Wiertarko-wkrętarka udarowa bezszczotkowa

G
Koti 2020-08-24 07:01

Wiertarko-wkrętarka udarowa bezszczotkowa

Siemanko wszystkim!

Poszukuję dwóch wiertarko-wkrętarek udarowych.

Jedna w budżecie do 500-600 zł (może być jak najtaniej byle się nadawała). Wykorzystywana będzie do wykończeń z drewnem, korzystać będą z niej różne osoby, w tym amatorzy i praktykanci, ale pod okiem kogoś bardziej doświadczonego.

Druga w kwocie 700-800 zł (jeżeli warto dopłacić to tak do 1000 zł). Wykorzystywana będzie głównie do pracy z drewnem, a także remontów i wykończeń związanych z drewnem. Do tej pory miałem Metabo i niestety zawiodłem się na niej, ciągłe naprawy, ciągłe serwisy, aż minął czas gwarancji, a ona po prostu się spaliła... Nie mam już do niej cierpliwości. Wcześniej miałem Makitę i była nie do zdarcia, ale niestety jak to mówią "dostała nóg". Zastanawiałem się teraz nad zakupem Stanleya albo coś z Einhell.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

G
Arcularius 2020-08-26 23:29

Re: Wiertarko-wkrętarka udarowa bezszczotkowa

Bierz Stanleya. Ja kupiłem ich wkrętarkę FMC627D2 trochę z musu, bo potrzebowałem coś na szybko na zleceniu jak mi Milwaukee padła. Nie piszę, że Milwaukee była zła, 4 lata przy konstrukcjach drewnianych i każda bateria przynajmniej ponad tysiąc ładowań. Świetne narzędzie, ale już miała prawo zejść. Ale wracając do Stanleya, kupiłem na przypał ile podziała tyle podziała, jak padnie to kupię coś z wyższej półki. A chodzi bez zastrzeżeń już ponad dwa lata, bez problemu daje radę wkręcać wkręty ciesielskie 8x300mm, na bateriach 4ah bardzo wydajna, lekka, solidna. Do tego stopnia byłem zadowolony, że kupiłem po paru miesiącach zakrętarkę i sztyfciarkę. Może to efekt nowości na rynku i jeszcze się starają trzymać jakość, ale wszystkie narzędzia działają bez zarzutu. Dokupiłem już trochę akumulatorów, torbo-ładowarkę na dwa gniazda i jestem zadowolony. Jeszcze mogliby wprowadzić pilarkę bezszczotkową.

G
Adam 2020-08-31 16:28

Re: Wiertarko-wkrętarka udarowa bezszczotkowa

siema, siema, jak do drewna to bierz Ryobi, marka typowo dla majsterkowiczów, mam kilka sprzętów od nich i naprawde daja rade, a umówmy sie, że ich nie oszczedzam;)

B
Baks 2020-09-07 19:09

Re: Wiertarko-wkrętarka udarowa bezszczotkowa

Stanley / Makita - często można wyrwać dobre wkrętarki na promocjach i mają po 3 lata gwarancji. Poza tym oby dwie firmy produkują solidne elektronarzędzia.

G
suchar 2020-10-13 22:16

Re: Wiertarko-wkrętarka udarowa bezszczotkowa

Też ryobi polecam, mają spoko urzadzenia, niedrogie ale solidnie zrobione, no i przy akumulatorowych to kupując jeden aku z serii one+ bedzie ci pasował do wszystkich urzadzeń z linii, a jest ich ponad 100

1