Zakupy pod wykończeniówkę.

m
michal 2019-12-13 11:52

Zakupy pod wykończeniówkę.

Cześć,

Potrzebuje porady co do zakupu sprzętu potrzebnego do remontu piętra w domu jednorodzinnym. Rozpoczęcie prac w maju 2020. Później sprzęt trafia do warsztatu i będzie używany jak będzie potrzebny.

Prace które będę wykonywał to wykończeniówka: montaż elektryki, kable, puszki, lampy, włączniki, dziury pod kołki w ścianie, wieszanie szafek, półek, karniszy, drobne podkuwanie jak będzie potrzeba. Głównie wiercenie w pustaku, cegle, betonie i wkręcanie śrub.

Skłaniam się ku zasilaniu akumulatorowemu, ze względu na wygodę (brak kabli) i wydaje mi się, że taki sprzęt jest równie wydajny. Nie wiem jak z przechowywaniem akumulatorów przy dłuższym nie używaniu.

Co potrzebuje:

1. Młotowiertarka: SDS + normalne mocowanie, wiercenie (kołki rozporowe w betonie, wieszanie szafek, przewiercanie ścian pod kable, itp.), podkuwanie (puszki, jakieś drobne prace). Potem trafia do garażu, normalny użytek, beton, blacha, drewno. Ważne, żeby nie wykręcała ręki przy zablokowaniu wiertła.

*** Do skuwania płytek z podłogi/ściany, kucie pod rury kanalizacyjne, itp. jednorazowe grubsze roboty zamierzam kupić marketowy młotek za jakieś 200zł. Już tak zrobiłem przy remoncie domu rodziców, obleciałem cały dom, młotek się zepsuł, market zwrócił pieniądze.

2. Wiertarko-wkrętarka: wkręcanie śrub w kołki rozporowe przy montażu szafek, półek, karniszy, itp., skręcanie mebli, inne prace domowe. Ważne, żeby nie wykręcała ręki przy zablokowaniu wiertła.

*** Zakrętarka udarowa: czy lepsza do wkręcania śrub w kołki rozporowe?

3. Laser 360 stopni: odcięcia przy malowaniu, montaż karniszy, szafek, półek, elektryki, kable, puszki, włączniki, itp. W sumie bajer ale chce kupić.

4. Wiertła do betonu na SDS, szybka zmiana wiertła, krótkie, montaż kołków: 4,6,8,10,12, długie, puszczanie kabli, przewiercenie przez ścianę do 50cm: 8,10.

5. Wiertło do glazury.

6. Otwornice do betonu: puszki do gniazdek.

*** Punkty 4,5,6: potrzebuje porządnych wierteł i otwornic, aby były wytrzymałe i wchodziły jak w mało :)

Budżet 3000zł.


Powiedzcie co warto teraz kupić.

1