Sczotki do HILTI TE76

G
Darek 2005-10-25 00:00

Sczotki do HILTI TE76

Proszę o pomoc w temacie wymiany szczotek w HILTI TE76. Serwis nie chce sprzedać szczotek a na wymianę potrzebuje 4-5 dni (słownie cztery lub pięć). Urządzenie chyba powinno pracować a nie jeździć po Polsce do wymiany szczotek! Tym razem zmuszony jestem oddac młot do serwisu ale może wie ktoś gdzie i jak zdobyć w/w szczotki na kolejny raz. W końcu ta czynność, łącznie z jakimś odkurzeniem bebechów powinna potrwać 20 min. Tymczasem rozpoczęta praca w proszku, czas nas goni a młotka nie ma :-(
Z góry dziękuję za pomoc w zdobyciu szczotek. A może ktoś w Kielcach takowe posiada?
Darek Dudek

G
Romano 2005-10-26 00:00

Re:Sczotki do HILTI TE76

Witam!
Hilti stworzył sobie monopol na naprawe elektronarzedzi swojej firmy.Młotek ktory Pan posida to dzieło techniki ale..... szczotki to mały kłopot gdyż takowe posiadam na swoim składzie serwisowym,problemem jest elektronika gdzie po 200 h pracy nalezy ja rozprogramowac ( jak w samochodach) i wymienic zuzyty(w/g firmy Hilti) cylinder a to koszt bagatela 600zł
Pozdrawiam

G
Darek 2005-10-29 00:00

Re:Sczotki do HILTI TE76

Czyli czerwona lampka niekoniecznie musi oznaczać prostą wymianę szczotek... Czy po wspomnianych przez Pana 200 godzinach młotek po prostu się wyłączy? Na razie mimo świecącej się lampki młot pracował całkowicie poprawnie (to znaczy chodził zanim oddałem do serwisu :-)). Bo to oznacza, że nawet jeśli zdobędę szczotki to być może przy kolejnej potrzebie ich wymiany trzeba będzie wykonać wspomnianą przez Pana operację zerowania elektroniki.
Dariusz Dudek

G
elektroczesci 2010-03-22 19:21

Re:Sczotki do HILTI TE76

Witam,
Wymiana Szczotek węglowych do Hilti TE72 na pewni nie spowoduje że maszyna przestanie działać. Wymiany szczotek można dokonać samemu bez większego problemu. W razie potrzeby mogę Panu zaoferować stosowne szczotki węglowe do pańskiego modelu
Podrawiam
Łukasz

1