Wiertarka, wkrętarka- wiertarko-wkrętarka-poraz enty

G
beer 2007-08-15 00:00

Wiertarka, wkrętarka- wiertarko-wkrętarka-poraz enty

Witam
czytam opinie na temat wkrętarek, wiertarek i wkretarko-wiertarek akumulatorowych:) do jakich decyzji doszlismy ? ja zgłupiałem :)
jezeli chcemy miec sprzęt uniwersalny czyli wkrętarko wiertarke to czemu by nie, ludzie odradzają, zeby kupowac z osobna te dwie maszynki - pytanie dlaczego ?
wydaje mi sie ze chodzi tutaj o poręczność i o wage samego sprzętu ?Czym one się róznią?, sama wkrętarka np "bosch psr12 " koszt około 330zł
a mamy wkrętarko wiertarkę "maktec 14,4" za 230zł. To co kupować osobno wkrętarkę i wiertarkę?i do tego przepłacać jezeli mamy 2 w 1 :)
Ja tez próbuje sie rozglądać po sieci bo chce kupic cos dla siebie ale zupełnie nie wiem od czego mam zacząc- tyle ludzi tyle opinii.
--- przepraszam za poprzedni temat, ale nie da rady usuwać topiców;)----------

G
Marcin 2007-08-22 00:00

Re:Wiertarka, wkrętarka- wiertarko-wkrętarka-poraz enty

nic się nie stało, to forum nieco kuleje jeśli chodzi o stronę techniczną... Może admin strony wreszcie coś z tym zrobi?? bo funkcjonalność rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia, ale do rzeczy:
pozwolę sobie skopiować swojego posta z poprzedniego wątku ;) w razie pytań i wątpliwości pisz śmiało
bosch psr 1200 to też wiertarko wkrętarka, tej nazwy (jedno lub dwu członowej) używa się zamiennie (i wiercą i wkręcają) w przypadku wszystkich wkrętarek aku, a samo określenie na opakowaniu to już "widzimisię" producenta.
jeśli chodzi o urządzenia akumulatorowe to zazwyczaj są one i wiertarką i wkrętarką. Dywagacje nad wyższością urządzeń hybrydowych, zastosowań klasycznych wiertarek jako wkrętarki i vs.(umknął Ci kontekst w którymś wątku) pozostawmy dla profesjonalistów. Dla amatora nie ma to kompletnie żadnego znaczenia. Co nie kupisz spełni swoją funkcję znakomicie. Ale trzymaj się raczej z dala od Makteka... trąci tandetą na kilometr, wszak to specjalna linia Makity dla marketów....
pozdro

G
Michał 2007-08-22 00:00

Re:Wiertarka, wkrętarka- wiertarko-wkrętarka-poraz enty

maktek to typ amator :)
wkrętak, wkrętarka to małe urządzenie które miało zastąpić tradycyjny wkretak(śrubokręt).
wiertarko-wkrętarka tu gdzież wkrętarka to wrętak ze sprzęgłem z typowym uchwytem pistoletowym na rekę (oczywiście są wyjątki). są większe od wkrętaków i maja większy zakres funkcji. jeśli chodzi o wiercenie to maja mniejsą prędkość obrotową. 1-biegówki około 700-800 obr/min, 2-biegowe do 1200-1400 obr/min.
jak coś to pytania proszę:)
pozdro

G
ami 2007-09-05 00:00

Re:Wiertarka, wkrętarka- wiertarko-wkrętarka-poraz enty

Witam.
Czy ktoś mógłby mi pomóc w wyborze wkrętarko-wiertarki? Chodzi o to by robiło jedno i drugie:). Do użytku domowego i nie drogie. Ewentualnie na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Dodam że kupuje prezent dla męża :) i się na tym nie znam.

G
Michał 2007-09-05 00:00

Re:Wiertarka, wkrętarka- wiertarko-wkrętarka-poraz enty

witam.
jak zdążysz koleżanko to w castoramie jest wiertarko-wkrętarka Black&Decker z dwoma aku i z 3-godzinną ładowarka.
do tego jest zestaw dodatkowych akcesorii w piórniku i całość jest w torbie. koszt tego zestawu to 198zł.
spokojnie wystarczy do domowego użytu.
jeżeli chodzi o parametry samego urządzenia to moment obrotowy podawany w Nm(niutono-metr), jeżeli chodzi o aku to parametry to napięcie i pojemność aku. im wieksze napięcie i pojemność tym dłuższy cykl pracy.
pozdro

G
ami 2007-09-05 00:00

Re:Wiertarka, wkrętarka- wiertarko-wkrętarka-poraz enty

Dzięki, ale niestety nie mam blisko do Castoramy i raczej skupię się na zakupie u mnie w mieśćie lub przez internet :).
Mąż mi dziś powiedział że on chce wiertarkę, nie wkrętarko wiertarkę bo mówi że takie to nie będą dobre, eh..
A tu się dowiedziałam że wiertarki też wkręcają więc się skupię na wiertarce chyba. Tylko na jakiej...

1

Kategorie :