Bosch DLE 50 pomiary "na zewnątrz"

G
McGregor 2006-12-03 00:00

Bosch DLE 50 pomiary "na zewnątrz"

Czy Bosch DLE 50 jest skuteczny na zewnątrz?
Pracuje w terenie i chciałbym wiedzieć czy łatwo jest trafić np. w drzewo znajdujące się na tle ściany- (bez wątpliwości czy przypadkiem podany wynik nie jest odległością do ściany)
Producent nic (?) nie mówi o celowniku a jest to dość istotna sprawa (takie dalmierze mają chyba celowniki laserowe - co więc dzieje sie w słoneczną pogodę gdy taka plamka jest niewidoczna?)

G
piotr 2006-12-31 00:00

Re:Bosch DLE 50 pomiary

Jak bym ci miał coś doradzić to kup leiej coś innego, ja go mam od miesiąca, i już się chcę go pozbyć. Bardzo szybo trzeba wymienać baterie. To chyba jakieś nieporozumienie 1 komplet baterii ok 200-300 pomiarów a niby to narzędzie profesjonalne. Przetestowałe już różne baterie. Na zewnątrz DLE 50 jest skuteczny ale w słoneczny dzień przy pomiarach kilkunastu mb. nie widać wogóle plamki nawet w okularach. Sprawdza się przy pomiarach na zewnątrz wieczorem. O żadnym celowniku w tym modelu nie słyszałem.

G
misiollo 2007-01-20 00:00

Re:Bosch DLE 50 pomiary

Witaj
Na pewno zmierzysz bez problemu odległość do tego drzewa :)
Przy pomocy DLE 50 mierzysz wiązką w jeden określony punkt.
Inaczej jest z dalmierzami ultradżwiękowymi, z tymi mógłbyś mieć problemy przy takich pomiarach.
Odnośnie pracy w słoneczny dzień, to zgadzam się z przedmówcą, powyżej 15m trudno dojrzeć punkt pomiarowy.
Pozdrawiam
Marcin

G
OXYDUS 2007-02-01 00:00

Re:Bosch DLE 50 pomiary

Zakupiłem DLE 150 własnie do inwentaryzacji dendrologicznych, za jakies dwa tygodnie opisze jak wygląda praca w terenie. Dodatkowo zakupiłem celownik wiec mozliwe ze sie nierozczaruje. Zobaczymy

G
Piotr 2007-02-03 00:00

Re:Bosch DLE 50 pomiary

Czy DLE 50 nadaje sie do pomiaru stolarki okiennej? Pracuję w tej branży i czasem miara jest za krótka lub słabe dojście. Potrzebna tu jest dokładność i niezawodność - czy na ten sprzęt można liczyć ?

G
klient 2007-03-07 00:00

Re:Bosch DLE 50 pomiary

Tak nadaje się i mi świetnie się mierzy nim węgarki.
tutaj możesz go szybko kupić :
http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/192_Dalmierz_laserowy_DLE_50.html

G
Marcin 2007-05-03 00:00

Re:Bosch DLE 50 pomiary

małe sprostowanko na wstępie... otóż niczego nie sprzedaję i powiem tak :D
Piotrze uskarżasz się na problemy z bateriami.
Już śpieszę z solucją. Niestety konstruktor (bosch) nie dopracował jednego drobnego elementu konstrukcji w DLE 50. Chodzi o klapkę przykrywajacą barerie. Otwórz ją z łaski swojej i dociśnij palcem baterie a przekonasz się, że zagłębią się jeszcze trochę nim oprą się o swoje leże. problem polega n tym, że od strony klapki nic nie przytrzymuje baterii przed wysunięciem się z leża, więc polecam złożyć na 4 kartkę papieru lub włożyć tam kawałek gąbki i gwarantuję że problemy z bateriami się skończą.
W sytuacji gdy baterie nieściśle przywierają do złączy na wyświetlaczu pojawia się jak domniemam komunikat, że ogniwa baterii są słabe. Spróbuj a przekonasz się, że ten efekt zniknie gdy zabezpieczysz stosownie baterie ;)
A co do problemów z odczytem pomiaru w słoneczny dzień, polecam stosowne okulary wzmacniające widzialność wiązki lasera i stosowny odbiornik (płaskie takie cuś) które znacznie polepsza widzialność.
Choć nadal nie będą to warunki idealne, bo taka jest niestety specyfika mierzenia w bardzo słoneczny dzień. To wada nie tyle dalmierza, co ludzkiego oka, które wraz ze zmniejszeniem kontrastu wskótek nadmiaru oświetlenia i zwiększenia odległosci ma problemy z dostrzeganiem szczegółów ;D

G
piotrek1969 2010-09-28 16:26

Re: Bosch DLE 50 pomiary "na zewnątrz"

polecam ci bardziej dalmierz laserowy BOSCH DLE70

1

Producenci :

Kategorie :