Tysiące produktów w super cenach
Sprawdź
adam
2011-10-18 12:00

Wasza opinia o narzędziach Black&Decker

Co sądzicie o narzędziach Black&Decker? Nie jest to może bardzo uznana marka, przynajmniej w naszym kraju, ale moim zdaniem nie wynika to z jakosci ich narzedzi. Od lat jestem szczesliwym posiadaczem wyrzynarki B&D KS 888E. Warto kupić inne urządzenia? Co myslicie?

pozdrawiam
Gość: bd2
2011-11-15 13:19

Re: Wasza opinia o narzędziach Black&Decker

ja mam tylko wiertarke udarowa KR504CRESK i jestem bardzo zadowolony. chociaz wylacznie na uzytek domowy z niej korzystam.500 W jest zupelnie wystarczajace
Gość: 3maja
2012-10-16 10:08

Re: Wasza opinia o narzędziach Black&Decker

Firma Black and Decker to syf. Kupiłem kilka ich produktów i wszystko okazało się śmieciem. Diaks i wkrętarka się spaliły. Wkrętarka padła po kilku tygodniach użytkowania, ale gwarancji mi nie uznali, bo ją "przeciążyłem" skręcając szafki kuchenne. Najbardziej rozwalił mnie kątownik z linijką, który nie miał kąta prostego, a podziałka z linijki zmyła się, jak przypadkiem zachlapałem ją wodą. Chcecie się wkurzyć to kupcie sobie noname - przynajmniej taniej wyjdzie.
Gość: posiadacz B&D KA88
2012-11-25 12:01

Re: Wasza opinia o narzędziach Black&Decker

Te narzędzia były dobre jak rzeczywiście były 'black', teraz jak są 'orange' to nadają sie tylko dla majsterkowiczów. Serwis który zmieniał rolke w KA88 nie wyrażał sie pochlebnie o konstrukcji.
Gość: rozwaga
2021-08-25 08:43

Re: Wasza opinia o narzędziach Black&Decker

„Gwarancja 3 lata kontra 2 lata” – gwarancja kończy się za drzwiami sprzedającego, ponieważ dalej jest tylko „niewłaściwa eksploatacja”. Niewłaściwa eksploatacja jest obecnie argumentem w każdej branży.
Jakość wszystkich wyrobów przemysłowych rażąco spadła po 2000roku – to „zasługa” kontrolowanej produkcji w Chinach (PRC na tabliczkach, bo wstydzą się Made In China). W Europie, jeśli pozostały, to tylko montownie części wyprodukowanych w Azji – tam gdzie najtaniej, tak tanio, że taniej się już nie da. Problem w tym, że jeśli tak tanio – to przekłada się bezwarunkowo na jakość materiałów produkcyjnych.
Osobiście mam niezniszczalne elektronarzędzia (Black&Decker) wyprodukowane w Europie zachodniej przed rokiem 2000 – mam też Bosch Professjonal (niebieski) wyprodukowany aktualnie w Chinach. Jedyną zaletą tego Boscha jest, jego wyważenie – nie czuć go w ręku. Aktualny Bosch Professjonal nie wytrzyma nawet 10-u lat eksploatacji, a rzekomo kipskiej jakości B&D wytrzymał ponad 20 lat katorgi.
Faktem jest, że obecny Black+Decker, to nie to samo, co Black&Decker z lat 90-tych XX wieku.
Ogólna tzw globalizacja produkcji po 2000r wychodzi nam bokiem – ale to, mata co chceta, czyli „sukces”.
Strona 1 z 1