Szlifierka stołowa (szlifierko-osełka?) - jaką wybrać na prezent

S
Silas22 2019-12-09 13:31

Szlifierka stołowa (szlifierko-osełka?) - jaką wybrać na prezent

Witam,

Szukam szlifierki stołowej (czy też szlifierko-osełki, nie bardzo wiem jaka jest różnica) na prezent dla taty. Szlifierka byłaby wykorzystywana w domu, głównie do ostrzenia różnego rodzaju noży i sprzętu przydomowego (wierteł, siekier), ale pewnie też do drobnych prac szlifierskich. Dotychczas tata używa do tego kątówki, ale chciałby mieć też stołową. Budżet może nie za wysoki (ok. 200zł max) ale może uda się coś znaleźć w tej cenie, przeglądałem internet ale ciężko mi ocenić jakość urządzeń, gdyż nazwy firm nie wiele mi mówią. Może ktoś coś doradzi.

G
tomtom 2019-12-10 08:22

Re: Szlifierka stołowa (szlifierko-osełka?) - jaką wybrać na prezent

Odnośnie szlifierki stołowej do domowego warsztatu, to mogę podrzucic ten model https://www.narzedzia.pl/szlifierka-stolowa-ferm-power-bgm1021,56148.html. Do takiego użytku, co Pan pisała, to spokojnie sobie radzi. Sam mam ją w warsztacie i póki co jestem zadowolony, nie było z nią wiekszych problemów. i w miare w budżecie się mieści, w którym trudno będzie znaleźć coś ekstra, ale ta szlifierka myślę, że przyzwoita jest. Plusem jest, że kamienie sa w zestawie, bo czesto przy takich urzadzeniach nie ma, dlatego niech też Pan zwraca na to uwagę przy zakupie, żeby w razie dokupić kamienie.

G
Silas22 2019-12-10 10:50

Re: Szlifierka stołowa (szlifierko-osełka?) - jaką wybrać na prezent

Myślałem też o tej, myśli Pan, że jest warta ceny?
castorama.pl/mac-szlifierka-stol-400w-200mm-id-1093488.html

G
tomtom 2019-12-11 08:41

Re: Szlifierka stołowa (szlifierko-osełka?) - jaką wybrać na prezent

Niestety nie mam zdania, nie miałem nic w ręce z casto, jakoś sie do tej pory nie złozyło. Ale rózne opinie slyszalem na temat tej marki, troche dobrych troche złych, także zdania są podzielone. Może wypowie sie ktoś kto tego sprzetu używał.

1