szlifierka makita czy metabo

G
Jakub Kowalski 2009-10-23 00:00

Re:szlifierka makita czy metabo

Tak tak;) kup sobie GA9020 i za pół roku oddawaj do serwisu, bo padnie;)- bo to jedno z najbardziej reklamowanych narzędzi Makity.

G
Paweł 2009-10-23 00:00

Re:szlifierka makita czy metabo

witam. wybór padł na metabo. jest o kilkadziesiąt złotych droższa jednak wolałem nie ryzykować po przeczytaniu wielu niepochlebnych opinii ma temat makity na różnych forach. Mój sąsiad w ostatnim czasie oddawał 2- krotnie młot udarowy makity do serwisu ponieważ uległ poważnym usterkom. Na temat metabo nie znalazłem praktycznie żadnych złych opinii (jednak było ich mniej). Mam nadzieję że szlifierka będzie pracowała długo bez usterek. dziękuję wszystkim którzy pomogli w podjęciu decyzji i proszę o dalsze odpowiedzi w temacie, które mogłyby dopomóc kolejnym niezdecydowanym.
Pozdrawiam

G
Jakub Kowalski 2009-10-24 00:00

Re:szlifierka makita czy metabo

Widzisz tu nie chodzi o to która firma jest lepsza(osobiście uważam że Makita) tylko chodzi o konkretne modele narzędzi. Podstawowy model GA9020 ma jedną zasadniczą wadę, brak płynego rozruchu. To czyni szlifierke bardziej podatną na awarię.

G
Niewiadomski.com.pl 2009-11-19 00:00

Re:szlifierka makita czy metabo

Nie wiem czy mogę sie z tym zgodzić. Brak płynnego rozruchu nie zawsze oznacza większe prawdopodobieństwo awarii.

G
JK. 2009-11-20 00:00

Re:szlifierka makita czy metabo

Ale tak jest niestety, w fazie rozruchu szlifierka pobiera duży prąd, to często powoduje awarię komutatora.

G
adii1921 2014-11-13 22:49

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Krzysiek 2017-11-25 17:18

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
zenon B 2018-09-29 20:31

Re: szlifierka makita czy metabo

mam szlifierkę kątową makity pracowałem na niej bardzo intensywnie sprzęt nie do zajechania

G
apody 2018-12-05 22:55

Re: szlifierka makita czy metabo

mam sprzęt róznych marek w firmie, ale jakbym mial komuś polecać coś to moim nr jeden jet AEG. Mam ich szlifierkę bezprzewodową 18V, jest świetna i do tego w przystępnej cenie, pracuję na niej codziennie. jest bardzo wytrzymała i nawet mocny mróz jej nie straszny, o czym sięjuż kilka razy przekonałem.

G
Bbb 2020-04-09 18:41

Re: szlifierka makita czy metabo

Powiem ci tak jeśli chcesz dobry sprzęt to bież metabo pracuje na nim 15 lat jako płytkaż i nie zamienił bym nawet na młodszą kobietę pozdrawiam

G
Mario 2023-03-22 21:58

Re: szlifierka makita czy metabo

Witam. Mam Metabo I Makitę , obie są dobre .Możesz w zamian kupić 10 sztuk Einchela czy coś podobnego - jedną pracujesz, drugą odsyłasz do serwisu a następną odpakowujesz

1 2