Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Do ostatniej strony »
G
Jarek 2008-12-28 00:00

Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Witam wszytstkich i prosze o porade. Od niedawna jestem posiadzaczem auta. Jednak nie posiadam do niego żadnych narzędzi, a lubie sobie przy nim czasem "podłubać". Zastanawiam sie zatem nad kupnem całego zestawu narzędzi. Gdy przeglądałem forum to większość zachwala sobie Proxxona, ale są to narzędzia dość drogie. Dlatego zastanawiam sie jeszcze nad kupnem zestawu Honitona 94el. Jednak wiem, że większosci z tych narzędzi nie będę wogóle używał, ponieważ najbardziej zależy mi na torxach i imbusach, zastanaiam sie również czy są mi aż potrzebne dwie grzechotki. Dlatego jako alternatywny zestaw do Honitona wybrałem sobie zestaw Proxxona 23080 + 23102 119+110+k.w. czyli nie tak drogo. A chcę żeby mi te narzędzia posłużyły dłuuuugo, co najminiej do końca życia.
Pozdrawiam i dziękuje za ew. porady,
Jarek

G
jbs1 2008-12-29 00:00

Re:Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Ja posiadam LUX-TOOLS-a 89el. Całkiem dobrze mi się nimi robi. Polecam

G
Maniek 2008-12-29 00:00

Re:Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Polecam Covala sam mam taki i jest super

G
Jarek 2008-12-29 00:00

Re:Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Zauważyłem też zestaw HONITON Zestaw narzędzi nasadkowych 1/4, 46cz. za 120 zł.+k.w. Na początek pewnie by mi i taki starczył. Ale moze lepiej dolozyc drugie tyle i kupic juz HONITONA 94 cz. i mieć teoretycznie wszystko.

G
Jarek 2008-12-30 00:00

Re:Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Dzięki serdeczne za wszystkie podpowiedzi. Zdecydowałem się na zakup narzędzi Honiton 46el. Mam nadzieje że przekonam się na włąsnej skórze co to znaczy niemicka solidność i jakość.
Pozdrawiam

G
kamil 2009-10-15 00:00

Re:Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

też sie własnie zastanawiam nad zakupem narzędzi HONITON ale biorę również pod uwagę YATO. Powiedz czy jesteś zadowolony z tych HONITON?

G
Maariusz 2009-10-16 00:00

Re:Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Z tego co słyszałem to firma Honiton jest z Taiwanu, ale jakość narzędzi jest dobra. Yato do domowego użytkowania też jest ok.

G
Tomek 2011-01-18 18:26

Re: Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Kolego nie patrz na to że narzędzia proxxon jak są droższe to i lepsze. Moim zdaniem to nie mają żadnego porównania z firmą honiton. Pracuję w warsztacie autoryzowanym już 10 lat i przetestowałem je w każdy możliwy sposób od zakładania rur na przedłużki do tłuczenia młotkiem że nie wspomne o kluczach nasadkowych czy grzechotkach solidne i precyzyjne wykonanie i niesamowita wytrzymałość i trwałość wiadomo nie są moje to tak nie oszczędzałem. Testowane na każdy sposób. Są naprawdę dobre i nie przyrównam żadnej innej firmy. Polecam sam sobie kupiłem zestaw 94-częściowy

G
Maariusz 2011-01-19 16:37

Re: Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

10 lat temu Proxxon był produkowany w Europie teraz jest pewnie z Taiwanu i niczym się nie różni jakością od większości narzędzi produkowanych w tym kraju.

G
Paweł 2011-01-19 18:48

Re: Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Maariusz - co masz na myśli? Wszystkie narzędzia są tak dobre, czy wszystkie narzędzia to jeden szajs?

G
Maariusz 2011-01-20 21:00

Re: Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Szajs to napewno nie jest ale do jakości narzędzi z niemieckich kuźni jeszcze jest kawałek drogi do przebycia. Mam ucinaki Knipex'a i innych o porównywalnej jakości nie spotkałem.

G
Marcin 2011-01-21 21:19

Re: Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Posiadam zestaw HONITON 94el. w zielonej walizce. Jak za 250zł to nie ma co narzekać, Grzechotka bardzo ładnie chodzi, ja swoją nawet delikatnie nasmarowałem-ale powtarzam delikatnie! tak aby zapadki mogły swobodnie pracować. Podobno grzechotki yato łatwo się zrywają ale to pewnie wina tego że mają więcej zębów.

G
Marcin 2011-01-21 21:29

Re: Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Ale jeżeli kolega chce głównie używać torxów i imbusów to radzę kupić sobie taki zestaw http://allegro.pl/yato-yt-0400-torxy-bity-hexy-spline-fv-gw-i1411741620.html
Ja robię na serwisie takim zestawem tylko że z firmy DRAPER EXPERT i wytrzymują naprawdę wiele, dokręcanie głowić itp. Podałem przykładowo yato ale gdzieś widziałem promocje takiego zestawu tylko z firmy tengtools za 90zł. A takie imbusy i torxy w takich zestawach 94el są słabe i jest ich mało. Honiton chyba nawet na nie nie udziela gwarancji, gwarancje daje tylko na grzechotki przedłużki i nasadki bynajmniej ja taką dostałem.

G
Marcin 2011-01-21 21:33

Re: Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

Ale jeżeli kolega chce głównie używać torxów i imbusów to radzę kupić sobie taki zestaw http://allegro.pl/yato-yt-0400-torxy-bity-hexy-spline-fv-gw-i1411741620.html
Ja robię na serwisie takim zestawem tylko że z firmy DRAPER EXPERT i wytrzymują naprawdę wiele, dokręcanie głowić itp. Podałem przykładowo yato ale gdzieś widziałem promocje takiego zestawu tylko z firmy King Tony za 90zł. A takie imbusy i torxy w takich zestawach 94el są słabe i jest ich mało. Honiton chyba nawet na nie nie udziela gwarancji, gwarancje daje tylko na grzechotki przedłużki i nasadki bynajmniej ja taką dostałem.

G
kawu 2011-02-08 20:50

Re: Zestaw narzędzi HONITON vs. PROXXON

temat w którym moge się wypowiedzieć. Robiłem wszystkimi 3 producentami kluczy.
Proxxon- miałem w robocie bardzo dobre narzędzia ale dość ubogi zestaw i nie ma w komplecie nasadki 12 na grzechotke 1/2,
Yato- komplecik torksów i imbusów fajny ale troszke wedlug mnie za kruche pare ułamałem. Ale dla amatorów polecam.
Honiton- mam u siebie w garażu już chyba 3-4 lata dość bogaty zestaw przydatne długie nasadki . Naprawde wytrzymałe nasadki i grzechotka. Na grzechotce wisiałem i wytrzymała. Wiadomo że klucze jak wszystko trzeba wżywać z głową.
kuzyn kupił bas polska w wykonaniu widać że troche gorsze od honitona grzechodka wydaje sie bardziej delikatna . Nie robiłem nimi długo bałem sie o grzechotke wolałem swoją i być pewien że nie przeskoczy.
Na koniec jak bym miał jeszcze raz kupować w ciemno honiton a co do torksów to chyba raczej coś lepszego nie znaczy to że firma yato robi badziewie poprostu te torksy troche słabe . Rozpisałem sie troche ale taka moja opinia

1 2