System narzędzi akumulatorowych z jedna baterią dla Kowalskiego

G
ElektroLuks 2019-11-01 04:05

System narzędzi akumulatorowych z jedna baterią dla Kowalskiego

Witam. Przeglądam od dłuższego czasu różne fora i nie znalazłem jeszcze porównania systemów elektronarzędzi dla zwykłego zjadacza chleba. Na użytek własny plus jedna - dwie robótki na wiosce w ciagu roku nie potrzeba wypasionego sprzetu od boscha, hilti czy makity. Sam od przeszło roku używam graphite energy+ i poza kilkoma niedomaganiami na poczatku działaja do dziś ;-) chodzi mi o porównanie wspomnianego wcześniej graphite energy+ z dedra SAS+, Parkside 20v team,niteo 20v max, ryobi ONE+, trytonem 20v i reszta ze średniej- niższej półki cenowej. Z graphita mam wkretarke,pilarke tarczowa,latarke,kątówke i szlifierke mimośrodową. I choć służą obecnie,to jeśli są lepsze zestawy za podobne pieniądze to może warto postawić na inna marke? Prosze nie pisać o boschu, hilti, makicie itp. to ma byc tańszy zestaw o zadowalającej wytrzymałości. Na droższych firmach też można się naciąć z jakością. Co o tym myślicie? Do dodacie do tego zestawienia?

M
Mateusz 2019-11-04 09:27

Re: System narzędzi akumulatorowych z jedna baterią dla Kowalskiego

Niewątpliwie systemy akumulatorowe to świetne rozwiązanie. Sam posiadam narzędzia z serii Ryobi ONE+ oraz Itamati PowerSystem 18V i póki co tych dwóch marek będę się trzymał.

G
Bartek 2019-11-05 08:23

Re: System narzędzi akumulatorowych z jedna baterią dla Kowalskiego

Ja podobnie mam kilka narzędzi z Energy+ i myślę, że to całkiem dobra opcja dla zwykłego zjadacza chleba. Ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i od niedawna mam też wkrętarkę i wyrzynarkę Itamati, z systemu PowerSystem18Volt. Co by nie powiedzieć, to kusi trochę żeby innych sprzętów popróbować, dlatego zakupiłem i testuję. Póki co jestem zadowolony, jak na tanie narzędzia to czuć, że są solidnie wykonane (nie ma się wrażenia, że zaraz plastik się rozpadnie w dłoniach). Myślę, że jak się będzie szanować narzędzia, to posłużą przez długi czas. Trzeba wiedzieć, jak się z nimi obchodzić, bo przyznaję, że zdarzyło mi się zajechać kątówkę i nadawała się na śmietnik, no ale to przez własna głupote. Jeszce wspomne o One+ Ryobi, no oni mają o tyle dobrą opcję, że tych narzędzi jest bardzo dużo i można naprawdę nazbierać tych sprzetów. Z opinii innych słyszałem, że sa ok. Wiadomo zdarzają się awarię itp. Jak ktoś chce mieć ten komfort, że będzie mógł pracować na jednej baterii z elektronarzędziami, ogrodówką i jeszcze jakimiś dodatkami, to ten One+ mu się opłaci.

E
ElektroLuks 2019-11-11 01:05

Re: System narzędzi akumulatorowych z jedna baterią dla Kowalskiego

Dzieki za opinie. O itamati nie slyszalem, ale zapoznam sie z ich oferta. Zgadzam sie ze ryobi one+ ma sporo narzedzi w serii, ale sa o wiele drozsze niz graphite, a na naszym rodzimym rynku chyba nie ma nawet ich serwisu. A graphite ma (chyba GTX serwis) i kazda czesc dostaniesz. Choc wiem ze czest dana czesc to polowa wartosci nowego sprzetu. Narazie działam na energy+, ryobi przy roznicy cen i znikomej roznicy w jakosci jakos narazie nie przekonuje. W graphite marne te plastiki :-/

1