Black&Decker,MacAllister czy Bosch ??

G
dawidos 2008-02-10 00:00

Black&Decker,MacAllister czy Bosch ??

Zastanawiam się nad kupnem wyrzynarki, zdecydowałbym się na którąś z tych firm. Która jest waszym zdaniem najlepsza z tych wyrzynarek B&D KS999EK,Mac 710-LSP czy może Bosch PST 800 PEL ?? Wykonanie Maca jest moim zdaniem bardzo dobre, stwierdził bym nawet, że wygląda solidniej od Boscha, ma także podobne parametry a jest o wiele tańszy, spotkałem się jednak z opiniami iż tnie bardzo nieprecyzyjnie. Proszę o rady, bo nie wiem którą mam kupić.
Dzięki za wszystkie rady :D

G
bartek 2008-02-10 00:00

Re:Black&Decker,MacAllister czy Bosch ( zielony) ??

Ja bym Tobie proponował popatrzeć w wyrzynarkach Makity tych 400 watowych co prawda grubość cięcia jest 65mm ale to już jakościowo lepszy sprzęt i cenowo prawie tak samo a te lasery bajery to nie ułatwiają pracy po prostu trzeba nabrać trochę wprawy.
Osobiście kiedyś używałem wyrzynarek B&D zielony i Makita przy wykonywaniu schodów, i w B&D gdzieś po roku pękła część mocująca brzeszczot ale serwiśie dokupiłem chyba to ustrojstwo kosztowało ze dwa zł W makicie po kilku latach pękła rolka podtrzymująca brzeszczot ale już nie naprawiałem bo kupiłem nową droższą i innej firmy i obie maszynki naprawdę dostawały wycisk.

G
df 2008-02-11 00:00

Re:Black&Decker,MacAllister czy Bosch ( zielony) ??

MAC na tym forum nie miał dobrych notowań, zresztą sam sprzedawca w Casto potwierdził, że nie jest to udany model. Co do KS999, to ostrożnie, niedawno w promocji w jednym z marketów pojawiły się za dobrą cenę, ale te egzemplarze, które oglądałem, miały wadę - rolka prowadząca nie szła w jednej linii z mocowaniem brzeszczotu. Efekt cięcia łatwy do przewidzenia. Wątek niżej masz opinię użytkownika Boscha PST 800 PEL - nie jest zachwycony. Zastanów się, czy na pewno potrzebujesz narzędzia o tak dużej głębokości cięcia. Jeśli wystarczy Ci 90 mm, to przemyśl zakup Boscha GST 75BE - za niecałe 500 zł na allegro u bezpiecznego sprzedawcy masz profesjonalne narzędzie. Ewentualnie, jak sugeruje Bartek, jakaś słabsza Makita z podrzynaniem i regulacją prędkości obrotowej - cena będzie podobna do zielonego Boscha, ale głębokość cięcia mniejsza.

G
JK 2008-08-08 00:00

Re:Black&Decker,MacAllister czy Bosch ( zielony) ??

Jeśli Boscha to jedyne co mogę dobre powiedzieć to model PST 650 PE - produkcji szwajcarskiej(NIE Węgierskiej!!)
TYlko 470w ale tnie do 68mm, jeden z niewielu starych dobrych boschów(zielonych). Osobiście używam. Makita również ok. Ale tego Boscha mogę mieć w cenie ok. 200zł;)

1

Producenci :

Kategorie :