Stiga czy Stihl?

Do ostatniej strony »
G
Roninn 2012-03-18 10:07

Stiga czy Stihl?

Szukam piły spalinowej za około 1200-1300 zł, co byście wybrali do użytku wokół domu, w grodzie?
STIHL CZY STIGA-

Pomóżcie.

G
opinia z forum 2012-03-18 14:23

Re: Stiga czy Stihl?

a)Co do firm ktoś dobrze określił hierarchię jakości wg mnie jest taka sama:
Stihl,HusQ,Oleo-Mac=Makita=Dolmar,no Shindaiwa ponoć się wgryza teraz,dalej to jeszcze jako takie markowe typu Alpina,Solo,Jonsered,Partner, a potem to już wszelkiego typu wynalazki ala EINHELL,Ryobi,Stiga,których my w większości nie chcemy nawet na serwis przyjmować,bo są problemy z dostępnością części,i wcale nie chodzi o podstawowe typu membrany,filtry paliwa,świece, problemy są głębiej.
b)Co do jakości w/w to i chińskie potrafią służyć, jak my to mówimy przede wszystkim "jak się trafi", po 2 jak będziemy jej używać.

G
marcin 2012-03-20 18:09

Re: Stiga czy Stihl?

s
Stiga miałem kose pracowała u mnie 3 lata sprzedałem i nadal ponoć pracuje więc nie jest to zły sprzęt ale do husgwarny i do sthila to mu jeszcze daleko

G
Roninn 2012-03-23 18:39

Re: Stiga czy Stihl?

No właśnie, mój teściu ma podkaszarkę Stiga (chyba SB44) już 10 lat i śmiga beż żadnych wizyt w serwisach, dlatego zastanawiam się czy nie płaci się za firmę Sthil czy Husq...?

G
marcin 2012-03-23 20:01

Re: Stiga czy Stihl?

no nie zupełnie husgwarna stihl biją stige jeżeli chodzi o wydajność wagę miałem sb 52 sprzęt ogólnie nie doceniany jakiś baran pisze że to chińskie ale to lepiej chodzi od makity kosa chodziła u mnie 3 lata sprzedałem znajomemu i u niego też chodzi bez awarii

G
marekk 2012-03-28 16:23

Re: Stiga czy Stihl?

Miałem model mniejszą i rozleciała sie po trzech latach,ja osobiście jak najdalej od tej Firmy uciekam,też zachwalali że to taki dobry sprzęt ale okazało sie że to lipa

G
5530 2012-05-20 13:06

Re: Stiga czy Stihl?

STHIL i Husgwarna bardzo dobry sprzęt mam sprzęt ze Sztila pilarke kose i podkrzesiwacz Ht131 podkrzesiwacz i kose 130 zadowolonyjestem chodzi bez awaryjnie

G
romek 2012-05-20 19:45

Re: Stiga czy Stihl?

tak jest naprawdę 1 miejsce husgwarna 2 stihl daleko potem zenoach josered dalej siostry echo shindaiwa kawasaki dolmar makita partner oleo mac hitachi solo stiga a dalej to już pokemony o mocach często ponad 10 km










G
tom 2012-05-24 10:23

Re: Stiga czy Stihl?

Zgadzam sie romek z tobą w zupełności z tym wyjątkiem że Husqvarna ma pierwsze miejsce ale w awaryjności sprzętu,serwisy nie nadąrzają z naprawami w większości gwarancyjnymi

G
romek 2012-05-24 19:48

Re: Stiga czy Stihl?

pracuję w serwisie więc powiem ci prosto w oczy kłamiesz tom ale w polsce to normalne

G
tom 2012-05-26 13:04

Re: Stiga czy Stihl?

Pracujesz ale chyba w serwisie pralek

G
romek 2012-05-26 18:26

Re: Stiga czy Stihl?

odnoszę wrażenie że jesteś ograniczonym błaznem dalsza rozmowa z tobą była by dla mnie trudną sprawą argumenty jakich używasz są na poziomie 10 latka

D
Daria90 2012-08-13 23:04

Re: Stiga czy Stihl?

I po co się kłócicie na forum ?

M
Mietek 2012-09-10 15:42

Re: Stiga czy Stihl?

Ze Stiga nie mialem jeszcze stycznosci, wiec trudno mi cos powiedziec, ale stihl do moim zdaniem dobra sprawdzona marka

G
Henryk 2012-11-22 14:15

Re: Stiga czy Stihl?

Roninn, jak jeszcze nie kupiłeś to ja na Twoim miejscu brałbym piłę spalinową Stiga. Tak jak pisałeś ma bardzo dobre parametry. Jak sobie kupisz porządny sprzęt to będzie działał bardzo długo i nie będzie go trzeba naprawiać. Ja wyznaję zasadę, że lepiej wydać więcej, a mieć porządny sprzęt, niż mniej, bo kto "oszczędza, ten dwa razy wydaje".
Napisz co wybrałeś i jak się sprawuje sprzęt.

1 2