wiertarko+wkrętarka do 1000 zl

G
Student1982 2007-01-02 00:00

wiertarko+wkrętarka do 1000 zl

Ojciec chce kupic wiertarko-wkretarke do 1000zl
Jaka wybrać Bosch ,Metabo ,Makita ,Kress.
Czy za ta cene znajde cos z udarem?
Na co zwrócic uwage prz zakupie?
Z jakim akumulatorem ( mam SKILA i MCalistera bardzo krótko trzymają)

G
Student1982 2007-01-08 00:00

Re:wiertarko+wkrętarka do 1000 zl

Dzięki za pomoc (co prawda jeszcze nic nie wybrałem )ale wasze opinie i propozycje na pewno będą pomocne.Szczególnie ta...zaraz zaraz żadnej nie ma myślałem że to jest jakieś sensowne forum ale cóż (dałby ktoś znać chociaż gdzie są podobne tematy albo coś...)

G
Rafał 2007-01-08 00:00

Re:wiertarko+wkrentarka do 1000 zl

Witam
Do jakich prac ma służyć ten sprzęt,do domowego użytku,do firmy?

G
Student1982 2007-01-09 00:00

Re:wiertarko+wkrentarka do 1000 zl

Prace domowe ale musi to być masywna konstrukcja bo jej praca nie będzie kończyła się na wkręceniu paru wkrętów w płyty gipsowo-kartonowe.Myślałem coś o przedziale 500-1000złMax.

G
Rafał 2007-01-09 00:00

Re:wiertarko+wkrentarka do 1000 zl

Jeżeli wkrętarka to makita a z wiertarek dobra jest hitachi 24PC3. Ma udar i to nie zły jak na taki mały sprzęt, pobijak wiercenie bez udaru
polecam bo sam korzystam z tego

Re:wiertarko+wkrentarka do 1000 zl

Prace domowe ale musi to być masywna konstrukcja bo jej praca nie będzie kończyła się na wkręceniu paru wkrętów w płyty gipsowo-kartonowe.Myślałem coś o przedziale 500-1000złMax.
A tak bardziej konkretnie?
Bo chęć posiadania udaru sugeruje potrzebę wiercenia w murze - tu jeśli chodzi o wkrętarki doświadczenia mam raczej niemiłe. Niestety, jak to się mówi - jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jeśli masz betonowe ściany - o udarze mechanicznym a tym bardziej tym w narzędziach akumulatorowych zapomnij. Namęczysz się tylko, akumulator rozładujesz, a tempo pracy będzie żałosne. Do betonu nawet tani, ale młot + dobre wiertła. Jeśli natomiast ściany masz z cegły, udar nie jest w ogóle konieczny. W takich materiałach rewelacyjnie wierci się dostępnymi obecnie wiertłami do wiercenia bezudarowego - sam męczę wiertła Irwin i do tego sprawdzają się super.
Mieliśmy kiedyś w pracy DeWalta z udarem - chcieliśmy bez, bo był nam zbędny, ale widać kierownictwo chciało mieć możliwość łatwego pożyczania narzędzi jak się mu coś w domu uwidzi. Po pierwszym takim pożyczeniu wkrętarka wróciła z koszmarnymi luzami, a firma do najgorszych nie należy.
Wracając do tematu wkrętarki, do zastosowań domowych do 1000 PLN to spokojnie fajny sprzęcik kupisz, sam jestem zwolennikiem Makity, używam kosztującej obecnie niewiele ponad Twoje maximum 6319 DWDE - trzybiegowa, bardzo mocna, wytrzymała, ma przyzwoicie wysokie obroty na trzecim biegu, niestety 2,6Ah zjada szybciutko, skądś musi tę moc czerpać.
Gdybym potrzebował jednak narzędzia do zastosowań wyłącznie domowych, poszukałbym czegoś tańszego - po prostu nie byłbym w stanie w pełni wykorzystać możliwości tego narzędzia.
Generalnie to określ sobie po prostu jakie cechy są dla Ciebie najważniejsze i poszukaj czegoś co ma odpowiadające Ci prędkości obrotowe, koniecznie dwa akumulatory o możliwie dużej pojemności, zastanów się czy ten nieszczęsny udar jest Ci istotnie tak do szczęścia potrzebny, sprawdź czy wkrętarka którą wybierzesz ma blokadę wrzeciona (jej brak sprawia że jeśli musisz często i szybko zmieniać osprzęt jest to delikatnie rzecz ujmując upierdliwe), sprawdź czy dany model dobrze Ci leży w ręku (ja na przykład nie lubię pracować DeWaltami, niewygodne takie jakieś) - i kupuj.
Celujesz w przyzwoite firmy i zakres cen który zapewni Ci fajne i komfortowe narzędzie do użytku domowego, nawet dość intensywnego.
Tak poniżej 1000 to jest na przykład bardzo fajne i poręczne Metabo BSZ 12 w wersji z akumulatorami 2Ah. No i ma 3 lata gwarancji.

