SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

Do ostatniej strony »
G
makwi 2006-10-26 00:00

SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

Witam serdecznie wszyskich grupowiczów. Jestem tu nowy dlatego wybaczcie jesli nie umieściłem swojego postu tu gdzie trzeba, a teraz do rzeczy.
Otuz mam zamiar otworzyć sklep z elektronarzędziami w małym mieście - jakieś 20 tys ludzi razem z okolicznymi gminami. Punkt wydaje mi się że mam dobry bo przy głównym targowisku na które raz w tygodniu wali stado ludzi. Za budynek 50m2 płacę miesięcznie 600 zł mam dwa auta dostawcze i jakieś 20 tys zł na początek.
Do niedawna miałem hurtownie warzyw, ale interes to jest bardzo ciężki a w ostatnim miesiącu zwaliła mi się na głowę prawdziwa ulewa kłopotów - SANEPID, pękły felgi w jednym z aut(1000 zł) potem pękł pasek rozrządu i porwał głowicę (4000 zł) następnego dnia miałem włamanie 5000 zł poszło z kasy a w międzyczasie oddałem drugie auto do lakierowania i czeka mnie rachunek 2000 zł.
Sami rozumiecie - BÓG chyba dał mi znak żebym zmienił branżę :-))
Co do sklepu z narzędziami proszę was o podpowiedź jak się zatowarować, jakimi markami (BOSCH, METABO HILTI czy może EINHELL albo jeszcze coś innego) Czy prowadzić same elektronarzędzia czy może jeszcze inne rzeczy typu klucze wiertła, wktęty itp itd......
JEDNYM SŁOWEM LICZĘ NA BURZĘ MÓZGÓW Z WASZEJ STRONY

G
Kusza 2006-11-18 00:00

Re:SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

Sklep z elektronarzędziami o powierzchni 50m2 to potęga. Zwłaszcza powierzchnia :)
Miasto 20 000 mieszkańców wieć z góry wiadomo że tylko elektronarzędzi nie można prowadzić.
Sugeruje dorzucić trochę żelaza (kołki, śruby, gwoździe, łańcuchy, kontowniki etcetera...) oraz zwykłe narzędzia i osprzęt typu wiertła, tarcze, młotki, klucze.
To i tak nie wykorzysta całej powierzchni wiec sugeruje dodatkowo troche artykułów budowlanych i remontowych z dziedziny wykończeń wnętrz typu pędzle, wałki, farby, szpachle i spachelki, gips i gładz.
Ewentualnie jeżeli nie chce się pan bawić w artykuły budowlane sugeruje artykuły do prac ogrodowych typu szpadle, łopaty, kilofy i siekiery oraz sprzęt powiązany.
Jeśli chodzi o wybór firm typu co ma na półce stać to polecałbym segregację przedziałami cenowymi.
Najpierw Einhell potem Skill i wiadomo z nim Bosch (ale tylko już niebieski), po drodzę sugeruje pogadać z naszą Celmą (zamiast Boscha zielonego). Na początek wystarczy.
Wiadomo, że najczęściej będzie i tak pan sprowadzał sprzęt na zamówienie wieć katalogi i kontakt z dystrybutorami innych firm typu makita,metabo,dewalt,kress,B&D na bierząco.
Z narzędzi ręcznych to wiadomo z tanich topex i toya a z droższych Stanley i Proxxon. Pomiedzy nimi ładnie się prezentuje Proline. Do tego stanowisko Covala.
Wiertła i osprzęt też musi być z dwóch kategorii 1 - tani i wiadomo (wiertła - np. Sarius) , 2 - dobry i też wiadomo (wiertła np Dewalt Extreme lub Hawera)
Z taka powierzchnia pomyslalbym o jednoczesnym poprowadzeniu punktu serwisowego tego sprzętu. Chyba że jakiś juz jest. Ale to na przyszłość.

G
arktech 2006-11-25 00:00

Re:SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

Witam!
Pracowałem w sklepie, gdzie właśnie szef chciał urozmaicić asortyment wprowadzając metalówke czyli kołki, śruby itd. Szczerze mówiąc to byla porażka po poł roku trzeba było się męczyć z tym i oddawać do dostawcy. DZIEKI BOGU ZE CHCIELI TO PRZYJĄĆ SPOWROTEM. Jeśli już sklep z elektronarzędziami to należy przede wszystkim trzymać się jednej marki, aby mocno w niej zainstnieć, natomiast mieć do dyspozycji również innych producentów. Jedną z najważniejszych rzeczy jest oczywiście serwis i osprzęt. Ja osobiście otworzyłem teraz własną firmę nauczony niepowdzeniami i wieloma nie raz poważnymi błędami mojego ówczesnego szefa. Postawiłem na markę DEWALT ponieważ na Podhalu i w całej małopolsce przynajmniej tej południowej jest to sprzęt wyjątkowo lubiany. Do tego oferuję również Makitę, Boscha, Hitachi, Fstoola, Protoolaa i wiele innych natomast jest to dodatek. Główną sprzedaż skoncentrowałem wokół DEWALTa i już widze efekty, że ktoś kojarzy mnie z czymś konkretnym a nie ze straganem jarmarcznym gdzie można kupić wszystko i nic.
Pozdrawiam, Palka Arkadiusz

