stihl czy husqvarna ?

Do ostatniej strony »
G
Armor 2009-03-19 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Pomijając moje osobiste doświadczenia, a jestem z tych ludzi którzy nie dadzą się zbyć byle czym to nawet na tym forum można znaleźć ludzi którzy są wściekli na postępowanie serwisu stihla więc obawiam się, że raczej Ty jesteś odosobnionym przypadkiem solidnego serwisanta (zresztą poczytałem trochę forum i widzę, że wyjaśniasz, doradzasz kiedy tylko możesz i komu tylko możesz i zazwyczaj dobrze radzisz), niż ja miałbym być odosobnionym przypadkiem zawiedzionego klienta. A szczytem wszystkiego, jest wypowiedź jakiegoś serwisanta stihla, że przyjmują piły, rozbebeszają je, a potem rozkręconą na drobne części oddają klientowi, bo gwarancja obejmuje tylko rozkręcenie i przegląd, a za skręcenie to już trzeba zapłacić. Jeśli teraz obowiązuje taka polityka firmy to musicie mieć naprawdę solidną opiekę dentystyczną. Serdecznie pozdrawiam

G
Paweł 2009-03-19 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Kolego Armor ja tak napisałem, i mam pytanie,czy przyjedziesz do mnie dam Ci z 5 pił do rozkręcenia i skręcenia,ale nie dostaniesz za to nawet 1zł.
Pasuje Ci taki układ???,
Bo mi nie,a już napewno moim pracownikom.
Najwyraźniej czegoś nie zrozumiałeś,proponuję przeczytaj raz jeszcze tamten post.
Lub może wytłumaczę Ci łapatologicznie, wtedy nie będziesz się unosił i kogoś obrażał.
Klient przynosi pilarkę,okazuje się że np musimy ją rozebrać bo pewnie łożyska na wale kucnęły.
Rozebralismy zeszła się 1rh
Dzwonimy proszę Pana łożyska do wymiany,do tego uszczelniacze +robocizna razem 150zł.\
Klient nie to ja dziękuję.
Ok przyjeżdża po pilarkę,oddajemy mu rozebraną.
Chce żebyśmy złożyli 40zł.
Co my jesteśmy instytucja charytatywna????.
Za darmo mamy pracować??.
Dzień pracy 8H 5 wycen wg.Twoich wyznaczników i tylko to byśmy robili.
Po resztą klient jest zawsze informowany o tym.
Nikt nie ma z tym problemów,to czemu Ty masz.
I nie jesteśmy serwisem"stihla"naprawiamy wszystkie pilarki,oprócz chińszczyzny.
Także zanim coś napiszesz wczytaj się aż zrozumiesz.
Pozdrawiam.

G
Robotek 2009-03-19 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

...Chce żebyśmy złożyli 40zł...
U nas złożenie bez naprawy kosztuje 30 zł
oczywiście też mówi się o tym przed naprawą ale
są koszmarni klienci / coraz więcej/ z hasłem a "za co płacę jak nic nie zrobiliście"
wychodzę bo zabiłbym...

G
Armor 2009-03-20 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Aaa czyli jak w innym wątku napisałeś że jesteś serwisantem stihla to tak naprawdę miałeś na myśli, że nie jesteś? Faktycznie aż dziw, że się tego nie domyśliłem, zwłaszcza, że wątek dotyczył napraw gwarancyjnych w serwisie stihla.

G
uchu 2009-03-20 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

szczeże panowie to jaki husqvarna 137 i stihl ms 180 to piły typowo na masówke więc nie mam od nich wiele co wymagać choć stawiał bym na husqvarne z tego względu ze ma lepsze amortyzatory i przedewszystkim gaźnik regulacyjny(obroty) natomiast w stihlu jest bezregulacyjny. i przedewszystkim żeby maszyna czy to stihl czy husqvaran służyły nam długi czas należy pamiętać o odpowiedniej eksploatacji swierze paliwo i oleje do paliwa orginalny nie por\dróby zaostrzedzisz dziś 3 zł a jutro stracisz 300zł albo i więcej

G
Paweł 2009-03-20 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Serwis Stihla w Polsce jest tylko jeden:
Sady ul Poznańska 16
Ja mogę być tylko Autoryzowanym Serwisem Stihla,i nim jestem.
Ale jak widzę jak każdy pisze że był w serwisie Stihla,a chodzi mu o to że był w serwisie,który naprawia Stihla,to mnie aż wierci.
Dlatego podałem jak podałem,nie jesteśmy serwisem Stihla,naprawiamy wszystkie pilarki.
Tak samo mamy Autoryzację np.na Oleo-Maca,Efco,Victusa,Hondę,równocześnie staramy się o autoryzację na Makitę.
A Twoja ironia nijak się ma do przedmiotu dyskusji.
Zadałem Ci pytanie,nie odpowiedziałeś na nie.
A ja nadal mam ochotę przyjąć na serwis kogoś, kto będzie za darmo skręcał i rozkręcał pilarki, bo "klienci" uważają, że tak być powinno.
Pozdrawiam.
Ps.Ucho masz rację i ja też tak uważam.
Ale + dla Stihla nowe od MS171-211 mają już 3 śruby.

G
Jarek R. 2009-03-23 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Witam wszystkich.
Moje pytanie dotyczy konkretnego modelu pilarki. Po wielu godzinach analizy co do kupna takowego sprzętu wybrałem firmę Husqvarna. Zastanawim sie nad dwoma modelami:
440 - 2,4 KM ok 1200 zł
445 - 2,8 KM ok 1500 zł.
Moje potrzeby to przygotowanie drewna (twardego) do kominka rocznie 20m plus jeszcze mały sad. Prooszę o porade czy warto dopłacić i mieć trochę więcej koni czy ta mniejsza spokojnie mi wystarczy?

