wlacznik do wiertarki bosch CSB 1000-2RET

G
Marcin 2007-10-14 00:00

wlacznik do wiertarki bosch CSB 1000-2RET

Witam. Poszukuje wlacznika do tej wiertarki. Sprzet prawie nowy ale wlacznik padl a bez niego nic nie zrobie ;( Cena w serwisie to jakies kpiny- za te pieniadze mozna kupic uzywana maszyne. Troche o sprzecie- moc 1010 W, posiada osobne pokretlo do ustawiania momentu obrotowego, ma uklad utrzymywania stalych obrotow wraz ze wzrostem obciazenia. Podobno sa jakies zamienniki- gdzie je dostac? Jak macie jakies pomysly to piszcie.

G
Romano 2007-10-15 00:00

Re:wlacznik do wiertarki bosch CSB 1000-2RET

Niestety te wyłączniki są takie drogie ze względu na impulsator i cewke znajdującą się w nim-służą one do pobierania prędkości obrotowej wirnika (z jego pierścienia magnetycznego) oraz regulacji (elektronika w górnej części wiertarki). Istnieje możliwość zastosowania wyłącznika "bez tych bajerów" ale z regulacją obrotów na zasadzie potencjometra - w skrócie zastosować wyłącznik z GBH 2-24 DSR (ORYGINALNY oczywiście) jeżeli chcesz zamowic u mnie to podaje adres : angielo@interia.pl cena na prawdę ciekawa bo ok 86 zł pozdrawiam

G
jerzy 2007-10-17 00:00

Re:wlacznik do wiertarki bosch CSB 1000-2RET

ten pan nie dokońca ma rację -łącznik od gbh 2/24 musi być zmodyfikowany z uwagi na to że wiertarka csb1000 jest zasilana mniejszym napięciem i podłączenie łącz. od gbh 2/24 spowoduje iskrzenie a w konsekwencji uszkodz.silnika
pytania proszę kierować pod nr.042-6830505

G
jerzy 2007-10-17 00:00

Re:wlacznik do wiertarki bosch CSB 1000-2RET

proponuje naprawę u mnie ,całkowity koszt z robocizną u mnie 60 zł z używanym łącznikiem -faktura vat jako naprawa
kontakt.042-6830505

G
Romano 2007-10-17 00:00

Re:wlacznik do wiertarki bosch CSB 1000-2RET

Witam Panie Jerzy! Co do modyfikacji elektronarzędzia w celu wymiany wyłącznika jest nie jest zbyt istotna ponieważ wirnik i stojan jest nawiniety w oryginalnej CSB na 220V + - 5% z czego wynika że silnik jest stworzony pod napięcie z sieci elektrycznej. ELektronika jak i wyłącznik powoduje obnizenie napiecia do ok 5-8 % ale wirnik i tak jest przystosowany na pełną moc którąblokuje oryginalny wyłącznik... Co do zastosowania wyłącznika z GBH to wystarczy zastosowaćfiltry przeciw-zakłoceniowe na każy szczotkotrzymacz 0ne nieobniża napięcia tylko je wyregulująna każdą stronę komutatora więc co jak co uważam że mam rację :) a cena 86 zł to za nowy wyłącznik Pozdrawiam.

G
Mosci 2013-12-01 14:50

Re: wlacznik do wiertarki bosch CSB 1000-2RET

Witam panie Romano. Problem z wiertarką dopadł i mnie a jest tego typu. Po wymianie włącznika w serwisie wiertarka wierci jak nówcia z jednym ale!!!! Sprzęgiełko jest tylko na lewych obrotach Jak temu zaradzić, które kabelki zamienić na włączniku bo to chyba w tym tkwi problem???? Pozdrawiam

1