Szlifierka mimośrodowa

G
ralfs269 2018-04-21 17:47

Szlifierka mimośrodowa

Chcę kupić szlifierkę do różnych prac domowych. Początkowo myślałem że najlepsza będzie szlifierka taśmowa, ale po przemyśleniu doszedłem do wniosku że chyba bardziej uniwersalna będzie szlifierka mimośrodowa.
Po przejrzeniu różnych sklepów wytypowałem 4:
- Makita BO5041
- Bosch GEX 125 AC
- DeWalt DWE6423
- Milwaukee ROS125E
Ostatnio sporo dobrego czytałem o tych dwóch ostatnich firmach, ale zupełnie są mi nieznane.
Co najlepiej wybrać?

G
bonzo 2018-08-21 16:38

Re: Szlifierka mimośrodowa

w pracy mam model od aeg, jest bardzo dobry, działa bardzo długo na akumulaorze 18v, pracuje się z nią przyjemnie, dobrze się nią pracuje w trudniej dostepnych miesjcach, nie jestem zależny od kabla, dobrze tez sie sprawdz przy rzeczach wymagających sporej precyzji. Wygodne ma mocowanie rzepa, goraco polecam

G
Michał 2018-09-17 09:12

Re: Szlifierka mimośrodowa

Niedawno stałem przed podobnym dylematem i wybrałem Dewalta DWE 6423. Moc wystarczająca, do tego mała, lekka i poręczna, świetnie leży w ręce. Bardzo dobre odsysanie pyłu, z odkurzaczem fajnie przysysa sie do materiału. Niezbyt duże drgania, stosunkowo cicha, dobrej jakości gumy i plastiki, przyjemnie się nią pracuje. Nie ukrywam, że o wyborze przesądziły pozytywne doświadczenia związane z innym sprzętem tej firmy i nie zawiodłem się. Akurat dwie ostatnie firmy o których piszesz że ich nie znasz, są chyba najlepsze z tego zestawienia, robią naprawdę solidne narzędzia do ciężkiego tyrania na budowach itp. Mam jeszcze wyrzynarkę i wkrętarkę DeWalta i jestem z nich bardzo zadowolony, narzędzia naprawde porządne, solidnie wykonane, do tego ergonomiczne, przyjemne w użyciu i zrobione z porządnych materiałów. Szlifierki kątowe DeWalta mam w pracy, ciężko tyrają przy konstrukcjach stalowych, naprawach maszyn budowlanych itp, raczej nie są oszczędzane i szanowane, od żadnego pracownika nie słyszałem na ich temat złego słowa. Generalnie sprzęt trudny do zabicia. Milwaukee podobnie, mamy młoty i wiertarki tej firmy i również świetnie dają radę, bardzo dobry i wytrzymały sprzęt.

1