Wkrętarka do przykręcania regipsów

Do ostatniej strony »
G
michalkar 2008-08-26 00:00

Wkrętarka do przykręcania regipsów

Witam,
nie miałem dużego doświadczenia z elektronarzędziami więc chciałbym się Was zapytać o poradę. Będę remontował domek na działce i w 2 pokojach będę kładł regipsy na ścianach i sufitach. W tym celu chciałbym się wyposażyć we wkrętarkę. Potem będzie ją używał jak to w domku na wsi, gdy będzie potrzebna...
1. Czy wystarczy mi narzędzie amatorskie czy już profesjonalne do takiej pracy?
2. Czy potrzebuję wkrętarkę czy wkrętarko-wiertarkę?
3. Jaką mocy urządzenie potrzebuję?
4. I w końcu jaką markę wybrać?
Przeczytałem wątki na forum i wywnioskowałem, że
* na pewno okej są:
bosch, makita, hitachi - ale są dla mnie za drogie
* śmieci:
einhell, blaucraft - tego nie kupię
* Na forum przyjazne, czyli niezbyt krytyczne opinie, miały narzędzia: MacAlister, Sparky, Celma, B&D
Bardzo proszę o poradę bo macie spore doświadczenie na tym forum. Chciałbym kupić urządzenie do ok 300 zł.
dziękuję.
Michał Karczewski

G
mirek 2008-08-26 00:00

Re:Wkrętarka do przykręcania regipsów

Witam po długiej przerwie.
Postaram się odpowiedzieć ta twoje pytania.
1. Z twojej wypowiedzi odnośnie marek i stanu kasy , którą chcesz przeznaczyć na zakup odpowiedź na twoje pierwsze pytanie nasuwa się sama. Wystarczy ci sprzęt amatorski. ( na profi nie bardzo starczy ci 300zł.)
2. Jeśli chodzi ci o wkrętarkę typu np. ixo to zdecydowanie odradzam . Uważam , że będziesz potrzebował wiertarko-wkrętarki. I proponuję szukać czegoś z dwoma akumulatorami. Myślę że do regipsów w takiej ilości jak podałeś to spoko starczy. A jeśli będziesz chciał kłaść więcej regipsów to kup coś zasilanego z sieci.
3. Moc :). Cóż , w większości urządzeń amatorskich nie jest ona podana. I pamiętaj volt to nie jednostaka mocy!!! Moc w aku mierzy się w NM. Ale ja do regipsów używałem wkrętaki einhell global 18 v i była aż nadto mocna.
4. Nie mogę się zgodzić z tym że einhell to bubel. Sam mam kilka narzędzi i jestem zadowolony ( nawet bardzo!!!). Ale tylko seria global. A z kolei mac allister to dla mnie ścierwo ( też z doświadczenia). Polecam Einhell global , graphite , sprky , skil - oczywiście w tej cenie i tylko 2 aku.I proponuję szukać min 14V a najlepiej 18V. Natomiast jeśli dostaniesz coś z B&D , green bosch z 2 aku i do 300zł to się nie zastanawiaj( te wystarczą 14V). Celmy za 300 nie dostaniesz:).
pozdrawiam

G
edek 2008-08-26 00:00

Re:Wkrętarka do przykręcania regipsów

polecam graphita, mam 18v 2 aku 1.7ah 1godz ładowarka 2 biegi, kosztuje ok 300, mam ją od roku,kręciłem regipsy, altanę, ganek, trochę wierciłem i w drewnie i w metalu i chodzi super, polecam

G
michalkar 2008-08-27 00:00

Re:Wkrętarka do przykręcania regipsów

Sytuacja coraz bardziej mi się klaruje. Ważne dla mnie jest aby kupić urządzenie pod konkretne założenia, prace. Jeśli byłoby to konieczne to zainwestowałbym więcej w sprzęt ale jeśli nie jest to konieczne to wolę nie.
Bardzo dziękuję za wskazówki.
pozdrawiam
Michał

G
tedi 2008-08-27 00:00

Re:Wkrętarka do przykręcania regipsów

tu masz pożądną na naprawde długie lata i mocną
http://www.allegro.pl/item422570980_wkretarka_bosch_gsr_12v_12_v_3_aku_2_6ah_nimh.html

G
mirek 2008-08-27 00:00

Re:Wkrętarka do przykręcania regipsów

Kolego tedi. A zauważyłeś o jakiej kwocie jest mowa w tym wątku? A jak chcesz rzucać jakimś super sprzętem to może poszykaj innego wątku.
Co do samej propozycji to ze sprzętu profi to wybrałbym:
http://allegro.pl/item409145415_wkretarka_festool_c_12_ce_nc_c45_set_f_vat_raty.html

G
michalkar 2008-08-27 00:00

Re:Wkrętarka do przykręcania regipsów

:-)
nie wiem czy moje regipsy są tego warte :-)
Jeśli trzeba kupić lepszy sprzęt to się kupi ale jeśli taki za około 300 zł wytrzyma to nie ma sensu przepłacać.
Wiecie coś i modelach Graphite? znalazłem na forum nieśmiałe wypowiedzi, że graphite jest ok.
np taki za ok 350 zł
http://www.graphite.pl/PL/katalog/Elektronarzedzia_GRAPHITE/Wiertarko-wkretarki_akumulatorowe/58G128.html
Black&Decker jest w końcu dobry czy zły?

