SDS i SDS+

G
sobieh 2005-11-17 00:00

SDS i SDS+

Witam.
Jaka jest roznica miedzy wiertlami SDS i SDS+ ?
Czy da sie uzywac wiertel SDS+ w mlocie obrotowym SDS za pomoca jakiejs przejsciowki ?

G
misiollo 2005-11-18 00:00

Re:SDS i SDS+

Witaj
Nie ma takiego podziału.
Młotowiertarki z mocowaniem SDS, to sprzęt z udarem elektro-pneumatycznym, czyli mówiąc krótko do betonu, muru.
W SDS - wyróżniamy mocowanie SDS + (mniejsza średnica) oraz SDS MAX(wieksza).
Jest jeszcze pośrednie SDS TOP, ale bardzo mało osprzętu tego typu sie sprzedaje, jest mało popularny.
Żadne ztych mocowań nie bedzie ze soba kompatybilne, chyba że zastosuje sie odpowiedni adapter.
Pozdrawiam

G
Piotr 2005-12-04 00:00

Re:SDS i SDS+

Na samym początku był SDS, później zastapił go SDS +
Z tego co wiem to obecnie nie można już kupić żadnego osprzętu sds a tym bardziej przejściówek.

G
Adamanto 2006-01-10 00:00

Re:SDS i SDS+

Na samym początku był SDS, później zastapił go SDS +
Z tego co wiem to obecnie nie można już kupić żadnego osprzętu sds a tym bardziej przejściówek.
SDS to ststem mocowania wiertła i dzieli sie na Plus, Top, Max
i to tyle w temacie
END

G
Łukasz 2009-12-14 18:39

Re:SDS i SDS+

Przed 29 laty, w roku 1976, firma Bosch jako pierwsza na świecie opracowała system SDS-plus z zamiarem ułatwienia prac wiertarskich lekkich młotów udarowo-obrotowych. Specjalnie z myślą o ciężkich młotach udarowych i obrotowych o średnicy uchwytu 18 mm i ciężarze ponad 5 kg opracowano w 1990 roku system SDS-max.można kupic adapter z Max na plus

G
PAULUSS 2010-07-08 12:45

Re: RDS i SDS

Jaka jest rónica pomiedzy RDS.a SDS. moeze w innej koncowce mocowania?

G
Rufus 2010-07-08 16:07

Re: SDS i SDS+

Nawet na tym portalu macie gotową odpowiedź -wystarczy trochę poszukać !

http://www.narzedzia.com.pl/Artykuły/Historia-mocowańa-wietła-w-systemie-SDS-Plus-i-SDS-Max-171.html

G
moomintroll_mg 2010-10-04 21:32

Re: SDS i SDS+

hej. a mam pytanie. W systemie mocowań sds są kulki, ostatnio mi się to rozleciało bo seger puścił. I te kulki mi wyleciały. I nie wiem czy tam są jakieś rozmiary tych kulek, no i ile ich było: jedna czy dwie. dzięki za odpoiwedz:)

G
JK. 2010-10-04 22:19

Re: SDS i SDS+

pewnie każdy producent może mieć troszke inne;] ale założe się że część z nich jest identyczna i pewnie producentem może byc jedna firma, tak jak np: wyłączniki wszystkie niemal marki profi mają jednego dostawce wyłączników.

G
moomintroll_mg 2010-10-05 18:32

Re: SDS i SDS+

mam, rozmiar kulki to 7,08. mam pro worka jakby się to komuś przydało.

G
piterek 2011-01-04 11:39

Re: SDS i SDS+

potwierdzam kulki 7 mm (najtańsza młotowiertarka chińska do 200 zł - młot elektropneumatyczny z SDS) ta sama sprawa seger w postaci druta sprężynowego puścił i wszystko się rozleciało, kulki do kupienia w każdym sklepie z łożyskami, dokupiłem jeszcze ciut mniejszy seger prosty, koszt naprawy 1,5 PLN :)

G
Knot 2021-01-04 18:30

Re: SDS i SDS+

Puknij się w czoło.

1

Kategorie :