Specjaliści od sprzętu Einhell

G
Marek 2007-06-18 00:00

Specjaliści od sprzętu Einhell

Czołgiem :)
W związku z remontem domu i potrzebą wywiercenia wielu dziur - przede wszystkim w ścianie z pełnych cegieł (przedwojenna kamienica) otwory pod karnisze i wiercenie w tej samej ścianie koronkami 65mm otworów pod gniazdka i włączniki elektryczne - muszę kupić wiertarkę.
Wiem, że powinna mieć udar elektropneumatyczny. Na Makitę, Metabo czy Boscha szkoda mi kasy. Zdecydowałem się na sprzęt marki Einhell.
Co z podanych poniżej będzie najlepsze do moich zastosowań?
Sprzęty nr 2 i 3 mają udar podobno 4J ale wolniejsze obroty.
Wiertarka nr 1 ma szybsze obroty, ale myślę, że udar max, około 2,5J.
1. http://www.allegro.pl/item207304385_einhell_bh_g_920_mlot_udarowo_obrotowy_920w_2lgfv.html
2. http://www.allegro.pl/item202979766__mlot_udarowy_einhell_bbh_1500_1400w_hit_.html
3. http://www.allegro.pl/item203709683_mlot_udarowy_einhell_e_bh_950_gwar_2l_fav_nowy_.html
Czy ktoś z Was używa takich maszynek?
A może ktoś serwisuje i powie, która jest najlepsza?

G
Michał 2007-06-19 00:00

Re:Specjaliści od sprzętu Einhell

o serwisie kolego zapomni. sprzet sprzedawany w obi :)
wogóle sie dziwie ze siłe pojedyńczego udaru podaja sprzedajacy.
jezeli chcesz tylko wiercic plus koronka 65srednica to powina Ci wystarczyc bramka numer 1. bedzie poreczniejszy w wierceniu w sufitach.
pozdro

G
pierścionek 2007-06-19 00:00

Re:Specjaliści od sprzętu Einhell

polecam typ 2 ! w razie czego to na zlomie dostaniesz pare zlotych bo najciezszy;)a tak powaznie to nie uwazam tej firmy za najlepsza ale jak patrzalem na allegro to jak nie kupie uzywanego mlota boscha to kupie einhella, jestem majsterkowiczem i powinien wystarczyc, mam pilarke tej firmy i nie narzekam choc w sumie nie dalem jej wycisku (i pewnie nie dam) :) pozdrawiam

G
mirek 2007-06-19 00:00

Re:Specjaliści od sprzętu Einhell

Witam.
Jeśli nie będziesz potrzebował funkcji podkuwania to wybierz nr1. Jeśli masz zamiar korzystać z tej funkcji to weź 2. Nie polecam 3 z tego co słyszałem seria ERGO nie jest zbyt wytrzymała mimo że profi. Pod wzgl wytrzymałości lepsze są podobno GLOBALE.
Pozdrawiam

G
Marek 2007-06-19 00:00

Re:Specjaliści od sprzętu Einhell

Dzięki za rady, proszę o więcej :)
Kiedyś wierciłem w betonie pożyczoną makitą 2450 i z wiertłem 10 nawet fajnie szło. Czy "numer 1" będzie pracował podobnie, czy mogę się niemile rozczarować bo np. udar będzie zbyt słaby?

G
Michał 2007-06-20 00:00

Re:Specjaliści od sprzętu Einhell

jezeli tak jak wspominales ze na 2,5j (1) to nie powinienes odczuc róznicy. ale w tanich narzedziach jest różnie :)
makita jest wytrzymalsza i o wiele wiecej wytrzyma:)
pozdro

G
JK 2008-08-08 00:00

Re:Specjaliści od sprzętu Einhell

To jest tak: Global jest wytrzymalszy na dłuższe prace, ale Ergo posiada lepsze rozwiazania techniczne. Zresztą na stronach einhella należy dobrze czytać;) Global to seria dla profesionalisty(nie budowlańca) z głową, Ergo to lina dla ekspertów którzy potrzebują dużych osiągów ale nie koniecznie muszą zarzynać narzędzie.

G
mexyk 2008-08-08 00:00

Re:Specjaliści od sprzętu Einhell

wypożycz sprzęt, zrób co masz zrobić i oddaj, dużo taniej wyjdzie :)

1

Producenci :