stihl czy husqvarna ?

Do ostatniej strony »
G
Nikoś 2009-06-23 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Nierozumim jednego oco wam chodzi z tym że pilarki STIHL czy HUSQVARNA są produkowane w chinach. A SHINDAIWA to co? napewno japończyk bo potych maszyach co miałem w serwisie to też moge stwierdzić że są produkowane w made in china.

G
jabcun 2010-01-27 21:10

Re:stihl czy husqvarna ?

husqvarna jest lepsza u mojego ojca w zakładzie energetycznym takimi wycinają pod montaż Lini

G
jabcun 2010-01-27 21:20

Re:stihl czy husqvarna ?

husqvarna jest lepsza u mojego ojca w zakładzie energetycznym takimi wycinają pod montaż Lini

G
szakal 2010-03-08 19:09

Re:stihl czy husqvarna ?

Heh, zawsze ciekawią mnie dyskusje na temat wyboru pomiędzy Stihlem, a Husqvarną. Powiem szczerze że od wielu lat mam do czynienia z produktami obydwu tych marek. Posiadam sporą działkę na wsi, kawałek lasu, stary sad. Ponieważ mieszkam w mieście, a na działce bywam od czasu do czasu, narzędzia których używam mają być niezawodne, ponieważ eksploatuję je na maksa. Nie miałem wcześniej w rękach żadnej pilarki spalinowej, jeżeli chodziło o ścinkę lub przygotowanie opału pomagał mi kuzyn, który posiada pilarkę Stihla, dośc wiekową, chyba ma z 15 lat. To model 250, albo 025, dokładnie nie pamiętam. Wiem że użytkuje on ją dość intensywnie,specjalnie jej nie oszczędza, pracuje na mieszance z mixolem, dostaje ostro w dupe w lesie i w gospodarstwie. Z tego co mi mówił, za cały okres użytkowania, oprócz normalnego zużycia eksploatacyjnego prowadnicy czy łańcucha, wymieniał tylko tłok i gaźnik. Pomimo dość niedbałego obchodzenia się z pilarką (nie widziała ona nigdy serwisu:) pracuje doskonale. Sąsiad mój,posiada dla odmiany pilarkę Husqvarna, podejrzewam że tez ma z 15 lat. Zero szacunku dla maszyny, tak samo mixol, czasem leje zużyty olej z ciągnika do smarowania łańcucha. Pilarka chodzi, chłop nie narzeka, maszynę chwali. Jak przeglądam fora, większość pytań zadają właśnie tacy okazjonalni użytkownicy którzy potrzebują pilarki do przydomowych zastosowań. I nie zawaham się powiedzieć, że dla takiego klienta raczej nie gra specjalnie roli czy zdecyduje się na Stihla, czy Husqvarnę. Miałem możliwość pracować obydwiema takimi pilarkami, w pracy też dość często użytkujemy pilarki (konstrukcje drewniane, więźby, szalunki). Ludzie wypisują głupoty na forach na temat jednej i drugiej marki, wydaje mi się że obydwie są godne polecenia. Moją pierwszą pilarką był Partner 351, który pomimo małej dośc mocy ostro dostawał w dupe i po chyba 8 czy 9 latach użytkowania powędrował na strych a jego miejsce zajął nowy Stihl MS250. Jak szukałem dla siebie pilarki, byłem i w Stihlu, i w Husqvarnie, oglądałem, odpalałem, patrzyłem. Zdecydowałem sie na Stihla, ponieważ mam sentyment do tej marki gdyż miałem kiedyś podkaszarkę stihl FS36, praktycznie nie do zdarcia sprzęt. Teraz na jej miejsce mam Husqvarnę 323R i sprawdza się ona doskonale. Jedyny problem to konieczność przygotowywania dwóch mieszanek :| Także jeżeli ktoś ma zamiar kupić pilarkę do przydomowych zastosowań, niech bierze Stihla albo Husqvarnę. Nie decydujcie się czasem na ten tani chłam z supermarketów, który rozpada się w momencie, nie daje się uruchomić, części zamiennych brak i nie da sie tego badziewia porządnie wyregulować. Kupić markowy produkt, dbać o odpowiedni olej, po sezonie zawieźć do serwisu, a gwarantuje że sprzęt będzie chodził bez zastrzeżeń kupę lat. Bo jaki to interes, kupić pilarkę za 500 złotych z marketu, a w momencie kiedy będzie potrzebna nie będzie chciała współpracować, a za naprawę co chwila stówka. Jechać do salonu Stihla albo Husqvarny, popatrzeć popytać, doradzą tam co będzie odpowiednie do potrzeb, zobaczyć jak leży w ręcę, a potem tylko użytkować:)

G
maks 2010-04-04 01:11

Re:stihl czy husqvarna ?

