Wkętarka Skil

G
Zibi 2005-12-22 00:00

Wkętarka Skil

Proszę o opinię. Czy Skil to dobra wkrętarka? Biorę oczywiście pod uwagę stosunek ceny do jakości, który wydaje mi się dobry. Pytam bo nie wiem czy ją kupić. Jest to wkrętarka 12 V, z dwoma akumulatorami 1,2Ah za 220 zł.

G
rafmik 2005-12-23 00:00

Re:Wkętarka Skil

Nie wiem czy promocja obowiazuje w calej Polsce, ale obecnie mozesz kupic Skila o ktorym moiwsz w Leroy-Merlin za 159 zl z tego co pamietam. To tak na marginesie. Jesli chodzi o jakosc, to pewnie plasuje sie na poziomie Kinzo, lepiej niz wszystkie Pegasus,Einhell,Toya,Topex a nizej niz Black&Decker i pozniej juz coraz wyzsza polka.

G
booyack 2005-12-24 00:00

Re:Wkętarka Skil

kupiłem ja w promocji... nie polecam. Lepiej dorzucić pare złoty i sięgnąć na wyższą pułkę... szkoda ze sie dałem złapać!

G
chris70 2005-12-25 00:00

Re:Wkętarka Skil

Wkrętarka Skil to tak jak zielony Bosch,ładnie wygląda, ma ciekawy design i niezły osprzęt ale nic poza tym...a osiągi wręcz słabe.Lepiej dołożyć parę złotych i zdecydować się na coś lepszego to napewno da wymierne kożyści. Pozdrawiam.

G
Dominik 2005-12-28 00:00

Re:Wkętarka Skil

Witam
Sam ma taką wkrętarkę.Skil to spółka Bosch-a,coś w stylu zielonego.Wkrętarki raczej nie polecam.Ja pracuje nią amatorsko ale mnie i tak denerwuje.Przede wszystkim pojemność akumlatota 1,2Ah to zdecydowanie za mało.Po 1 godz wkręcania wkrętów 4x45 akumlator się rozładował,Na drugim tak samo pociągła.Ładowarka nie wyłącza się po upływie 3h,mimo że w instrukcji pisze że się ma wyłączać.Ciekawe-mi się ani razu nie wyłączyła:-( Co do 2 biegów to chodzą,ale czasami nie chcą zaskoczyć i strasznie trzeszczą po uruchomieniu(trzeba często je "resetować")Sprzęgło bardzo mocne,nawet na 1 ustawieniu nie da się wkręcic małych wkrętów(przeciąga)Reszta OK
Ja polecałbym coś z makity albo niebieskiego bosch-a i STANOWCZO POLECAM I DORADZAM AKUMLATORY O POJ.MIN 2Ah(tylko na takich można coś zrobić)

G
Robert 2005-12-30 00:00

Re:Wkętarka Skil

Ja polecałbym coś z makity albo niebieskiego bosch-a
Jeśli chodzi o wkrętarki to niebieski bosch od zielonego różni się ... kolorem obudowy.
Siedziałem trzy godziny i porównywałem numery części zamiennych, były te same..
Miałem nadzieję, że przynajmniej koła zębate przekładni planetarnej będą z różnych materiałów, okazało się, że niee.
Silniki, przekładnie, wrzeciona, włączniki - wszystko to samo.
Bosch z nas kpi, panowie.

G
misiollo 2005-12-30 00:00

Re:Wkętarka Skil

Witam
Jeśli potrzebujesz wkrętarki do prostych i lekkich prac amatorskich czytaj domowych i bedziesz uzywał jej kilka razy w roku, kup skilla.
Jesli chciałbyś maszynę 12V mocniejszą, profesjonalną, z większą pojemnoscią akumulatorów, "prawdziwymi" ładowarkami impulsowymi do powazniejszych prac -dołóż trochę i kup MAKITĘ 6270 DWAE lub HITACHI DS12DVF3.
To w obecnej chwili najlepszy sprzęt w przystepnej cenie na rynku.
Pozdrawiam

G
Robson 2008-02-12 00:00

Re:Wkętarka Skil

Wiertarką skil 500W miałem okazje pracować w zakładzie ś lusarskim. Zwykła promocyjna wiertareczka nie jedno przeszła ,uchwyt sie zuzył przełączniki poluzowały, mineło 6 lat o ona ciagle działa

G
KazJerzy 2011-08-03 23:04

Re: Wkętarka Skil

Troszkę tu błędów w komentarzach. Skil to światowa marka. Ma jak wszystkie inne marki serie dla amatorów, hobbystów i profesjonalistów. Te ostatnie można nabyć tylko w firmowych sklepach. Firma jest z USA i tam jest ceniona przez profesjonalistów jednak na rynek Europy szczególnie naszej części korzysta z zakładów montażowych i podzespołów Boscha a ta firma ma kooperantów w Korei, Argentynie no i oczywiście w Chinach. Kupując więc sprzęt Skila sięgajmy po droższy profesjonalny asortyment bo w nim jest najwięcej części z USA, GB i Niemiec co wcale nie znaczy, że wszystkie. Tylko pokażcie mi markę, która nie robi tak samo i od razu mówię jako serwisant Makita, Still czy Bosch napewno mają taką samą politykę ekonomiczną.

1

Producenci :

Kategorie :