wkrętarka dedra

G
Sławomir Kalinowski 2009-11-08 00:00

wkrętarka dedra

W castoramie natknąłem się na wkrętarke dedra 18V z dwoma akumulatorami Ni-Cd.
Pytanie:
- czy wiecie jaka wielkosc baterii jest w tych akumulatorach - czy nie sa to przypadkiem "paluszki"?
pozdrawiam Slawek

G
J K 2009-11-08 00:00

Re:wkrętarka dedra

Co to znaczy "paluszki"? Ogniwa NiCd mają takie samo napięcie jak "paluszki", czyli 1,2V. Pojemność akumulatora e Dedrze to 1,3 Ah, czyli około połowa tego, co mają teraz standardowe akumulatorki AA, które możesz dostać w sklepach.

G
edek 2009-11-14 00:00

Re:wkrętarka dedra

r 14

G
Sławomir Kalinowski 2009-11-14 00:00

Re:wkrętarka dedra

Dziękuję p. Edku.
pozdrawiam Sławek

G
mirek 2009-11-15 00:00

Re:wkrętarka dedra

Witam
Nie wiem skąd porównanie r 14 do aku z wkrętarki? 1,3 Ah spokojnie wystarcza do prac domowych!!!
Zauważ , że 90% wkrętarek ( nawet tych markowych ) dysponuje właśnie taką , bądź zbliżoną pojemnością aku. ( 1,2-1,5 Ah)
Co do DEDRY to nie polecam. JAKIE DROGIE TAKIE DOBRE!!!
Poszukaj czegoś ze skila , b&d , sparky , mac allister , einhell. Może koszt większy ale będziesz tym mógł pracować a nie męczyć się lub odnosić do serwisu.
Pozdrawiam

G
Sławomir Kalinowski 2009-11-15 00:00

Re:wkrętarka dedra

Ogladałem w castoramie wkrętarki i wsrod wielu byla Dedra, a że pierwszy raz mialem w ręku zapytalem opiekuna stoiska o szczegóły. Ku mojemu zdziwieniu zapewnial mnie ,że w aku są... r-8 - paluszki. Oczywiście taki szcegół moze budzi poważne wątpliwosci przy wydaniu nawet najmniejszej kwoty ponieważ jest to wyrzucanie pieniedzy w błoto. Zapytałem więc Was , bo akumulator wydał mi się doś ciężki....
Potrzebuję coś w miarę taniego aby przy zniszczeniu np; upadek z wysokosci nie ponosic zbyt wielkiej straty.
Zauważylem, ogladając narzędzia, że wiele z nich różni się kolorami i logo firmy natomiast zewnetrznie wygladaja tak samo. No i oczywiscie cena. Trwalośc? Hm.... to wiedzą tajemna serwisó i sprzedajacych. dziękuję Ci Mirku za sugestie. Skorzystam.
pozdrawiam sławek

G
Jan Kozankiewicz 2009-11-16 00:00

Re:wkrętarka dedra

Ja niestety mam złe doświadczenie z akumulatorami wkrętarki DEDRA NiCd 12 V. Praktycznie akumulatorek nie nadaje się do prac domowych. Wysiada po 2-ch miesiącach pomimo, że używany był sporadycznie. To samo doświadczył mój znajomy. Tak więc nie polecam aku 12 V !!!!

G
dragsteer 2009-11-18 00:00

Re:wkrętarka dedra

Witam.
Niezależnie od tego , że nie polecam Dedry , to jak aku mogło paść po 2 miesiącach?
Samo z siebie nie padło. Albo było źle ładowane albo nieodpowiednio przechowywane. Samo nie padło.
Akumulatory Ni-Cd mają wiele wad. Wśród nich niestety jest efekt pamięci.
Pozdrawiam

G
Sławomir Kalinowski 2009-11-19 00:00

Re:wkrętarka dedra

witam...
Nie mogę się zdecydowac.... chciałoby się cos mądrzejszego ale jak to sie mówi kochac sie można w Bardot ale rozmnażac się trzeba z wlasną zoną, kupie cos tańszego.
Do tej pory poslugiwałewm się zielonym topexem , mialem go 5lat i spadł mi z rusztowania uszkadzajac baterie. Bateria przez te 5 lat traymała napięcie. Jedynym o czym zawsze pamiętalem to o ustawianiu przełącznika kier. obrotów w pozycji neutralnej (środkowej)w momencie kiedy byla przechowywana.
pozdrawiam Sławek

G
aa 2009-11-19 00:00

Re:wkrętarka dedra

weź kressa 122 AS Se 1,7ah i firma pożądna ostatnio w praktikerze zdajsie za 269zł?

G
Niewiadomski.com.pl 2009-11-19 00:00

Re:wkrętarka dedra

Tańsze nie zawsze oznacza lepsze. Z doswiadczenia mógłbym Ci polecic HP 1620. Jest to Elektroniczna wiertarka udarowa. Duża wydajność wiercenia i długi okres użytkowania. Do tego mocny silnik 650 W. Moze troszke droższa,ale warto.

G
Kiki 2009-11-22 00:00

Re:wkrętarka dedra

Wszystko tylko nie Dedra.
Ta cała Dedra to marka która żyje jedynie dzięki Casto która upycha ten szmelc komu może dodatkowo wciskając kit ze to dobry sprzęt za małe pieniądze.
Ja sam dałem się dwa razy nabrać na zapewnienia o dobrej jakości tego badziewia i już wiecej nie dam się wpuścić w kanał !
Miałem różną taniochę i twierdzę że taka Toya z hipermarketu wali tą całą Dedrę na głowę.
Nie kupuj szmelcu bo nie warto !

1