G
Belax 2010-01-14 13:24

Re:SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

Według mnie powinieneś w sklepie mieć różne elektronarzędzia takie jak zgrzewarki ręczne, wiertarki, frezarki - tu polecam firmę Proxxon. Przydały by się kleje do gumy, metalu, drewna (Loxeal). Do sprzedaży w sklepie powinieneś dołączyć sprzedaż poprzez Internet. To bardzo zwiększa obroty, a założenie e-sklepu przy działającym stacjonarnym, to nie takie trudne.

G
Sławek1 2010-01-14 16:45

Re:SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

W miejscowosci R. Miasto pow150tys mieszkańc znajduje się piękny sklep z systemami zamocowań, śruby, nity ,kotwy, liny lańcuchy, złączki itd do cel ogolno budowlanych i maszynowych, natomait narzędzia maja tylko marginalnie, tyko dobrych firm. Funkcjonują wg mnie b. dobrze.
Jeżeli chcesz tylko narzędzia to w takim małym mieście lepiej razem z punktem napraw. Widziałem kiedys taki sklep w Chełmie Lubelskim też przy targu ale mieli dodatkowo narzędzia ogrodnicze. czy funkcjonuje teraz ? Nie wiem bo nie bylem tam juz ładnych parę lat.
Poszukaj franczyzy....
pozdrawiam sławek

G
marketingowiec 2010-01-14 20:22

Re:SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

Panie Belax - zanim Pańska próba działań pseudomarketingowych okażę się totalną klapą, dam Panu (bezpłatną) radę: jak już Pan chcesz zaistnieć na forum internetowym jako super-cwany reklamodawca i specjalista od marketingu szeptanego, to zerknij Pan na datę postów. Bo coś mi się wydaje, że przez 4 lata, od czasu kiedy kolega makwi zadał pytanie, sporo mogło się w jego życiu zmienić. Rada w gratisie jest taka: jak człowiek pyta o sklep w 20 tysięcznym miasteczku, to nie wyjeżdżaj Pan z narzędziami proxxona, bo to tak samo jakbyś Pan rozdawał zaproszenia na jazdy próbne mercedesem klasy E pod pośredniakiem.
Jak dla mnie Pańska wypowiedź jest mega kichą roku i pomimo, że mamy połowę stycznia, to coś mi podpowiada, że do grudnia nikt nie wymyśli niczego śmieszniejszego...

G
Ostry 2010-09-01 19:07

Re: SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

Witam, podłączę sie do pytania, mianowicie prowadze taki sklepi i chcial bym dolaczyc do swojej oferty takie rzeczy jak : walki malarskie, pendzle, nozyki metrowki, packi, kielnie itp. Wie ktos moze gdzie namiezyc dystrybutorow takiego sprzetu.

G
Makita.Sklep 2010-09-15 21:59

Re: SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

Poszukaj wśród sprawdzonych producentów konkretnych narzędzi czy też akcesoriów których potrzebujesz.. Ostatnio bardzo opłacalna jest sprzedaż oraz kupno przez internet. Pomyśl o tym.

Pozdrawiam

G
fotoamator 2010-09-16 22:33

Re: SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

Musisz tylko uważać na internetowych sprzedawców. Bardzo często sprzedają podróbki i można wpakować się na minę, nawet jak sklep robi dobre wrażenie.

G
AutoMechanik 2010-12-15 21:22

Re: SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

Witam,

Jeśli szukasz kontaktu do dystrybutora narzędzi, który pomaga też w marketingu i sprzedaży to śmiało polecam firmę taką jak Profix. Mają narzędzi i elektronarzędzia. Duży wybór. Nasz sklepik w Mińsku Mazowieckim został przez nich super zaopatrzony. I dobre warunki. Życzę powodzenia

t
teknoid 2012-07-07 12:15

Re: SKLEP Z ELEKTRONARZĘDZIAMI - ZAKŁADAM

taki założony nowy sklep z Narzędziami trzeba jeszcze jakoś zapełnic produktami, dopiero wtedy możemy liczyć na sprzedaż i zarobek, a to naprawdę pracochłonna i ciężka praca, a znalazłem taką fajną sprawę,
czy to dobra opcja?
podobno to autorska dystrybucja darmowego oprogramowania przeznaczona na silniki sklepów internetowych z hurtownią internetową Meblenet.pl (zakładka 'Integracja sklepu z hurtownią').
Bez dodatkowych nakładów finansowych można stać się nabywcą oprogramowania, bezinteresownie wspomagajacego obecny budżet, jak dla mnie to godny polecenia pomysl.

t
Tomek44 2014-06-11 12:28

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

t
michal 2014-07-11 22:14

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

t
Krysia45 2014-07-23 12:32

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

t
Irek 2016-11-04 14:18

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1 2