G
damork 2007-01-09 00:00

Re:wiertarko+wkrentarka do 1000 zl

Szlag, wylogowało mnie, a nie lubię jako anonim pisać ;)
To powyżej to ja popełniłem.

G
Student1982 2007-01-10 00:00

Re:wiertarko-wkrentarka do 1000 zl

dzięki za poradę.
Jak macie jakieś jeszcze to piszcie.
A tak przy okazji to może wiecie coś o wkrętarkach CELMY?

G
misiollo 2007-01-13 00:00

Re:wiertarko+wkrentarka do 1000 zl

Witaj
Istotą sprawy jest to do czego będziesz tego sprzetu rzeczywiście używał.
Jeśli myślisz o także wierceniu w betonie czy w murze, to sprzęt akumulatorowy z udarem mechanicznym
nie jest najlepszym rozwiązaniem. Pożytek z niego niewielki, a awaryjność mocno wzrasta.
Do 1000- zł polecam Ci HITACHI DS12DVF3(498- zł promo)jako
wiertarko-wkrętarkę oraz jeśli potrzebujesz udaru PH500 KRESSA
do kompletu(459- promo z
uchwytem do wiercenia bez udaru i trzema wiertłami
na plusa).KONIECZNIE CZERWONEGO !
Jeśli udaru jednak nie potrzebujesz,a chcałbyś mocniejszą akumulatorówkę, to zgadzam się z jednym z moich przedmówców
i polecam METABO BSZ 12 (52 Nm, 2X2Ah)
Pozdrawiam
Marcin

G
Student1982 2007-01-14 00:00

Re:wiertarko+wkrentarka do 1000 zl

W TEMACIE zaważyłem miały błąd (chociaż poważny w skutkach) to nie ma być wiertarko+wkrętarka tylko wiertarko-wkrętarka chociaż w opisie jest dobrze jak zmienić temat tz zamiast "+" dać "-" ?
Narzędzie ma być wykorzystane do przykręcanie wkrętów w:
-płyty gipsowo-włókowe
-elementy drewniane( łaty kondrłaty itp.)
-drobnego wiercenia w elementach mórowych (beton komórkowy ,ewentualnie cegła itp.)
-może nie są to trudne prace ale czasami praca będzie w ilości "hurtowej" więc głównie potrzebuje śśśśilllny akumulator.
Dzięki za wasze opinie i przepraszam za błąd

G
Student1982 2007-01-15 00:00

Re:wiertarko+wkrentarka do 1000 zl

A co sądzicie o narzędziach AEG ?z czym można je porównać metabo czy lepsze?

G
mrox 2007-01-26 00:00

Re:wiertarko+wkrentarka do 1000 zl


witam co do DeWALTa nie mam zastrzezen a zwlaszcza do modelu DC945KB. praca makita 3-biegowka spoko, ale mocowo wymieka. DC728KA 14,4v jest tansza a mocowo tak samo jak makita. co do udaru we wktetarkach to dodatek. jezeli chcesz wiercic w twardych betonach to polacam mlotowiertarke. pozdro

G
mrox 2007-01-26 00:00

Re:wiertarko+wkrentarka do 1000 zl

AEG,METABO,HILTI,MAKITA,niebieski BOSCH,DeWALT,FESTOOL,PROTOOL,HITACHI,ATLAS KOPKO,MILWAUKEE sa to narzedzia profesionalne. zanim cos kupisz pozwiedzaj slepy i wypytaj o parametry (moment obrotowy[twardy/miekki],ładowanie[3h/1h/0,5h], srednice wiercen, dodatkowe wyposarenie).
do 1000zl spokojnie cos kupisz, skil i mcalister to amatorskie narzedzia do domu.
pozdro

1

Kategorie :