Toll Box w TVN Turbo

G
los Sandalos 2006-12-20 00:00

Toll Box w TVN Turbo

Witam, godzinę zastanawiałem się, czy napisać ten wątek - jednak się zdecydowałem. Na początek napiszę, że jestem raczej zwolennikiem "masońskiej" telewizji TVN ale to, co zobaczyłem dzisiaj to przyprawiło mnie raczej o płacz niś śmiech. Przypadkiem obejrzałem program "Tool Box" i muszę z wielką przykrością napisać, że fachowość taka, jakby program był przeznaczony dla dziesięcioletnich dziewczynek a nie dla dorosłych. Prowadzący nie używał ŻADNYCH prawidłowych nazw tylko np. śrubokręt (zamiast wkrętak), śrubokręt gwiazdkowy (krzyżowy), Siekiera (mając w ręku toporek) itd. itd. Skąd się biorą tacy ludzie? Jak można z taką wiedzą podejmować się prowadzenia czegokolwiek więcej niż domowego przedszkola?

G
chris70 2006-12-23 00:00

Re:Toll Box w TVN Turbo

Witam.
...Wiesz, ja też to zauważyłem ale w gruncie rzeczy program ten jest emitowany dla szerszej rzeszy odbiorców, a nie tylko dla profesjonalistów. Niestety wiekszość ludzi wyraża sie właśnie takim niefachowym językiem i nic na to nie poradzimy. Dlatego też myślę że celowo formuła programu jest tak skonstruowana aby był on zrozumiały dla przeciętnego widza. Pozdrawiam.

G
los Sandalos 2006-12-23 00:00

Re:Toll Box w TVN Turbo

Ale program ma chyba (albo przynajmniej powinien mieć) cel edukacyjny - pokazać coś, nauczyć. To tak, jakby nauczyciel języka polskiego popełniał błedy "przyszłem", "większa połowa" itd. Sor, jak się na czymś nie znam to się albo nie biorę albo czytam książki. Rozumiem, że prowadzący chiałby "wyjść do ludzi" ale robić się to powinno w inny sposób - żartem czy podobnie a nie slangując.

G
moniek 2006-12-26 00:00

Re:Toll Box w TVN Turbo

Człowieku ten program jest kierowany do masowego odbiorcy,więc określenia typu;śrubokrętgwiazdkowy czy siekierka-są bardziej zrozumiałe niż określenia fachowe!Zrozum że to nie program szkoleniowy ani edukacyjny!Pozdrawiam moniek.

G
Kolo 2007-01-08 00:00

Re:Toll Box w TVN Turbo

Ale się czepiasz los Sandalos. Za bardzo ci na rozum siadło, a potem się widzi i słyszy na ulicy takiego inteligencika.

G
Romano 2007-01-11 00:00

Re:Toll Box w TVN Turbo

Ten program jest skierowany do przeciętnego odbiorcy a nie do fachowca.Program jest spoko. Pokazuje zasadę posługiwania się narzędziami.Ja oglądam każdy odcinek. Jeżeli chcesz fachowych informacji to odsyłam Cię do literatury technicznej.

1