stihl czy husqvarna ?

Do ostatniej strony »
G
Maariusz 2010-10-06 20:21

Re: stihl czy husqvarna ?

Mam od maja kosę spalinową Hitachi i jest świetna. Silnik nowej generacji spala małe ilości paliwa. Piły Hitachi jeszcze nigdy nie widziałem w akcji cięcia drewna bo teraz sprzedaje się NAC i Eurotec.

G
mateusz 2010-10-20 18:46

Re: stihl czy husqvarna ?

mój dziadek pracuje w lesie już 40 lat ma do tej pory dwie pilarki Husqvarna i jest z nich zadowolony wymieniał w nich tylko amortyzatory łożysko . A co do st hila to ostry szajs mój wujek ma i niema porównania z Husqvarną wie z doświadczenia wiem że Husqvarna jest po prostu Lepsza .

G
Blum 2010-10-24 20:15

Re: stihl czy husqvarna ?

ja mam nac tania jak się zepsuje to kupię drugą bo za takiego sthila to se trzy takie kupię o tej samej mocy poco przepłacać jak mi tylko potrzebna do użytku przydomowego. mam sps 02-45 2,45KM i śmiga pięknie gwarancja 2 lata jedyna waga to masa 6,5kg ale to nie problem polesie z nią nie latam jak bym miał kupić firmową to bym wzią husqvarne szwedzkie to szwedzkie a nie niemieckie. Pozdrawiam

G
Maariusz 2010-10-25 07:58

Re: stihl czy husqvarna ?

Znajomemu zepsuł się Stihl. Pękł tłok i rozwalił cylinder. Naprawa nieopłacalna gdyż dobry pozostał tylko wał bo reszta to sterta plastiku.

G
knar721 2010-11-05 22:12

Re: stihl czy husqvarna ?

parcowalem w niemczech na sthil,u ale nie to co Husqwarna. bo mam dwie... nie ta moc i nie te osiagi,,, ma 254XP 16 lat i nie wymienijem w niej nic. oprucz sprezyyny, sprzegla, filtrow, aa 375 mam na pokaz bo za ciezka do mocy. pracuje w lesie jak mam czas i potrzebuje drewno na opal........ duzooo. pale tylko drewnem..................................................

G
knar721 2010-11-05 22:19

Re: stihl czy husqvarna ?

to se kup dziadostwo................ a jak masz mozliwosc to niech ci znajomi przywieza ze szwecji orginal.......................... husqwarna,,,,,,,,,,,,,,,,, nara

G
Julik 2011-02-03 14:27

Re: stihl czy husqvarna ?

Stara wojna wiecznie trwa..w leśnictwie wybór marki zależy od regionu kraju NP;.na Pogórzu przewaga husq,głównie 357xp,346xp,359,W Wielkopolsce używany stihl gł ms 260,361. I ta kłótnia przenosi się na amatorów zasugerowanych tym czego używa się w ZULach.Odnośnie punktów serwisowych ,jak wszędzie są ludzie i ludziska.Ai karzdy chce zarobić tak jak my wszyscy. Tak że pisanie czy stihl lepszy czy husqwarna to pierdoły ,zwłaszcza jak ktoś użytkuje jedną a pisze o drugiej że to bubel .OD 1994 r. użytkuje husq(254xp,257,359) do marki jestem przyzwyczajony;to nie znaczy że stihl dla mnie jest do d.((.SŁOWO -OBIEKTYWIZM))

G
ADrwal 2011-02-07 23:11

Re: stihl czy husqvarna ?

witam! mój ojciec kupił pilarke husqvarna 40 jeszcze zanim sie urodziłem, a mam 19 lat. robilismy nią jakieś 30m opału rocznie + drobne prace w ogrodzie. maszuna zasługuje na słowa uznania. nigdy nie była w serwisie bo nigdy nie było z nią problemu( drobne regulacje we własnym zakresie). 2 lata temu kupiliśmy pilarke husqvarne 455 rancher i jak narazie idzie jak złoto!! od 3 lat posiadam takze kose husqvarna 343r i pracuje nią w lesie w sezonie letnim jakies 6 godzin pracy. powiem krótko: nie zamienie nią na żadną inną. wystarczy odpowiednie paliwo i ojej. wielki szacunek i uznanie dla marki. polecam wszystkimgorąco

G
tomek 2011-03-14 22:12

Re: stihl czy husqvarna ?

jedna i druga jest super tylko trzeba o nie dbać

G
Piotr 2011-03-19 23:01

Re: stihl czy husqvarna ?

