Tysiące produktów w super cenach
Sprawdź
Gość: Piotr P
2007-08-30 00:00

wiertarka z przystawkami - kombajn

Cześć,
Mam zamiar kupić wiertarkę, aby można było ją zastosować jako szlifierkę, piłę tarczową czy tokarke do drewna jednym słowem zamocować do stolika.
Zastosowanie modelarskie.
Czy to w ogóle ma sens na dzień dzisiejszy ?
Pamiętacie zapewne Celmę z przystawkami ?
Proszę o poradę.
Gość: Marcin
2007-08-31 00:00

Re:wiertarka z przystawkami - kombajn

tak pamiętamy ;)
niestety już tej opcji nie oferują, ale...
w zasadzie każdą wiertarkę zapniesz do stojaka wiertarskiego, z użyciem jej jako tokarki będzie już nie lada problem. Nie bardzo sobie wyobrażam zapinanie noży do tego... hmmm dziwny pomysł...
z pilarką też to wygląda nieciekawie, a przede wszystkim niebezpiecznie.
jedno sęsowne zastosowanie to ewentualnie szlifierka, po zakupieniu stosownego adaptera i na tym chyba koniec.
ale jeśli to prace modelarskie proponuje zestaw dremela plus osprzęt. Jest tam też pilarka, można tym strugać, szlifować, grawerować i wycinać, słowem wszystko.
Gość: mirek
2007-09-01 00:00

Re:wiertarka z przystawkami - kombajn

Witam.
Taką wiertarkę wraz ze wszystkimi przystawkami bez problemu dostaniesz na allegro. I nie są to tylko polskie celmy. Także inne firmy w swoim czasie oferowały takie rozwiązania np B&D , AEG , Westfalia i inne. Tylko że praca takim sprzętem nie jest ani łatwa ( jeśli coś jest tylko przystawką to nigdy nie będzie działać tak jak nominalne urządzenie) ani przyjemna ( wymiana nasadek to czas i nerwy). Dlatego jeśli sprzęt ma ci służyć do prac modelarskich to zgadzam się z Marcinem i polecam dremela wraz z osprzętem ewentualnie jakiś tańszy odpowiednik dremela. Zaznaczam jednak że do dremela jest największa ilość osprzętu i jest on wysokiej jakości.
Strona 1 z 1