G
tedi 2008-08-27 00:00

Re:Wkrętarka do przykręcania regipsów

niby festool, a ścierwo aku 1,3 i do tego nicd, ja tam wolałbym dołożyć 2 razy tyle choćby na raty i mieć coś naprawde fajnego, no ale to już każdego sprawa...

G
Michał 2008-08-29 00:00

Re:Wkrętarka do przykręcania regipsów

witam.
płyta GK jak wyczytałem.:)
wiertarko-wkretarka jest dobrym rozwiązaniem, ale lepszym rozwiazaniem jest typowa wkretarka do GK sieciowa.
http://www.allegro.pl/item422610924_wiertarko_wkretarka_12v_2_0ah_dewalt_3aku_dc756.html
wiertarko-wkretarka posiada sprzęgło tzw. przesiążenoiwe, czyli napotyka na opór, zaczyna trajkotać, trzeba przestawić sprzęgło tak aby dokręcało, albo żeby nie przekręcało na wylot.
http://www.allegro.pl/item421199884_wkretarka_do_plyt_gipsowych_makita_6824.html
w takich modelach sprzęgło działa na zasadzie regulacji głębokości tzn: ustawiając raz zadaną głębokość dokręcania, niezależnie czy trafimy na twrde drewno czy na miekkie, wkręt bedzie wkręcony na taka samą głębokość. szybciej kręcisz tyle że niektórym kabel przeszkadza
pozdro

G
mirek 2008-08-30 00:00

Re:Wkrętarka do przykręcania regipsów

Witam.
Michale też pisałem o takim rozwiązaniu ale w kontekście większej ilości pracy w płytach GK. Natomiast przy podanych 2 pokojach uważam że lepsza będzie wkrętarka aku. 1. na tą robotę starczy ( jakoś się przemęczy. 2. Później jest to napewno bardziej uniwersalne narzędzie niż typowa wkrętarka do GK.
Pozdrawiam

G
Michał 2008-08-30 00:00

Re:Wkrętarka do przykręcania regipsów

oki. w takim przypadku wybór pada na wiertarko-wkrętarke.
Jak coś to proponuję 2-biegową. wiekszy zakres prac i jest silniejsza.
pozdro

G
Dorota 2008-09-16 00:00

Re:Wkrętarka do przykręcania regipsów

Witam.
Chętnie poczytałam Wasze opinie, ponieważ chcę kupić wiertarko-wkrętarkę akum. meżowi w prezencie. Czekają go prace na działce, a tam nie ma prądu.
Niestety zuuuuupełnie się na tym nie znam.
Po zapoznaniu sie z Waszymi opiniami i birąc pod uwagę stan mojego portfela wybrałam dwie:
1. Black&decker CD18CAB 18V (poj. akum. 1,2 Ah, pr.obrot. 0-850 obr/min, 1 bieg moment obr. mat.twarde 13Nm)
oraz
2. Graphite 58G128 18V (poj.akum. 1,7Ah, pr.obr. 0-350/0-1000 obr/min, 2 biegi)
Mi te dane nic nie mówią......, ale Wam pewno tak....
Spytam krótko -
Którą z nich mu kupić??
Z góry dziękuję.

G
splawik 2010-08-06 21:04

Re: Wkrętarka do przykręcania regipsów

tylko makita

G
splawik 2010-08-06 21:19

Re: Wkrętarka do przykręcania regipsów

Pracuje juz kilkanascie lat wkretarkami firmy makita i wszystkim je polecam .Dla amatorow spokojnie wystarcza wkretarka bezprzewodowa dla profesjonalistow polecam jednak makite 6824.Dodam jeszcze ze modelem 6824 pracuje juz okolo 5 lat i nie mialem zadnej usterki

G
Sasza 2010-08-06 22:34

Re: Wkrętarka do przykręcania regipsów

Polecam AEG BS 12G
Lekka,kompaktowa ,bardzo wysoki maksymalny moment obrotowy,bardzo dobre i trwałe akumulatory no i przystępna cena i trzy lata gwarancji.

1 2

Kategorie :