Naprwaiam te pilarki i mam juz dosyc sluchania co jest lepsze, moim zdaniem Stihl na razie wygrywa!!!!!!!, szacun dla husqvarny 40, 254- to sa zajebiste pily ( remont oplacalny nawet do 600 zl ), ale husqvarna 235 zalozmy dala plame, 340 dala plame, a stihl 023, MS 230 to sa najlepsze pilarki i nikt mi nie powie ze nie mam racji!!!!! a tak poza tym zakup preferuje jak na razie Stihla, bo Husqvarna troche sie popsula, bo np Stihl jak na razie nie poszedl do Marketu, jak Husqvarna.......

G
sica 2011-03-23 06:29

Re: stihl czy husqvarna ?

husqvarna to mercedes wśród pił spalinowych polecam tylko i wyłącznie tą markę pił

G
FIX 2011-03-27 12:30

Re: stihl czy husqvarna ?

Chyba Volvo, znawco, hahaha

G
marcin 2011-08-02 19:48

Re: stihl czy husqvarna ?

mam 180 250 i hus 445 i346xp lepiej dopracowane i mniej awaryjne są piły hus sthil to bardziej zabawki

G
Revox 2011-08-05 10:34

Re: stihl czy husqvarna ?

Szanowni koledzy , czy ktoś z Was mi wytłumaczy dlaczego na każdym forum gdzie spotkają się posiadacze H & S od razu musi dojść do awantury co lepsze ? Sam posiadam urządzenia jednej z tych firm (nie piszę której ) i uważam że obie te firmy są OK pod warunkiem poprawnego użytkowania i konserwacji . Nie zachowujmy się jak dzieci w piaskownicy !
Moje zabawki ładniejsze bo pomarańczowe , a nie bo moje mają jeszcze białe .
Jeśli laik to przeczyta stwierdzi że jesteśmy kopnięci bo o co się spierać , skoro eksponujemy wady konkurenta to od razu ma gotowy obraz obu firm .
Kupi coś innego , dobrze jeśli będą to Dolmar-Makita , Shindaiwa itp .
Ale jeśli zniesie go w stronę produkcji made in PRC , to przy dobrych układach pojmie swój błąd za późno .
Może się zdarzyć że przy odbiciu łańcuch albo go poszarpie albo rozpołowi głowę , a wtedy już tylko "Anielski orszak" .
Chińska piła posiada co prawda hamulec ale jego skuteczności daleko do ideału .
Zamiast się wygłupiać lepiej zacznijcie przestrzegać przed zakupem chińskich niewypałów .
Argument że Husqvarna jest dostępna w markecie a Stihl nie już dawno nieaktualny . Starczy jechać do Austrii czy Niemiec .

Zdjęcia

G
... 2011-08-05 14:23

Re: stihl czy husqvarna ?

Dlaczego są wojny? Bo to dwie najsilniej reklamowane marki, a w PL im coś jest bardziej rozreklamowane tym bardziej jest 'najlepsze'. Potem taki jeden z drugim omamiony reklamą 'kupi se' S albo H i wchodzi na forum walczyć o dobre imie swojego najlepszego sprzętu. ;)

A Dolmar i Shindaiwa? Co to Panie, siakaś chińszczyzna? Sztil Panie to je dobry sprzynt, przeca w telewizji mówili

1 ... 5 6 7 ... 10

Producenci :