Seria Ryobi One+

Do ostatniej strony »
G
Darek 2009-11-10 00:00

Seria Ryobi One+

Witam forumowiczów. Chciałbym spytać o opinie na temat narzędzi Ryobi z modułowego akumulatorowego systemu One+. Interesuje mnie wkrętarka, pilarka, może jeszcze szlifierka. Zastosowanie - typowo domowe, coś wkręcić, uciąć itp. Obciażenie żadne - taki sprzęt wyjmuję z szafki raz, dwa razy w miesiącu do drobnych napraw. Podoba mi się idea kilku narzędzi pracującyh na jednym zestawie akumulator/ładowarka. Z tego co zauwazyłem to można te narzędzia kupić za dość przyzwoite ceny z prywatnego importu, można też ściągnąć bezpośrednio np z Anglii, gdzie są popularne.

G
Jakub Kowalski 2009-11-11 00:00

Re:Seria Ryobi One+

Narzędzia do domu, jak najbardziej, jednak wstrzymałbym się przed kupawaniem tej klasy narzędzi poza krajem. Powód prosty, brak gwarancji. To nie narzędzia profi, więc ich jakość już może być bardzo różna.

G
Jarosław Krotoszyński 2009-11-11 00:00

Re:Seria Ryobi One+

Ryobi to linia elektronarzędzi do zastosowań, o których piszesz. W Polsce od niedawna (rok, dwa?) dystrybuuje je Agroma, serwis jest zatem na miejscu. W sklepach ceny są oczywiście chore, bo wiertarki kosztują niemal tyle samo, co tańsze modele AEG, na przykład. Zresztą, Ryobi to ten sam koncern, szczegóły znajdziesz tutaj: http://www.ttigroup.com/en/our_brands. Podobnie jak narzędzia profi, Ryobi były znane w Stanach już dawno temu. Zza oceanu przywędrowały też DeWalt i Milwaukee.
Jeśli nie zamierzasz używać narzędzi tylko i wyłącznie z dala od cywilizacji (czyt. prądu) to nie inwestuj w akku, chyba, że kupisz za 300-400 PLN zestaw, bo i takie się zdarzają. Seria One+ to zarówno NiCd jak i Li-Ion. Ta pierwsza jest tania, ale ma wszystkie wady akumulatorów NiCd, druga droga (jak na swoją klasę) i słaba - mówię o sprzęcie ze sklepu w PL. Wkrętarki mają moment na poziomie 12Nm, co nie zawsze wystarcza chociażby do wkręcania konfirmantów w płytę. Pilarki kiepską głębokość cięcia (chyba 2,5 cm) i małe obroty (ok. 2000 min). Zadzwoń do Agromy i zapytaj o gwarancję: niektóre firmy honorują gwarancję nawet wtedy, gdy sprzęt kupiłeś za granicą (warunek: Europa). Musisz mieć oczywiście paragon ;)

G
Darek 2009-11-11 00:00

Re:Seria Ryobi One+

Narzędzia do domu, jak najbardziej, jednak wstrzymałbym się przed kupawaniem tej klasy narzędzi poza krajem. Powód prosty, brak gwarancji.
Mam tego świadomość, ale realizowałem juz gwarancje za granicą i poza kosztami przesyłek wszystko przebiegało w zgoła innej atmosferze niz u nas. Towar wymieniony, grzeczne przeprosiny za kłopot, nawet jakiś drobny prezent dostałem.
Wkrętarki mają moment na poziomie 12Nm, co nie zawsze wystarcza chociażby do wkręcania konfirmantów w płytę. Pilarki kiepską głębokość cięcia (chyba 2,5 cm) i małe obroty (ok. 2000 min).
Hmm, w katalogach które dostałem są znacznie lepsze parametry. Wkrętarka z udarem CHI-1802M ma max moment 37/52NM, a nowsza wersja 3-biegowa CDI-1803M 55/76Nm. Te dane które podałeś pasują do najsłabszej, jednobiegowej CHD-1801M - ona faktycznie ma 22Nm. Wyrzynarka ma głębokość cięcia 40mm, a pilarka tarczowa 45mm dla 90° i 32mm dla 45°.
Tak na marginesie to właśnie fakt, że te narzędzia są akumulatorowe mi pasuje. Zawsze mnie wkurzał ciągnący się kabel przy pilarce :-) . Mam starego Black&Deckera. Mówisz, że nie warto kupować narzędzi akku ? Ten system jest naprawdę fajny - kupując kolejne narzędzie nie ponoszę kosztów na ładowarkę i baterie, poza tym skala i ilość narzędzi sugeruje, że firma nieprędko zarzuci tę linię. Najlepszy dowód, że nowe baterie litowo-jonowe można uzywac z powodzeniem do starszych narzędzi...
Tym niemniej dzięki za opinie, ktoś miał do czynienia z tym sprzętem w praktyce ?

