Akumulatorowe narzędzia Boscha

Do ostatniej strony »
G
Lincoln 2014-11-03 10:24

Akumulatorowe narzędzia Boscha

Ostatnio czytałem duzo artykulów na temat elektronarzedzi boscha. co ciekawe ta marka ceniona przeze mnie od lat naprawde stawiana na akumulatorowe zasilanie. Ponoc za granicą o wiele lepiej sprzedają się akumulatorowowe narzedzia i zastanwiam sie wlansie czmeu u nas ciagle sa tak niedoceniane. Widzialem juz w dzialaniu kilka sprzetów i jest pod wrazeniem jak dlugo mozna nimi dzialac. POza tym teraz wysztsko jest kompatybilne wiec co za problem w czasie pracy jedno ako ladowac a na drugim pracowac. Czy tylko ja mam odczucie ze bagatelizujemy akumulatrowe narzedzia?

J
Józek 2014-11-03 15:55

Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

Też tak uważam, nie doceniamy akumulatorów.. A bosch akurat jest jednym z pierwszych marek ktore wciągnęly sie w testy i kombinacje z akumulatorami. Tak się składa, że pracowałem już kilkowama wiertarko wkretarkami i naprawde, bo nowsza to jakos ulepszona. Myślę, że Bosch w tej kwestii ma potencjal.

G
Pietia 2014-11-03 16:23

Re: Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

Tak się składa, że pracowałem już kilkowama wiertarko wkretarkami i naprawde, bo nowsza to jakos ulepszona. Myślę, że Bosch w tej kwestii ma potencjal.

Hehe, co tu doceniać.... ile kosztuje młotek akumalotorowy ?... I lepszy jest ? A i tak do ładowania potrzeba mieć prąd na budowie. Po dachu trudniej chodzić z kablem, ale tam gdzie nie robi to różnicy sprawniej jest posługiwać się narzędziem z kablem

G
aga 2014-11-03 19:20

Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

od jakiegos czasu panuje w branzy "moda" na narzedzia akumulatorowe,ale jak widze np szlifierke,pile,czy sds na akumulator to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.drozyzna jak diabli a moc jaka????? do czego to sie nadaje???wkretarka do skrecania mebli to jak najbardziej bo poreczna jest ale szlifiera na baterie??chyba dla kobiet:).nawet najslabsze narzedzie na prad jest o niebo lepsze od najlepszych na baterie.pozdrawiam

G
Mike 2014-11-03 21:22

Re: Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

nawet najslabsze narzedzie na prad jest o niebo lepsze od najlepszych na baterie.pozdrawiam


I tu się mocno mylisz. Te najlepsze są już tak dobre jak te najsłabsze, podstawowe modele sieciowe. A niektóre jak np. młot Hilti TE30A36 miażdżą nawet najmocniejsze sieciowe. A będą coraz lepsze. To nieuniknione. Postępu nie zatrzymasz. A producenci będą rozwijać mocniej modele akumulatorowe od sieciowych bo mają z nich dużo większy zysk niż z modeli sieciowych. Biznes to biznes.

G
Lulek 2014-11-04 08:15

Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

Dokładnia. Teraz producenci inwestuja i ulepszaja narzedzia na ako. I zgadzam się z Mikiem ze cosraz wiecej dorwunuje mocą elektronarzedziom sieciowym. Niedlugo sieciowki bedzie trzeba sochwac do szuflady. Ze wszystkim tak jest.. nowe technologie.

G
.... 2014-11-04 09:10

Re: Re: Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

A niektóre jak np. młot Hilti TE30A36 miażdżą nawet najmocniejsze sieciowe.

Bez przesady.... Podstawy elektrotechniki P= U*I.
W wielkim uproszczeniu... żeby moc była taka sama, to dla zasilania 36V trzeba podać sześciokrotnie większy prąd. Pomijam tu fakt, że urządzenie zasilane prądem zmiennym o takiej samej wartości skutecznej jak porównywane napięcie stałe będzie mocniej chodzić niż jak analogicznie dla prądu stałego

G
zenon 2014-11-04 09:56

Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

super hilti,super metabo,super to super tamto.na tym forum chyba nie ma zadnego robola tylko sami sprzedawcy,jaki bys temat nie czytal dowiesz sie jednego; super metabo.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-11-04 12:31

Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

Narzędzia akumulatorowe to faktycznie bardzo popularny w ostatnich latach trend. Jedną z pierwszych marek, która na szeroką skalę zainwestowała w nową technologie było Milwaukee. Nie ma chyba dzisiaj producenta, który proponowałby szerszy asortyment i wybór.

Trend zaczęli zauważać także inni producenci, a przejawem tego jest rozszerzanie oferty akumulatorowej w segmencie DIY, czego przykładem jest Bosch. Czy akumulator jest lepszy od kabla? To dobre pytanie. Najlepiej odpowiedzieć na nie w ten sposób: czy ktoś wyobraża sobie dzisiaj wiertarko-wkrętarki zasilane z sieci? A przecież jeszcze kilka lat temu, to nie były zbyt wydajne i ekonomiczne narzędzia. Dzisiejsze młotki udarowe, szlifierki, etc. mają parametry i wydajność zbliżoną do narzędzi sieciowych - ktoś wcześniej już zwrócił na to uwagę. A są prace, które trudno wykonać sieciowym odpowiednikiem. Czy akumulator trzeba naładować na budowie? Oczywiście. Ale korzyści z pracy akumulatorówką są często dużo większe. Profesjonalne narzędzia umożliwiają nieprzerwaną pracę przez kilka godzin, a ładowarki regenerują aku często w ciągu kilkudziesięciu minut. Dla ludzi, którzy żyją z takiej pracy do bardzo poważny argument.

