wiertarka stołowa

G
zygem 2008-09-23 00:00

wiertarka stołowa

Temat ten już był, ale były bardzo skąpe uwagi. Proszę użytkowników wiertarek słupowych o opinie o używanych przez nich wiertarkach (jakiej firmy, moc, obroty). Dostępne są w cenie 180-200 zł eurotec, i innych firm einhell, matrix, ferm, mannesmann. Podobno zalecana jest proma. Wiertarki z wiertłami do 13 mm mają obroty od 580 obr/min. Czy ktoś używa wiertarki matrix DP 500-16, 300 zł, obroty 280-2350, 500W?

G
gres 2008-10-04 00:00

Re:wiertarka stołowa

czesc od dluzszego czasu przed zakupem jakiegos narzedzia do domu przegladam opinie innych uzytkownikow i chyba sam tez teraz moge cos powiedziec. No wiec jesli chodzi o wiertarke stolowa to polecilbym ci PROMA. ja uzywam model PTB-16B/230. ma moc 450W moze dla innych to malo ale poprzez przelozenia na kolach pasowych ma obroty od 210-2580 i sa w zupelnosci wystarczajaca do wiercenia i lekkiego frezowania.kupilem ja w praktikerze za 650zl.ma mozliwosc mocowania wiertla od 3mm do 16mm. co do jakosci to dla mnie bardzo dobra. jestem z niej zadowolony i nie zaluje tych pieniedzy.jedyne do czego mozna by sie chyba przyczepic to bardzo delikatne bicie widoczne przy wierceniu wiertlami ponizej 3mm ale moze to tylko wina futerka. sprobuje je jeszcze zmienic na inne. mimo wszystko polecam wiertarke. pozdrawiam

G
gres 2008-10-08 00:00

Re:wiertarka stołowa

witam sprawdzilem to bicie i okazalo sie ze w czasie montazu fabrycznego jedna sruba mocujaca lozysko pod kolem pasowym byla luzna i stad to bicie. teraz jest juz wszystko ok. pozdr

G
zygem 2008-10-09 00:00

Re:wiertarka stołowa

Dzięki. W sklepach pytając o lepszą wiertarkę też radzili mi tę Proma, ale cena trochę za wysoka.

G
gres 2008-10-09 00:00

Re:wiertarka stołowa

byc moze ale kupujac takie narzedzie nalezy zwracac uwage na jakosc a mniej na cene zreszta narzedzia zwlaszcza w domu czy warsztacie maja sluzyc przez wiele lat a nie przez tydzien czy krocej a na tanich narzedziach sie juz zawiodlem i wole kupic lepsze jakosciowo z dobrych firm niz tansze a niepewne co do jakosci i pracy. pozdr

G
maciek19568 2011-01-11 16:09

Re: wiertarka stołowa

Witam!!!
Mam pytanie z pracą na wiertarkach stołowych.Nie orientujecie się może ile dają za godzinę pracy na takich wiertarkach.

1

Producenci :