Wertykulator - opłaca się?

G
Tomasz 2014-09-26 08:40

Wertykulator - opłaca się?

Jestem ciekawy czy opłaca się kupować do ogrodu wertykulator. Slyszałem że on usuwa chawsty mchy itp. Pytanie tylko czy to prawda, czy tylk tak to się nazwya. Nie mogę patrzec jak moja żona wiecznie kleczy i pieli nasz ogorodek, a jak mam jej pomoc to juz w ogole jestem zalamany i potem nie moge sie ruszac tak mnie bola plecy i kolana. Wiem ze teraz idzie zima, ale zona ma niedlugo imieniny i chacialem kupic jej cos, co pomoze jej w dbaniu o ten ogrod. Moje pytanie - czy ktoś z Was ma taki wynalazek? Czynaprawdę to pomaga? No i czy warto wydawać na to pieniądze czy lepiej wybrać się z kolanami do lekarza zeby miec wymowke na przyszlosc?

G
Basia 2014-09-26 14:00

Re: Wertykulator - opłaca się?

Za pomocą wertykulatorów mozna zniszczyć mchy i inne chwasty, ale tak naprawde tylko te jednoroczne i na dodatek musialyby byc bardzo płytko zakorzenione. Wertykulacja polega na przecinaniu za pomocą noży wierzchniej warsty trawnika. Ogolnie mysle ze warto kupic, ale bez prawdziwego pielenia i tak się nie obejdzie. W końcu niektóre chwasty są ta silne ze tylko recznie jestrs w stanie je wyrwac.

G
Kuba 2014-10-03 14:38

Re: Wertykulator - opłaca się?

Też się zastanawialiśmy nad wertykulatorem, a że nie chcieliśmy wydawać zbyt dużo gotówki na sprzęt, o którym niewiele wiemy to postanowiliśmy kupić wertykulator od Itamati i... dobrze zrobiliśmy. Nie jest to może wertykulator z najwyższej półki, jednak do średniej wielkości przydomowego ogródka sprawdza się znakomicie. Od czasu zakupu nie mamy problemów z chwastami i ogólnym utrzymaniu porządku na ogrodzie, tak więc moim zdaniem warto zainwestować w taki wynalazek.

G
Szymon 2014-10-07 11:22

Re: Wertykulator - opłaca się?

Na pewno ułatwi to Wam pracę w ogrodzie. Regularna wertykulacja pozwoli na usunięcie chwastów a skoro na bieżąco wyrywacie chwasty to na pewnie nie macie głęboko zakorzenionych. Z własnego ogródka mogę Wam polecić Grizzly ERV 1437 (elektryk)

1