Wkrętarka - 18V +propozycje - Prosze o opinie

G
gajek 2007-06-06 00:00

Wkrętarka - 18V +propozycje - Prosze o opinie

CZeść
Chce sobie kupić jakąś wkrętarke.
Jestem amatorem... Będe chciał jej używać ~ 1 na tydzień.
Przedział cenowy to 140 - 160 zł.
Na allegro znalazłem takie 3 propozycje: (linki do allegro)
1. http://www.allegro.pl/item200319448_einhell_as_18_2_ga_wkretarka_wiertarka_fv_2_lgw.html EINHELL AS 18-2 GA 18V. Dane techniczne:[/u]
- Napięcie akumulatora: 18 V
- Wydajność akumulatora: 1,2 Ah
- Liczba obrotów biegu jałowego:
bieg pierwszy: 0 - 350 min -1
bieg drugi: 0 - 900 min -1
- Moment obrotowy: 20 stopni
- Zakres uchwytu wiertarskiego: 1,0 -10,0 mm
- Waga wkrętarki: 1,7 kg

2.

http://www.allegro.pl/item201234529_ferm_fdc_1800k2_wkretarka_wiertarka_18v_fv_3l_gw.html]

FERM FDC-1800K2 18V


[u]Dane techniczne:[/u]
- Napięcie akumulatora: 18 V
- Wydajność akumulatora: 1,3 Ah
- Liczba obrotów biegu jałowego:
bieg pierwszy: 0 - 400 min -1
bieg drugi: 0 - 1150 min -1
- Maksymalny moment obrotowy: 20 Nm
- Zakres uchwytu wiertarskiego: 0,8 -10,0 mm
- Waga wkrętarki wraz z akumulatorem: 1,8 kg
I ponoć:

SPRZĘT NA LICENCJI BOSH O JEGO JAKOŚCI ŚWIADCZY FAKT ŻE SAM PRODUCENT DAJE AŻ 3 LATA GWARANCJI


3.

http://www.allegro.pl/item198599969_profesjonalna_wkretarka_18v_einhell_e_as_18_evo.html]

EINHELL ERGO E-AS 18 EVO

[u]Dane techniczne:[/u]
- Napięcie akumulatora:18V
- Wydajność akumulatora:1,3Ah
- Liczba obrotów biegu jałowego: 1Bieg 0-350/min , 2 Bieg: 0-900/min
- Moment obrotowy: 16stopniowy
- Funkcja Auto Stop
Proszę o opinie o tych produktach... i ewntualnie inne propozycje.
Dziekuje i pozdrawiam

G
Michał 2007-06-06 00:00

Re:Wkrętarka - 18V +propozycje - Prosze o opinie

proponuje wersje b, bo chociaz podaje moment obrotowy. co do tej niby licencji boscha, to bym na nia nie liczy. jak juz to skil jest obecnie wchloniety przez boscha. do wersji a i c to mozesz miec pozniej problem z aku (z dostaniem )
pozdro

G
Marcin 2007-06-06 00:00

Re:Wkrętarka - 18V +propozycje - Prosze o opinie

skoro nie podają podstawowego parametru jakim jest max moment dokręcania, pewnie nie mają się czym pochwalić...
z trojga złego... cóż zgodzę się z Michałem, Ferm robi całkiem przyzwoite narzędzia dla AMATORÓW.
Na trzyletnią gwarancję za bardzo bym nie liczył, bo to tylko taki pic. Szczególnie w urządzeniu za taką kasę. I z Boschem to Ferm napaewno nie ma nic wspólnego...
pozdro

G
mirek 2007-06-07 00:00

Re:Wkrętarka - 18V +propozycje - Prosze o opinie

witam.
Niestety w tanich wkrętarkach moment obrotowy z reguły nie jest podawany. Jeśli mogę coś poradzić to proponuję zakup w sklepie a nie na allegro. spotkałem się już z podróbami nawet tanich narzędzi np. einhell. Jeśli chodzi o firmę Ferm to daje niby trzy lata gwarancji i w porównaniu z einhelem wzbudza chyba większe zaufanie. Ale nie miałem styczności nigdy z tą firmą więc nie będę mógł się dokładnie wypowiedzieć. W tej chwili w marketach OBI są zestawy narzędzi Skil. Wkrętarka 14,4 v i szlifierka kątowa kosztują 199 zł. Może to jest dobra alternatywa. Jeśli nie będzie Ci potrzebna kątówka to sprzedaj ją na llegro i za tą kasę dokup np. dodatkowy akumulator. Ja tak zrobiłem z zestawem wiertarka + kątówka. Wiertarka kosztowała mnie 65 zł. :)
Pozdrawiam

G
mirek 2007-06-07 00:00

Re:Wkrętarka - 18V +propozycje - Prosze o opinie

witam.
Niestety w tanich wkrętarkach moment obrotowy z reguły nie jest podawany. Jeśli mogę coś poradzić to proponuję zakup w sklepie a nie na allegro. spotkałem się już z podróbami nawet tanich narzędzi np. einhell. Jeśli chodzi o firmę Ferm to daje niby trzy lata gwarancji i w porównaniu z einhelem wzbudza chyba większe zaufanie. Ale nie miałem styczności nigdy z tą firmą więc nie będę mógł się dokładnie wypowiedzieć. W tej chwili w marketach OBI są zestawy narzędzi Skil. Wkrętarka 14,4 v + szlifierka kątowa kosztują 199 zł. Może to jest dobra alternatywa. Jeśli nie będzie Ci potrzebna kątówka to sprzedaj ją na llegro i za tą kasę dokup np. dodatkowy akumulator. Ja tak zrobiłem z zestawem wiertarka + kątówka. Wiertarka kosztowała mnie 65 zł. :)
Pozdrawiam

G
Michał 2007-06-16 00:00

Re:Wkrętarka - 18V +propozycje - Prosze o opinie

w praktikerze jest B&D 14,4V z 2xaku, z 3h ładowarka za ok 180zł
pozdro

G
pierścionek 2007-06-17 00:00

Re:Wkrętarka - 18V +propozycje - Prosze o opinie

za niecale 200 zl to ja proponuje najtanszego zeilonego boscha http://allegro.pl/item206046997_wkretarka_12v_z_1_akumul_walizka_bosch_fa_vat.html ale na allegro jak trafisz to kupiz nawet taniej;)a to juz marka lepsza od skila i einhella, mysle ze to dobry wybor!

G
Michał 2007-06-17 00:00

Re:Wkrętarka - 18V +propozycje - Prosze o opinie

spoko ale jest z jednym aku i tez z 3h ladowarka i normalnie kosztuje jakies 280zl na marketach.
kiepskie zdjrcia ktos zrobil bosch-owi
pozdro

1

Kategorie :