Wyrzynarki - na co zwracać uwagę?

G
Michal Majeran 2005-09-23 00:00

Wyrzynarki - na co zwracać uwagę?

Wyrzynarki - na co zwracać uwagę podczas zakupu? Co daje ruch wachadłowy?

Re:Wyrzynarki - na co zwracać uwagę?

Witam.
Ruch wachadłowy brzeszczota zwiększa wydajność cięcia, trwałość ostrza, oraz zapobiega strzępieniu materiału w miejscu cięcia. Standardem są 3 stopnie ruchu wahadłowego.Na co zwracać uwagę?
1.Aby dobrać odpowiednią moc narzędzia do naszych potrzeb { wystarczy 500W}
2.żeby było beznarzędziowe mocowanie brzeszczota (systemy cick, sds itp)
3.Na beznarzędziowe ustawianie kąta cięcia.
4.Jeśli Masz takie wymagania, to ewentualnie może posiadać prowadnicę laserową i system wydmuchiwania trocin z miejsca cięcia.
W dostępnych wyrzynarkach istnieją 2 rodzaje regulacji obrotów: w pokrętle i w cynglu( oba są dobre). Zwróc też uwagę aby nie kupować jakiegoś "wynalazku" typu Toya,Tip itp. Ja posiadam Black& Decker KS 888E( są już nowe KS 999),500W, ma wszystko co napisałem oprócz lasera plus 3 szt brzeszczotów (PIRANHA) w magazynku, regulacja obrotów w cynglu. W domu spisuje się świetnie, płyty meblowe to nie problem....Polecam markowe brzeszczoty AEG,METABO,PIRANHA,FESTOOL,BOSCH itp.

G
chris70 2005-09-24 00:00

Re:Wyrzynarki - na co zwracać uwagę?

Sorry zapomniałem się podpisać. Wrazie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji.Pozdrawiam.

G
Mateusz 2005-09-25 00:00

Re:Wyrzynarki - na co zwracać uwagę?

Przymierzam się do zakupu wyrzynarki. Ma byc ona dobrej klasy, zastanawiałem się nad DeWalt DW320K i Metabo STE70 (ceny ok.600zł), AEG, Makita. Co możecie mi powiedzieć na temat wyrzynarek w tej klasie cenowej?
Pozdrawiam

Re:Wyrzynarki - na co zwracać uwagę?

Witam.
Wszystkie wyrzynarki które wymieniłeś w tej klasie cenowej są dobrymi narzędziami, o zbliżonych parametrach użytkowych, dobrej ergonomii oraz bardzo dobrej jakości wykonania.Jeśli chodzi o serwis to oprócz AEG, który ma słabo rozwiniętą sieć sewisów i do tego drogich raczej niema zastrzeżeń.Okres gwarancji w DW wynosi 1 rok, u Metabo 3 lata,co do Makity i Aeg nie jestem pewien.
Wybór należy do ciebie. Poszperaj na necie na firmowych stronkach, wtedy bedziesz miał pełniejszy obraz. Pozdrawiam.

G
chris70 2005-09-26 00:00

Re:Wyrzynarki - na co zwracać uwagę?

Witam.
Wszystkie wyrzynarki które wymieniłeś w tej klasie cenowej są dobrymi narzędziami, o zbliżonych parametrach użytkowych, dobrej ergonomii oraz bardzo dobrej jakości wykonania.Jeśli chodzi o serwis to oprócz AEG, który ma słabo rozwiniętą sieć sewisów i do tego drogich raczej niema zastrzeżeń.Okres gwarancji w DW wynosi 1 rok, u Metabo 3 lata,co do Makity i Aeg nie jestem pewien.
Wybór należy do ciebie. Poszperaj na necie na firmowych stronkach, wtedy bedziesz miał pełniejszy obraz. Pozdrawiam.
Chris 70

G
Mickey 2005-09-27 00:00

Re:Wyrzynarki - na co zwracać uwagę?

Dzieki za rady. Czy slyszales cos moze na temat firmy WORX? Moge kupic wyzynarke tej firmy ok. 650W, która posiada wszystkie cechy, które podales + laser, cena ok. 230 PLN., lub Black and Decker KS 480PE za okolo 180PLN.
Co sadzisz? Ostatnio pracowalem starym B&D 370W bez zadnych bajerów i dopóki go nie popychalem to byl calkiem ok. choc wolny.
Pozdrawiam

G
Mickey 2005-09-27 00:00

Re:Wyrzynarki - na co zwracać uwagę?

P.S. Sorry - ten WORX nie ma lasera, tylko lampke.

G
chris70 2005-09-28 00:00

Re:Wyrzynarki - na co zwracać uwagę?

Witam.
O firmie Worx nic nie słyszałem, raczej nie radziłbym kupować tego sprzętu. Za tę cenę którą Podałeś, możesz kupić Black Decker KS999EK ( 600W)- FullWypas - 2 lata Gwarancji, walizka...Jestem przekonany że to dobra propozycja. Pozdrawiam.

G
JR 2009-05-05 00:00

Re:Wyrzynarki - na co zwracać uwagę?

1) Worx to amerykańska marka, istnieją dwa rodzaje: Kolor seledynowy profesjonalny - na pewno lepszy niż wspomniany B&D, oraz Worx pomarańczowy(w LM) amatorski, nie wiem gdzie jest składany ale jeśli Chiny to coś jak B&D.
2) AEG podobnie jak bosch czy metabo, ma 3 letnią gwarancje, bardzo fajna jest STEP 90X, 600w ruch wahadłowy, regulacja prędkości na przycisku plus pokrętło(najlepsze rozwiązanie), walizke, system beznarzędziowego montażu brzeszczotu. A co do serwisu? AEG można serwisować po gwarancji w dowolnym punktcie naprawczym(B&D czzy bosch). Serwis sprowadzi sam sobie części. Serwis gwarancyjny jest we Wrocławiu i Warszawie, czyli jak większość. Cena tej wyrzynarki to jakieś 599;) więc idealnie.

1

Kategorie :