykonana tylna rękojeść - brak zaokrąglenia pod śrubą oraz inna faktura gumy
Jakoś dziwne, że na żadnej aukcji tanich HR2450 nie ma zdjęć tego elementu.
3. Zadry na elementach spasowania - oryginał ma idealne odlewy, w podróbkach krawędzie sa postrzępione
4. Dokładność przyklejenia etykiet - w oryginale są idealne i równe.
5. Przebarwienia, inny odcień obudowy.
6. Osoby sprzedające HR 2450 sprzedają głownie tylko ten model i Boscha GBH 2-24 DSR
- tylko podróby Poza tym podrabiany jest młot HR4500C i szlifierka 9228NB.
Często dostaję pytania "Czym różni się oryginał od podróby??" Na tak oczywiste pytanie odpowiadam - jakością!!!. Jeżeli nie stać Cię na oryginał to kup na allegro młotowiertarkę Skila za ok 300 zł - Makita to nie będzie, ale lepszy markowy amatorski sprzęt
z gwarancją niż badziewna podróba.
Lub tej samej jakości co podróba młotek za 100 zł z marketu

G
wiech rafał 2007-03-25 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Kupiłem Boscha 2-24 DSR na allegro.Gościu zapewniał ,że to oryginał.A tu pech .Porobiłem trochę zdjęć tej wiertarki i wysłałem do firmy bosch.Tam ewidentnie stwierdzili "Narzędzie przedstawione na zdjęciach nie jest oryginalnym produktem naszej firmy" Oczywiście odesłałem ją do właściciela za pobraniem i przyjął ją ze zdziwieniem że to podróba
Jak ktoś chce mogę podesłąc kilka fotek podróby.Podajcie swój e-mail.

G
maciol40 2008-02-12 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Witam ,czy moglbym pan przeslac fotki.wlasnie zakupilem chyba buble ,,makity i boscha ;;dzieki z góry

G
maciol40 2008-02-12 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

arti400@op.pl

G
df 2008-02-13 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

>Ja napewno nic na zadnym allegro albo innej giełdzie nie kupie .
Jeśli ci tam sprzedadzą jakiś bubel to zawsze możesz go oddać !!!
Oczywiście to Twój wybór, ale pozwól, że przytoczę Ci jeden przykład. W znanym serwisie aaaaaaukcyjnym pewien sprzedawca oferuje cały asortyment Boscha, Skila i innych rzeczy z tego koncernu, także akcesoria. Patrząc na komentarze jest wiarygodny. Zupełnie przypadkiem jego siedziba znajduje się w moim mieście, ma spory, dobrze zaopatrzony sklep i autoryzację Boscha. Ceny wystawionego przez niego sprzętu na aukcjach są niższe niż na jego półkach. Oryginały, legalne, z fakturą i gwarancją. Można odebrać osobiście. Byłbym frajerem, gdybym w takiej sytuacji nie skorzystał z a..ukcji. Tylko raz kupowałem u niego bity prosto z półki i ... przepłaciłem. Poza tym sklepem, mógłbym wskazać Ci jeszcze kilku ludzi na A., których status jest podobny. Co nie zmienia faktu, że pełno jest sprzedających podróbki i chińszczyznę. Ale to tak samo, jak z internetem - ponieważ wszędzie hakerzy włamują sie do kompów, to nie znaczy, że ja nie będę z niego korzystał.

G
arturkubik2007 2008-02-16 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

kazdy kto mial doczynienie z oryginalnym sprzetem pozna odrazu czy podroba czy oryginal, a dla tych co nie mieli mam kilka wskazowekja jak rozpoznac podrubki, a mianowicie jesli macie narzedzie w reku to widac po plastiku, detalach, np. latwo zobaczyc po laczeniu czesci obudowy moga sie nie schodzic rowno, po zapachu tez sie dojdzie bo az dusi tak jedzie z plastiku. kabel jest cienki i raczej sztywny im zimniej tym bardziej sztywnieje(kupujcie zima:) albo do lodowki:) haha) serio po tym idzie poznac kabel w oryginalnym narzedziu musi swoje wytrzymac wiec dlatego jest gruby i miekki, bo jakby byl sztywny to po parokrotnym uzyciu by sie wyrobil i do wymiany, a po za tym w profesionalnych oryginalnych narzedziach ten kabel ma swoja dlugosc dla wygody uzytkownika, a w podobach oszczedzaja i kabelek kruciutki. waga tez swoje znaczy jak widzialem niektore sprzety podrobki pisze ze niby 2000w albo wiecej(niby mocniejsze-z wyzszej i drozszej polki) a wazy tyle co nic to tez podroba. sprzet im mocniejszy tym wiecej wazy dajmy na to ze ktos wam oferuje dwie wiertarki boscha ta sama seria tylko inna moc i model. to roznica w wadze miedzy nimi musi byc. kupujac przez internet zwracajcie uwage na nakleiki napisy, widzialem jak goscie specjalnie robia zlej ostrosci zdjecia zeby nie bylo tego widac, nakleiki tez daja po galach, po pierwsze sa krzywo wklejone, w oryginale jest idealnie, a jak jest napis pomalowany na plastiku to widac po konturach ze farba wychodzi poza literki. numery seryjne sa te same i przewaznie wydrukowane a na np makicie wybijane i drukowane. jak widzicie okazje dajmy na to na allegro i pisz tanio hilti nowe 400zl to bankowo podruba sa tez cwaniaczki co ida na bezczela i schodza z ceny tylko o pare stowek dajmy na to kosztuje 3000 a on odda za 2200, bo niby bez gwarancji. patrzcie tez na symbole oznaczenia np widzialem kiedys wlasnie hilti i pisalo gbh i jakies numery, zdziwilem sie bo bosch ma takie oznaczenie no to wpisuje w wyszukiwarke i rzeczywiscie wyskakuje seria boscha. im sprzet jest z wyzszej polki i ma wiecej opcji tym trudniej go podrobic, ale sa takie podrobki ale tylko na napisach bo jak sie okazuje sprzet wyglada jak z marketu tylko nakleika z nazwa . dlatego szukajcie w necie po nazwie modelu i porownujcie wyglad, jesli sie rozni to lipa. najlepiej jak ktos oferuje wam sprzet isc to sklepu czy serwisu i tam wam powiedza prawde:)

G
Andrzej 2008-02-28 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

Male wiert. Boscha dosc ciezko rozpoznac. Na pewno na walizce maja naklejki BOSCH, na oryginale jest farba

G
mirek 2008-06-19 00:00

Re:BOSCH , MAKITA Oryginał czy podróbka?

najprościej rozpoznac podróbę po naklejkach
oryginalne są idealnie wycięte a rogi są delikatnie
zaokrąglone w podróbach naklejki są zwyczajnie
wycięte nożyczkami

1 2 3