To co piszesz to jest prawda...trzcia goralska.

G
maks 2010-04-04 01:13

Re:stihl czy husqvarna ?

Stihl to badziew wolę husqvarna ja mam husqvarne ojciec i wuj i zadnych napraw nigdy nie miały a stihl siada w pracy i to obojętnie jaki model
Taa..to jest prawda...trzecia goralska

G
JAMKA 2010-04-09 16:59

Re: stihl czy husqvarna ?

kup syila 230

G
ROBRRT 2010-04-11 10:46

Re: stihl czy husqvarna ?

OBIE FIRMY SĄ NA NA PODOBNYM POZIOMIE ,KWESTIA TYLKO KONSERWACJI SPRZĘTU, JAK DBASZ TAK MASZ

G
junkie 2010-07-29 10:26

Re: stihl czy husqvarna ?

Pierwszą pilarkę zaprojektowała HUSQVARNA i nikt im w tej dziedzinie nie podskoczy.
Stihl jest dobry ale puki co nie dosięga do pięt HUSQVARNIE

G
junkie 2010-07-29 10:29

Re: stihl czy husqvarna ?

To chyba ty nie potrafisz korzystać z zasobów internetu.
Całkiem ci się wszystko pokręciło
Husqvarna produkowała muszkiety i wymyśliła pilarkę !

G
lech 2010-08-17 10:54

Re: stihl czy husqvarna ?

kupiłem kosę STHILA FS87 po kilku godzinach pracy odmówiła posłuszeństwa,okazuje sie że zatkany gaźnik złe paliwo,a tankowałem na stacji ORLEN. Jak to mozliwe żeby nowa kosa nie działała,cos nie tak z tą wychwalana jakością STHILA

G
Sławek1 2010-08-17 20:53

Re: stihl czy husqvarna ?

junkie- mylisz się co do tego kto pierwszy- pierwsze pilarki spalinowe zaczęto produkować w Niemczech i nazwano je Dolmar )nazwa własna gór tamże ).
Slawek1

G
Gość 2010-08-22 10:14

Re: stihl czy husqvarna ?

Zdecydowanie Stihl. Już 13 lat pracuję na jednym modelu. Zero awaryjności, duża moc. Roczne wykorzystanie ok. 25 litrów paliwa.
Model 025 (MS 250). Polecam

G
ghost 2010-08-23 12:42

Re: stihl czy husqvarna ?

według mnie HQV juz dawno nie dosięga do pięt STIHLowi, coraz to mneijsza sprzedaż jest tej marki, większośc ludzi mówi co STIHL to STIHL.... porównując do HQV.
Szczerze mówiąc jest kilka innych rozwiązań - ja osobiście polecam pilarki HITACHI. Dużą zaletą jest to że są sporo tańsze od STIHLA czy HQV.
Dużo osob nie wie o tym że dawniej HQV kupowała silniki do swoich urządzeń w fabryce TANAKA w Japonii, a właścicielem tej fabryki jest teraz HITACHI.
Hitachi bardzo dobrze wyposażona i przede wszystkim lekka np:
Hitachi CS38EL:
- Moc: 2,9KM
- alu koprus
- zawór dekomp.
- Łańcuch 0,325" 1,3mm
- Prowadnica 38cm

Tak samo wyposażony model: CS38EK
- Moc: 2,4KM
- alu koprus
- zawór dekomp.
- Łańcuch 0,325" 1,3mm
- Prowadnica 38cm

Stihl czy HQV z takim wyposażeniem kosztuje koło 2000zł
Hitachi jest u mnie za 1499zł - przy czym mogę na tym zrobić dobry rabat dla klientów z forum.

Chętnych proszę o kontak:
tel: 531 560 510

Czasem na prawdę nie trzeba przepłacać a kupić coś taniej i nic nie gorsze.

Pozdrawiam
Bartek

G
drwal 2010-10-06 20:04

Re: stihl czy husqvarna ?

juz widze ta hitahi w akcji haha.husqvarna i stihl sa ok a reszta to rupiecie na chwile podychaja potna 20 m drewna i h... z nimi

1 ... 4 5 6 ... 10

Producenci :