G
Armor 2009-03-23 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

W takim razie przepraszam i zwracam honor, myślałem, że jesteś etatowym pracownikiem stihla ale to co piszesz jasno pokazuje jak bardzo ta firma ma klientów w d... od zaplecza i teraz jest jasne dlaczego w serwisach nie chcą najpierw przyjąć sprzętu na gwarancji, a potem gdzieś to wysyłają po dwóch tygodniach wraca ale nadal zepsute, więc wysyłają jeszcze raz, a potem znowu bo ponoć coś zrobili ale nie to co powinni tak, że w 2-3 tygodni robi się kilkanaście i tylko bez sensu traci się czas i pieniądze.

G
Paweł 2009-03-24 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Oj Kolego Armor, Ty to chyba w konkurencji pracujesz,albo jeszcze prędzej nie masz wogóle pojęcia na czym polega praca Autoryzowanego Serwisu,i po co istnieje Serwis Centralny.
I widzę, że szkoda mojego czasu na Ciebie, bo na zadane pytania nie odpowiadasz, a tylko wciąż wymyślasz nowe bajki.
Powiem tylko w skrócie na 10 napraw gwarancyjnych jakie nam się przytrafiły w Stihlu, tylko jedna maszyna została wysłana-i ta nie została uznana, bo i nie powinna być.
Pozostałe 9 zostały uznane.
W pozostałych firmach których jesteśmy Autoryzowanym Serwisem też nie wysyłamy maszyn.
A to że są różne Autoryzowane Serwisy i różnie postępują, to już całkiem inna kwestia, i Twoje przycinki nijak się mają do ogółu.Można najwyżej rozliczać Autoryzowany Serwis x z jego postępowania.Ale jakbyś się orientował do czego służy Centralny Serwis to byś wiedział co należy robić.
A Ty teraz możesz sobie wymalować nową bajkę.

G
Armor 2009-03-24 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Kolego Pawle, naprawdę ale to naprawdę nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za to, że nie wiesz gdzie pracujesz i czym się zajmujesz. W jednym wątku jesteś pracownikiem stihla w drugim nie jesteś, raz piszesz jedno potem temu całkowicie zaprzeczasz, raz to, raz tamto, zmieniasz zdanie jak Ci wygodniej. Odpowiadając na Twoje pytanie doskonale rozumiem, że chciałbyś zarobić i nie mam nic przeciwko temu żebyś za swoją pracę otrzymywał godziwą zapłatę ale za naprawę gwarancyjną, a nawet za rozpoznanie usterki sprzętu na gwarancji powinien zapłacić Ci producent bądź dystrybutor, a nie klient. Ty uważasz inaczej, Twoja firma uważa inaczej, Wasza wola, ale faktycznie dłuższe prowadzenie tej dyskusji wydaje się być bezcelowe. Pozdrawiam, życzę dalszych sukcesów

G
Nikoś 2009-03-25 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Witam was serdecznie po chwilowej nieobecności na forum widze że coraz więcej osub woli się tu kłuci zamiast pomagac innym mam namyśli tagrze siebie bo terz sie nie pochamowałem. Teraz ja mam pytanie do wszystkich. Poco takie forum gdzie na 10 postów jest tylko jeden skierowany do osoby ktura ma problem a reszta to kłutnie, oszczerstwa, potyczki, wytykanie, itd. Więc to forum jest poto aby pomuc innym czy poto aby serwisanci mogli się kłucic? Więc jak to jest?????????????????????

G
artur 2009-05-14 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Witam wszystkich.Od szesciu lat pracuje w lesie przy wycince drzew.Jesli chodzi o marke s czy h obie marki sa bardzo dobre.Obecnie pracujemy stihlami Wczesniej pracowalem husqvarna 55.O obu markach nie moge powiedziec zlego slowa.Jesli dbamy o piloarke to bedzie nam dlugo sluzyla.Do domowego uzytku posiadam ms 260[wedlug niektorych troche za duza].Tne nia okolo 35 metrow drzewa na opal rocznie plus robota w sadzie .Nie mialem z nia jeszcze zadnych problemow.Jak czytam posty typu h to szajs czy s to badziewie to krew mnie zalewa.Ludzie dbajcie o proporcje mieszanki,ostrosc lancucha,czystosc filtra powietrza itd a obie firmy beda sluzyly latami.

G
Darek 2009-06-01 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Witam. Posiadam piłe Ms029i kose Fs200 firmy STHIL i nie miałem żadnych problemów z nimi a służą mi już 7 lat a co do tego które lepsze to zależy jak o nie DBAMY......

G
damdam 2009-06-19 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

witam

G
damdam 2009-06-19 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

witam; byłem posiadaczem Husquarny 137, niestety to urządzenie jest tak wadliwe ze nie bede klal. pilarka przepracowala na gwarancji ok 30-50 godz poszly lozyska, ktore wymieniono, po naprawie i ok 30-50 godz znowu lozyska!!! Serwis wciska ciemnote ze to wina zlej jakosci paliwa, wiec przywiozlem im karnister orginalnej mieszanki paliwa+olej produkcji made in HUSQUARNA, to ich zamknelo!!! po dostarczeniu twardych argumentow stwierdzono ze sa to czeste przypadki tego typu uszkodzen. Pracowalem w niemczech na pilarkach stihl sa naprawde wytrzymale (modele 26, 36). W dzisiejszych czasach gdzie wszystko produkowane jest tanich krajach nie kupie juz nigdy sthila ani husquarny, obecnie uzytkuje Shindaiwe w 100% japonskie.

1 ... 3 4 5 ... 10

Producenci :