wybór wiertarki amatorskiej - Bosch, Black&Decker czerwony czy SKIL ???

G
mariusz 2006-01-08 00:00

wybór wiertarki amatorskiej - Bosch, Black&Decker czerwony czy SKIL ???

Witam,
Mam starą wiertarkę (ponad 15 lat) chyba Bosch (napisy zeszły) bez udaru. Właśnie wierciłem dziurki pod karnisze - okazało się, że trafiłem na beton (mam nadzieję, że nie na zbrojenie) - to chyba belka stropowa. Moją wiertarką mogę sobie wiercić w tej dziurce jeszcze miesiąc i nic nie wskóram - najwyżej wiertło stępię.
Może czas kupić nową zabawkę. I tu proszę Was o pomoc - dawno się nie interesowałem rynkiem elektronarzędzi i nie wiem co wybrać. Mogę wydać nie więcej niż około 300 PLN.
Wiertarka będzie wykorzystywana raczej amatorsko do wiercenia w cegłach, pustakach, betonie (sporadycznie), drewnie, itp. Jak się da to również do frezowania.
Wstępnie wybrałem następujące urządzenia (w nawiasach ceny za jakie mogę kupić te urządzenia):
- wiertarka udarowa BOSCH PSB 1000 RPE z filtrem przeciwpyłowym (300 PLN),
- wiertarka udarowa CD70CKD Black&Decker 710W (265 PLN)
- wiertarka udarowa SKIL 650W z filtrem przeciwpyłowym, CLIC, 6692, (145 PLN).
Poradźcie proszę, który z tych sprzętów kupić (ew. inne - jakie? - TYLKO NIE BLAUCRAFTA!!!).
Pozdrawiam,
Mariusz

G
kris 2006-01-09 00:00

Re:wybór wiertarki amatorskiej - Bosch zielony, Black&Decker czerwony czy SKIL ???

jak dużo nie robisz to może być wiertarka Kinzo.

G
Zibi 2006-01-10 00:00

Re:wybór wiertarki amatorskiej - Bosch zielony, Black&Decker czerwony czy SKIL ???

Patrząc na stosunek ceny do jakości, propnuję Ci Skila. Jeżeli jednak patrzyłbyś tylko na jakość, to propnuje Ci Dewalta, lub Metabo. Napewno nie kupuj zielonego Boscha, jest drogi i bardzo przereklamowany, naprawdę nie wart swojej ceny. Jeżeli Boscha to tylko niebieskiego, albo szajsowatego (ale taniego) Skila który też należy do Boscha. Pozdrawiam.

G
mariusz 2006-01-11 00:00

Re:wybór wiertarki amatorskiej - Bosch zielony, Black&Decker czerwony czy SKIL ???

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Wezmę je pod uwagę. Na razie jednak pożyczę od znajomych wiertarkę z udarem i sprawdzę czy to coś pomoże. Jak nie to trzeba będzie zacząć zbierać na młot. Patrzyłem też w wypożyczalni - 38 zł za dobę i 800 zł kaucji za wiertarkę :-(
pozdro,
mariusz

1

Kategorie :