Wkrętaki 1000v ( izolowane )

R
Rafi 2014-01-28 19:19

Wkrętaki 1000v ( izolowane )

Witam Wszystkich.. Panowie jest sprawa.. Otóż potrzebuję dobrych wkrętaków (chodzi o zestaw) które będą troszku służyć.. Budżet mam ograniczony max 85 zł. Wiem, że może być ciężko no, ale damy radę ;)

G
1001narzedzi_pl 2014-01-31 14:33

Re: Wkrętaki 1000v ( izolowane )

Zobacz na naszej stronie,gdzie mamy szeroki wybór elektronarzędzi,a teraz w styczniu można spotkać bardzo atrakcyjne rabaty.

R
Rafi 2014-01-31 21:34

Re: Wkrętaki 1000v ( izolowane )

Mi chodzi o wkrętaki ręczne, a nie o elektronarzędzia.

R
MM 2014-02-07 09:20

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-02-07 13:43

Re: Wkrętaki 1000v ( izolowane )

Ja także znam i polecam Werę (Wihę również), ale uważam, że do domowego zastosowania inwestowanie około 100-200 PLN nie ma sensu. Chyba, że ktoś jest koneserem ;-) Oczywiście patent Niemców z wymiennymi grotami jest bardzo ok, ale takie narzędzia mają specyficzne właściwości, których nie wykorzystamy w domu.

Kupiłem niedawno zestaw 5-ciu izolowanych wkrętaków K&K. Miał to być drugi, dyżurny zestaw (Wihę kupowałem na sztuki, jeden potrafi kosztować około 20-30 PLN). K&K to polski producent, jego narzędzia sprzedają pod swoim brandem także inni importerzy narzędzi. Jeśli ma to być zestaw do domu, używany tak jak każde inne narzędzie w domu, powinien to być dobry wybór.

Stanleya nie używam od lat. Wkrętaki prezentują przeciętny poziom, cena jest dość wysoka.

R
Rafi 2014-02-07 16:29

Re: Wkrętaki 1000v ( izolowane )

Stanleya na początku bardzo chciałem, ale jednak zdecydowałem, że za drogie.. ;p Wera wiem, że to dobra firma, ale jest droga i mi taka nie potrzebna xD a co sądzicie o wkrętaków firmy Topex? W domu dadzą radę ? ;)

G
Bel-ami 2014-02-07 17:28

Re: Wkrętaki 1000v ( izolowane )

PanieFleksie wprowadzasz Rafiego w błąd. Ceny rzędu 100-200zł to po prostu bzdura. MM dobrze podpowiada Wera, Wiha, ewentualnie Felo, Haupa. Rafi, wbrew obiegowym opiniom kupisz je w rozsądnych cenach, a w twoim budżecie jest przynajmniej kilka opcji wyboru. Nie patrz w ogóle w stronę jakiś Topexów. Po co odkrywać proch od nowa i kombinować z cudakami niewiadomej jakości? Czy to będzie Proline, Topex, Yato czy jeszcze co innego, to i tak zestaw będzie pewnie kosztował przynajmniej około 50zł. A za te pieniądze to możesz kupić choćby podstawowy zestaw Wera Kraftform Classic. Marka sprawdzona i mimo, że to chyba ich najtańsza linia to idę o zakład, że na łeb bije najdroższe wkrętaki Topexa. A w cenie do 85zł to masz jeszcze do wyboru:
WIHA Proturn 3K electric VDE
Felo Ergonic VDE
Bez sensu szczypać się o 30zł jak możesz mieć narzędzia na lata, a tych Topexów to przez okres żywotności porządnych wkrętaków wymienisz 25 zestawów. Chcesz wydać te 85zł i kupić coś dobrego? Czy liczysz na to, że kupisz coś za 20zł?

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-02-08 00:26

Re: Wkrętaki 1000v ( izolowane )

Bel-ami - nikogo nie wprowadzam w błąd. Odniosłem się bezpośrednio do wypowiedzi MM, który wspomniał o zestawie Wery wartym kilkaset złotych. Najtańszy zestaw Wiha Proturn można kupić za 95 PLN z przesyłką (stacjonarne ceny są wyższe) - to prawie 100 złotych. Więc nie rozumiem skąd ten zarzut...

Zestaw, o którym mówiłem, kosztuje 28 PLN brutto. Twardość grotu to 58HRC.
Topex nie produkuje wkrętaków, ale akurat wersja "dla elektryków" to prawdopodobnie polska produkcja o bardzo dobrych parametrach. Śmiem twierdzić, że podstawowe modele Wery i Wihy będą miały porównywalną jakość do zestawu, o którym piszę. Mam obie firmy, testowałem, porównywałem. W tym konkretnym przypadku naprawdę nie ma sensu przepłacać. Nie jest sztuką kupić tani zestaw Wery, bo z zasady jest dobry, ale sztuką jest wybrać coś dobrego jakościowo w niezłej cenie.

Widzisz trzy zestawy wkrętaków. Wszystkie są atestowane i faktycznie nadają się do pracy "pod napięciem". Wszystkie mają bardzo zbliżoną, albo tę samą twardość grotu. X kosztuje 30 PLN, Y - 45 PLN, Z - 90 PLN. Który wybierasz? To nie elektronarzędzia, tutaj kryteriów do porównania jest znacznie mniej ;-)

P
kuba 2019-07-15 22:09

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1