Wkętarka do 200 zł

Do ostatniej strony »
G
Kasia 2008-01-04 00:00

Wkętarka do 200 zł

Witam!
Krótkie pytanko-prośba do fachowców. Uprzejmię proszę o pomoc w wyborze wkrętarki do 200 zł. Sprzęt będzie używany przez dzieciaki (przełom podstawówki i gimnazjum) do skręcania drewnianych budek lęgowych dla ptaszków. Budki będą gotowe do montażu - otwory montażowe będą już nawiercone. Ma wytrzymać jakies 700 budek ;)), dziennie ok. 10-12 budek;))
Waham się między modelami Bosch PSR XIO a Black && Decker KC360H...
A może zaproponujecie coś lepszego??? ;)
pozdrawiam wszystkich miłośników wkręcania ;)))

G
Michał 2008-01-04 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

witam.
kc360 jest silniejszy od ixo o 2Nm. jeden i drugi ma możliwość doladowywania, i są w podobnych cenach.
a nie lepiej kupić ten zestaw B&D wiertarka 650W i wiertarko-wkrętarka 12V z 2 aku za cene 248zł w castoramie?
pozdro

G
Andersh 2008-01-04 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

z 12V PSR 12 firmy BOSCH będziesz zadowolony; musisz mieć dwa akumulatory bo na jednym przerwy będą za duże; pojemność 1,2 Ah to nie wiele ale do lekkich prac wystarczy
opisywana wkrętarka jest przyjemna w pracy, energomiczny kształt, uczciwa waga i bodaj Made in Malaysia

G
Michał 2008-01-05 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

ale bosch kosztuje około 320zł
pozdro

G
mirek 2008-01-05 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

Kasiu.
Jeśli to ma być tylko składanie to moja propozycja ( zapewne zaraz zostanie skrytykowana ) to wkrętarka Dedra 18v z 2 akumulatorami. Siła tej maszynki jest w 110 % wystarczająca (12Nm) do zadań które opisujesz. Czas ładowania akumulatora 3h ( może nie najkrótszy ale przy 2 aku do wkręcania starczy). Cena w sklepie Castorama to 95 zł. Tak więc za podaną kwotę możesz kupić 2 szt :). Zaznaczam że dedra to nie jest wysoka półka narzędzi , ale akurat wkrętarki z tego co wiem wychodzą im całkiem nieźle.
Pozdrawiam

G
Michał 2008-01-05 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

oki. dobra propozycja.
ale czas ładowania to 3-5 godzin. dodatkowe akumulatory można również dokupić w castoramie.
pozdro

G
Marcin 2008-01-05 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

Mirku, nie zrozum nie źle, ale pozwól że przedstawię proste zestawienie parametrów...
ta wkrętarka dedry 18V!!!! i 12 Nm
psr 12 V boscha uwaga 12v i 15 Nm.
Owszem różnica w cenie spora i na korzyść dedry, ale już po parametrach można wywnioskować z czym mamy do czynienia...
to ja już wolałbym dopłacić te kilkadziesiąt złotych i wsiąść coś ze skila albo B&D i zapewnić sobie i innym użytkownikom choćby minimalne polepszenie parametrów bez tego ostentacyjnego 18V...
pozdro

G
mirek 2008-01-06 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

Marcinie.
Jak napisałem wyżej Dedra nie jest sprzętem z górnej półki. Ale jestem przekonany że do zadań jakie określiła Kasie te 12Nm spokojnie wystarczy. Tyn bardziej że jest to i tak dużo więcej niż przy użyciu wkrętaka ( śrubokrętu potocznie). Tym bardziej jeśli otwory montażowe są już powiercone. Zostaje tylko wkręcanie i w tym przypadku ( zakładam że materiał to drewno - raczej niezbyt twarde lub mat. drewnopochodny) nawet te 12 Nm to dużo za dużo bo wkręty będą "przekręcone". Tak apropo to sprawdziłem. Kluczem dynamometrycznym wkręcałem konfirmat fi 6mm w płytę wiórową ( otwór był nawiercony). Przekręciłem go tak że już nie trzymał a siła na kluczu to 4,5 Nm. W przypadku dedry - 2 szt za 200 zł , w tym 4 aku , czas ładowanie w stosunku do czasu pracy -wystarczający. Myślę że wcale nie jest to złe rozwiązanie. Oczywiście fundując sobie D&D czy boscha można mówić o lepszm komforcie czy parametrach. Jest jeszcze jedno ale. Pracować mają tym dzieci ( młodzież) . Biorąc pod uwagę małe obycie z narzędziem i możliwość upadku zawsze lepiej mieć w zapasie drugie narzędzie :).
Pozdrawiam

G
Andersh 2008-01-06 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

to może taki?
skoro są tam ponawiercane otwory to sprawa prosta;
ten wkrętak jest lekki, poręczny, jeden akumulator ale te 3-4 domki wytrzyma, potem doładować

G
Marcin 2008-01-06 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

raczej nie, bo ixo ma raptem 3 Nm momentu i ślimaczo wolne obroty. To w zasadzie nie jest wkrętarka ale śrubokręt elektryczny. Potrafi tyle samo co przeciętnie silny facet ze zwykłym śrubokrętem w dłoni ;)
pozdro

G
Andersh 2008-01-06 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

dokładnie, to taki śrubokręt ale te wkręty przy tych budkach jakie mogą być?
zresztą Kasia nas już wcale nie słucha :>

G
Kasia 2008-01-24 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

Witam Panów!
Przepraszam, za tak długie milczenie, ale zawaliły mnie papiery - walczę wciaż o kasę na wkrętarki ;)))
Wielkie dzięki za rady - Michał i Mirek zasłużyli na buziaka ;)) Wezme KC 360 albo Dedre (jesli sponsor zamiast 6 pozwoli kupic 12) ;)) - budki są z drewna litego, ale to nie jest dąb ;))
Dzięki - naprawdę wielkie dla wszystkich - Andersha błagam o wybaczenie ;))
ps te koncówki (przepraszam za słownictwo) do wkrecania sa w zestawie ze sprzetem czy musze dokupic?

G
Michał 2008-01-28 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

KC360 ma w standarcie 10sztuk (jest też wersja + 60 sztuk), dedra ma troche mnie.
pozdrawiam

G
Kasia 2008-01-30 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!!!

G
wojtek 2008-02-22 00:00

Re:Wkętarka do 200 zł

chciałem podpiąć się do tematu.
też stoję przed dylematem wkrętarki do 200zł... nigdy wcześniej nie używałem takiego urządzenia więc zupełnie nie wiem czym się kierować. mam także pytanie: czy istnieje jakaś wkrętarka z magnesową końcówką (żeby nie uciekały śrubki) w jakiejś rozsądnej cenie, powiedzmy do 250??

1 2

Kategorie :