Bawiłem się swego czasu akumulatorowymi Boschami - uważam, że to fajne, w miarę wydajne (na domowe potrzeby) narzędzia, często innowacyjne. Są drogie, owszem. Ale jeśli ktoś świadomie wybiera konkretne rozwiązanie, to często koszty są na drugim, bądź trzecim planie.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-11-04 12:35

Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

Producenci zakładają, że pracując daną marką masz akumulatory i ładowarkę. Przecież nie musisz kupować do nowego narzędzia nowej ładowarki i baterii. Dzięki temu koszty zakupu samej maszyny są porównywalne do kosztów sieciowego odpowiednika. Łatwiej takie narzędzia transportować, łatwiej przechowywać i łatwiej pracować. Mnie osobiście ten trend się podoba. Co do śmiechu... Oczywiście, tanie, marketowe narzędzia nie muszą spełnić oczekiwań użytkownika, który spodziewa się, że za małe pieniądze otrzyma rewelacyjną jakość. Ale profesjonalne narzędzia w niczym nie ustępują wydajnością i możliwością sieciowym.

G
Lord 2014-11-04 12:42

Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

Dokładnie zgadzam się z Fleksem. Teraz większość urządzeń jest kompatybilna ze wszystkimi akyumulatorami o tej samej mocy. Jeśli ktoś zacnzie kompletować to może swobodnie kupić sprzęt bez ako a przez to w niższej cenie. Dodatkowo w razie czego łatwo też same aku dokupić. Nie ma co się zamykać na pęd innowyacyjności, ja też coraz bedziesz przekonuje się do elektonarzędzi bez kabla.

G
Pietia 2014-11-04 13:17

Re: Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

Producenci zakładają, że pracując daną marką masz akumulatory i ładowarkę. Przecież nie musisz kupować do nowego narzędzia nowej ładowarki i baterii. Dzięki temu koszty zakupu samej maszyny są porównywalne do kosztów sieciowego odpowiednika. Łatwiej takie narzędzia transportować, łatwiej przechowywać i łatwiej pracować.

Czyli jadąc na budowę mam wziąć kilka narzędzi i jeden akumulator i jedną ładowarkę ?
Ano wygląda to tak, że non stop w ładowarkach siedzą minimum trzy akumulatory, ze dwa leżą w torbie już naładowane, plus oczywiście akumulatory w narzędziach. Wszystko z jednej stajni. Razem tego będzie ze 20kg, co transportu nie czyni łatwiejszym. Chyba Panie Flex, w życiu nie był Pan na robocie, choćby takie krycie dachu 600m2.

G
zenon 2014-11-04 13:54

Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

wlasnie.z calym szacunkiem dla pana kleksa ale co innego:"bawilem sie,testowalem" a zuuuupelnie co innego szarowka budowlana.moim zdaniem zaden test nie zweryfikuje narzedzia (albo calej koncepcji) lepiej niz codzienna eksploatacja w ciezkich "bojowych" warunkach.narzedzia aku?dla segmetu DIY pewnie tak ale hardkorowa harowa budowlana?czas pokaze.........

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-11-04 14:31

Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

Czyli jadąc na budowę mam wziąć kilka narzędzi i jeden akumulator i jedną ładowarkę ?


Niczego takiego nie napisałem.

Ano wygląda to tak, że non stop w ładowarkach siedzą minimum trzy akumulatory, ze dwa leżą w torbie już naładowane, plus oczywiście akumulatory w narzędziach. Wszystko z jednej stajni. Razem tego będzie ze 20kg, co transportu nie czyni łatwiejszym.


Dla mnie to oczywiste, że jeśli mam do wykonania większą robotę, to nie jadę na nią z jedną wkrętarką. I mój przykład nie dotyczył rzemieślników, którzy przerabiają duże ilości materiału. Napisałem wyłącznie o trendzie, który jak dla mnie jest ciekawym zjawiskiem. Rozumiem, że być może w Twoim przypadku na 600m2 dachu bardziej opłaca się zabrać kilka narzędzi sieciowych, bo są lżejsze i lepiej się nim pracuje, co nie znaczy, że są wykonawcy, którzy stawiają na rozwiązania bezprzewodowe.

Chyba Panie Flex, w życiu nie był Pan na robocie, choćby takie krycie dachu 600m2.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-11-04 14:36

Re: Re: Akumulatorowe narzędzia Boscha

wlasnie.z calym szacunkiem dla pana kleksa ale co innego:"bawilem sie,testowalem" a zuuuupelnie co innego szarowka budowlana.moim zdaniem zaden test nie zweryfikuje narzedzia (albo calej koncepcji) lepiej niz codzienna eksploatacja w ciezkich "bojowych" warunkach.narzedzia aku?dla segmetu DIY pewnie tak ale hardkorowa harowa budowlana?czas pokaze.........


Rozumiem, że masz inne doświadczenia niż ja i w Twoim przypadku akumulatorówki się nie sprawdziły - ok, przyjmuję do wiadomości. Do swoich prac wykorzystuje narzędzia sieciowe, ale również akumulatorowe. Specyfika mojej działalności jest taka, że nie układam setek metrów kwadratowych dachów, ale są prace, przy których akumulatorówki są niezastąpione i nie wyobrażam sobie pracy na kablu. Nie mam w warsztacie ani jednego zielonego Boscha, którego dotyczył temat. Do "hardkorowej harówy budowlanej" używam innych marek i sprawdzają się rewelacyjnie. Napisałem jedynie o moich doświadczeniach, ale nie wymagam, aby każdy się ze mną zgadzał ;-)

1 2