wyrzynarka cdn...

G
jarek 2005-09-27 00:00

wyrzynarka cdn...

Witam. Wczoraj zakupiłem na allegro super wyrzynarke lecz bez instrukcji obsługi. Proszę aby ktoś w temacie napisał mi jak ustawić ją do cięcia płyty HDF. Wyrzynarka posiada wszystkie bajery. Chodzi mi o ustawienie stopnia ruchu wahadłowego czyli podrzynania. Proszę również podać mi typ brzeszczota aby nie szczerbił okleiny. Z góry wielki dzięki i pozdrawiam.

G
chris70 2005-09-28 00:00

Re:wyrzynarka cdn...

Witam.
Ustaw wyrzynarkę na 2 stopień podrzynania. Co do brzeszczota, to ja używam AEG 254 06- są dobre.
Jeśli Chcesz przeciąć jakikolwiek materiał który ma tendencje do strzępienia się( HDF, sklejkę,plexi itp), to najlepiej zrobić "kanapkę":) czyli np: drewno-HDF-drewno i kłopot z głowy.

G
Michał 2007-08-21 00:00

Re:wyrzynarka cdn...

przy cięciu plastików, pleksi radzę zastosować dodatkowo WD40, po to żeby nie sklejały się te materiały ponownie.
pozro

G
Marcin 2007-08-22 00:00

Re:wyrzynarka cdn...

uzębienie brzeszczota do cięcia plexi i tworzyw powinno mieć tzw. ząb neutralny (zęby proste nie skierowane ani ku górze ani ku dołowi brzeszczota), drobny, frezowany nie rozwierany,
typy bosch T101 AO, AOF, AIF
smarowanie rzeczywiście pomaga w nieklejeniu się urobku do brzesczota.
pozdro

G
partyzant 2007-08-22 00:00

Re:wyrzynarka cdn...

Jeżeli chodzi o płyty HDF czy MDF i temu podobne z okleiną to polecam brzeszczoty z odwrotnym zębem i ustawienie wyrzynarki na opcję bez podrzynania. Dzięki temu nie będzie ci strzępiło górnej powierzchni a tylko lekko dolną. Najlepiej stosować do wszelkiego rodzaju blatów, czy części zabudowy.

G
Michał 2007-08-22 00:00

Re:wyrzynarka cdn...

zgadza sie zęby skierowane w dół, ale trzeba pamietać o dociskaniu wyrzynarki, ponieważ bedzie ją wybijać do góry.
pozdro

1