Skil - udarowa akumulatorowa wiertarka, model 2497

G
Olek20 2007-11-24 00:00

Skil - udarowa akumulatorowa wiertarka, model 2497

Co myślicie o udarowych wiertarkach akumulatorowych slik (model 2497 - 14,4V) http://www.allegro.pl/item274376500_wkretarka_udarowa_2_biegowa_14_4v_z_2_akum_skil.html
z tego co się zorientowałem to jest to najtańsze z firmowych tego typu urządzeń, miałem kupować zwykłą nieudarową ale zauważyłem że za niewiele większą cenę można dostać tego skila, ma być to wiertarka do typowo domowych - amatorskich zastosowań, jak juz kupie z udarem to chciałbym aby zastąpiła sieciową wiertarke B&D (kilkuletnia tania 500W) Czy Skil się nie rozleci po powieszeniu np. kilku(kilkunastu) szafek w kuchni?;-) , jak wiadomo (albo jak mi się wydaje) jakościowo jest to sprzęt z niższej półki niż Bosch czy B&D, ale mam nadzieje ze lepszy niż marketowy chłam po 50zł.
Najchetniej to kupilbym B&D ale nie maja w ofercie niedrogich udarowych akumulatorowych,
Z góry dzięki za pomoc w wyborze / Olek

G
Marcin 2007-11-24 00:00

Re:Skil - udarowa akumulatorowa wiertarka, model 2497

a powiedz jeszcze na czym chcesz te szafki zawiesić (mur, beton?) bo jeśli beton to urządzenia z udarem mechanicznym (tradycyjne wiertarki) raczej się do tego nie nadają, a zwłaszcza akumulatorowe.

G
Olek20 2007-11-24 00:00

Re:Skil - udarowa akumulatorowa wiertarka, model 2497

a powiedz jeszcze na czym chcesz te szafki zawiesić (mur, beton?) bo jeśli beton to urządzenia z udarem mechanicznym (tradycyjne wiertarki) raczej się do tego nie nadają, a zwłaszcza akumulatorowe.
mur, cegła, zwykła tania wiertarka dawała rade bez problemów, te szafki to był przykład, ma to być do prostych zastosowań, gdy trzeba cos wywiercić, w murze, drewnie, albo przykręcić, ten sikl ma 2 biegi co mi się podoba bo także jako wkrętarki chciałbym jej używać.

G
mirek 2007-11-24 00:00

Re:Skil - udarowa akumulatorowa wiertarka, model 2497

Olku.
Skil to dokładnie ta sama półka narzędzi co D&D i Green Bosch. Mówię o jakości. Różnica w cenie polega na nieco starszej technologii ( wcześniej wypróbowanej w boschu).
Nie chcę Cię martwić ale aku w tego typu urządzeniach przy wierceniu z udarem niestety nie zdają egzaminu ( szybko padają). Do sporadycznego wiercenia w cegle starczy ale w razie remontu ??? Moim skromnym zdaniem już nie. Poza tym wkrętarki z udarem są nieco większe i nieco cięższe od tych bezudarowych , a to niestety skutkuje mniejszą poręcznością tych narzędzi.
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-11-25 00:00

Re:Skil - udarowa akumulatorowa wiertarka, model 2497

Dokładnie, zgadzam sie z Mirkiem, że nawet w przypadku wiercenia w murze, elektronarzędzie akumulatorowe szybko padnie (akumulatory). Do wiercenia w murze zdecydowanie poleciłbym klasyczną wiertarkę udarową, ale deczko mocniejszą (650-700W) a wkrętarkę aku ewentualnie kupiłbym tradycyjną do prac montażowych i wiercenia w drewnie i metalu.
Wkrętarko wiertarka udarowa na aku to bardzo specyficzne wręcz niszowe urządzenie do bardzo specyficznych zastosowań.
Mógłbyś być dalece niezadowolony z żywotności akumulatorów przy takich zastosowaniach.
pozdro

G
Terror 2007-11-26 00:00

Re:Skil - udarowa akumulatorowa wiertarka, model 2497

Witam :) Panowie skoro stara wiertarka Olka daje sobie radę z jego ścianami to po co kupować nową (o ile jeszcze wierci a udar się nie wyślizgał :D ) ??? Wkretarka aku + udar jest przydatna tam gdzie jest problem z zasilaniem urządzenia z sieci więc równie dobrze może przydać się do szybkich prac na działce, w garażu czy wokół domu. Zgadzam się, że akumulatorki przy wierceniu z udarem szybko tracą ładunek. Duże obciążenie duże zużycie prądu. Ale jak za tą cenę to rozsądny zakup... (przynajmniej na mój gust).

1

Producenci :

Kategorie :