G
Jarosław Krotoszyński 2009-11-11 00:00

Re:Seria Ryobi One+

Hmm, w katalogach które dostałem są znacznie lepsze parametry. Wkrętarka z udarem CHI-1802M ma max moment 37/52NM, a nowsza wersja 3-biegowa CDI-1803M 55/76Nm. Te dane które podałeś pasują do najsłabszej, jednobiegowej CHD-1801M - ona faktycznie ma 22Nm. Wyrzynarka ma głębokość cięcia 40mm, a pilarka tarczowa 45mm dla 90° i 32mm dla 45°.
Ok, nie zrozumieliśmy się, albo niedokładnie opisałem to w poście;) Parametry, które uznałem za "słabe" dotyczą seledynowo-czarnej linii Li-Ion. Granatowe, na NiCd mają oczywiście całkiem sensowne. Jak dla mnie są jednak zbyt plastikowe, widać, że to narzędzia niskobudżetowe, co nie zmienia faktu, że w tym przedziale cenowym to niezły wybór. Zwróć tylko uwagę na fakt, że do okazjonalnej pracy bardziej nadają się akumulatory Li-Ion, bo nie rozładują się same po dwóch miesiącach w walizce (albo nie rozładują się tak bardzo jak NiCd), krócej potrwa też ładowanie. Pamiętaj, że akumulatorowe narzędzia nie będą tak dokładne jak sieciowe - kątówka nie będzie miała takich obrotów, a w pilarce, przy większym obciążeniu szybciej wyczerpiesz akumulator. Nawet przy dobrej tarczy rzaz w materiale ciętym akumulatorówką będzie mniej dokładny, bardziej postrzępiony. Podsumowując: kup narzędzia, jeśli nie wymagasz super jakości, jesteś w stanie poczekać na naładowanie baterii i nie wykonujesz bardzo ciężkich prac.

G
dere 2010-09-01 12:30

Re: Seria Ryobi One+

ja osobiście polecam tą firmę mam wiertarko wkrętarke i jestem b. zadowolony

G
gibs 2018-02-27 18:48

Re: Seria Ryobi One+

chcę właśnie kupić wkrętarkę i szliierkę z tej serii, zawze to mniej kabli i baterii dodatkowej nie muiałbym kupować, ryobi to dobra marka ze śreniej półki cenowej, nie jestem profesjonalistą zeby inwestować grubą kasę w sprzet i mi do domowych napraw czy remontów wystarczy

G
WiktorPol 2018-03-01 15:44

Re: Seria Ryobi One+

Też polecam Ci markę :) Szczególnie narzędzia z serii one+. Kupujesz 2-3 baterie, a potem dokupujesz tylko narzędzia, do których baterie będą pasować. Można zaoszczędzić naprawdę sporo kasy. No i sprzęt do domu bardzo solidny. Ja nie jestem jakimś pro majsterkowiczem, ale jeszcze nic mi się nie zacinało, ani nie narzekałem na jakość, a czasem robię do domu jakieś meble i to z drewna, a nie miękkiej sklejki.

G
Paweł 2018-06-05 00:00

Re: Seria Ryobi One+

Ja polecam tę urządzenia oczywiście amatorsko drobne prace warsztatowe remont mieszkania itp. Mam od 3 lat wkretarke szfifierke i radio BT plus 3 baterie lion. W radiu usiadł moduł BT ale była gwarancja 3 lata i wysłali mi nowe serwis door to door. Teraz dokupiłem odkurzacz wiertarka udarowa sds i pile szablasta do remontu i też polecam. Jedynie pamiętajcie że aku 4Ah musi być do szlifierki wiertarki sds wtedy porobi chwile. W betonie sds wierci fajnie. Do kucia nie polecam bo to za delikatny sprzęt.

G
Franki 2018-07-17 16:02

Re: Seria Ryobi One+

Seria one+ od ryobi jest bardzo przydatna, kiedy postanowisz, że będziesz kupował wszystkie elektronarzędzia od nich. Ja tak zrobiłem, a właściwie cały czas robię i nie żałuję. Mam 3 baterie i 10 narzędzi, więc już sporo oszczędziłem na akumulatorach, bo przecież nie korzystam ze wszystkiego na raz ;)

G
haha 2018-11-11 21:30

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Trasznik 2019-02-25 13:04

Re: Seria Ryobi One+

Seria ryobi z systemem one+ to moim zdaniem anjlepsze rozwiązanie tego producenta, bardzo dobrze pracuje się jak jest wymienna bateria, praca idzie o wiele szybciej, bo nie trzeba biegać z kablami.

G
orsok 2019-02-26 20:52

Re: Seria Ryobi One+

to widze ze nie tylko ja na ryobi działam, fajna marka i podoba mi sie ten system one+ jedna bateria do wszystkiego, na pewno jeśli ktoś lubi coś tam podłubować w domu to be dobrych elektronarzędzi bedzie cieżko.

G
Cincinati 2019-07-22 21:48

Re: Seria Ryobi One+

odkąd przeprowadziłem się do swojego domu, czyli jakieś 3 lata już, używam tylko sprzętu ryobi. Zaczęło się od zachwalanej przez ekspedienta w sklepie wiertarki. Teraz posiadam w swoim przydomowym warsztacie kilka sztuk tego sprzętu i bardzo go sobie chwalę. Przede wszystkim za jakoś wykonania i precyzje pracy. Bardzo fajnie ich narzędzia leżą w dłoni, dobrze się nimi manewruje, przez co praca jest efektywniejsza. I przede wszystkim system one + gdzie akumulatorory kompatybilne są z każdym urządzeniem z tej serii to dla mnie super rozwiązanie, bo jak zapomne któregoś naładować, zawsze mogę go zostąpić tym z innego sprzętu i żadne kable nie kręcą mi się wokół nogi, wiec bezpieczeństwo pracy też jest zachowane. Ogólnie polecam tą markę.

G
Jurek 2019-09-22 15:22

Re: Seria Ryobi One+

z narzędziami Ryobi mam już sporą historię, bardzo podoba mi się w nich rozwiązanie, że do każdego narzędzia może pasować ten sam akumulator, jest to bardzo pomocne jak się ma dużo pracy i mało czasu na jej realizację. Ogólnie narzędzia Ryobi są bardzo porządnie wykonane a praca z nimi jest bardzo przyjemna i nie męczy. Cenowo są zdecydowanie tańsze od tych z wyższej półki natomiast jakościowo bardzo im dorównują. No i przede wszystkim są niezawodne.

1 2