schwarzbau

G
biko4720 2012-02-06 13:26

schwarzbau

witam wszystkich!
a co powiecie o kluczach nasadowych schwarzbau?

G
biko4720 2012-02-08 14:22

Re: schwarzbau

powie coś ktoś?

G
biko4720 2012-02-09 15:10

Re: schwarzbau

dzięki za pomoc!!!!!!!!!!nie ma co!

G
PanFleks 2012-02-09 16:33

Re: schwarzbau

@Biko - nie napisałeś, czego oczekujesz od kluczy, do czego są Ci potrzebne. A szklana kula chwilowo jest przez admina wyłączona ;-)

Podobnych zestawów znajdziesz kilkadziesiąt, będą się różniły nazwą "producenta", ale zawsze to będzie podobna "jakość":



Jeśli chcesz naprawiać nimi raz do roku rower, to kup. Jeśli do bardziej ambitnych prac, gdzie przydadzą się nasadki, które trzymają wymiar, to podobnych wynalazków unikaj. Dokładając kilkadziesiąt złotych masz już porządny zestaw. Za niecałe 110 PLN kupisz zestaw Proxxona, z grzechotką i nasadkami 1/4 cala.

G
Bel-ami 2012-02-09 16:41

Re: schwarzbau

To typowa chińszczyzna. I to nie chińszczyzna taka jak w przypadku markowych produktów wytwarzanych w nadzorowanych fabrykach w Chinach. Chińska marka, produkowana w Chinach i jedyne co to dali fajną niemiecko brzmiącą nazwę i polują na jeleni. Oni produkują głównie sprzęt spalinowy i chyba dla spawaczy, a z tego co zobaczyłem na ich stronie to z narzędzi ręcznych mają w ofercie ze dwa czy trzy zestawy kluczy. Chyba sam możesz sobie odpowiedzieć jakiej to mogą być jakości klucze. Mają pewnie jakąś tanią fabrykę i postanowili dodać do oferty komplet kluczy. Chcesz dobre klucze, oto co mogę polecić:

zestaw co prawda mniejszy, ale też i 20zł tańszy (możesz sobie za różnice dokupić kilka drobiazgów do zestawu). Jakości to pewnie nie ma co nawet porównywać.

G
Bel-ami 2012-02-09 16:57

Re: schwarzbau

PanFleks też mądrze pisze.

PS Swoją drogą, nawet nie pomyślałem o Proxxonie. Jestem zaskoczony tak rozsądną ceną. Chyba zatrzymałem się jeszcze na etapie kiedy ceny zestawów Proxxona to były dwie albo trzy dniówki:)

G
PanFleks 2012-02-09 21:57

Re: schwarzbau

@Bel-ami: ja mówiłem o zestawie Proxxon 23080. W Poznaniu, w Bricomanie są jeszcze te zestawy po 109 PLN. Cena dobra. nie jestem tylko przekonany co do największych nasadek i grzechotki 1/4 cala. Ostatnio wyciągałem z auta akumulator, próbowałem odkręcić śrubę 13-tkę. Mam zestaw Covala, w którym nasadki do 13-tu mm są na grzechotkę 1/4 cala. Nie mogłem odkręcić, musiałem użyć 13-tki na dużą grzechotkę.

Małe zestawy to raczej do drobnych prac, do roweru właśnie. Do auta koniecznie 1/2 cala.

G
Bel-ami 2012-02-09 23:23

Re: schwarzbau

PanFleks: Te zestawy są dosyć podobne, to już tylko kwestia indywidualnego wyboru i tego do czego mają narzędzia służyć. Obaj pewnie będziemy zgodni co do tego, że lepiej kupić uboższy zestaw 1/4, ale sprawdzonej marki, niż 150elementowy wynalazek. No i myślę, że zgodzisz się ze Mną co do tego, że prędzej padnie "duża" grzechotka kiepskiej jakości niż dobra "mała". Najważniejszy jest, że Kolega biko4720 możne już za te pieniądze kupić coś konkretnego.

G
Naan 2014-06-12 11:48

Re: schwarzbau

Firma Schwarzbau to totalna ściema, sugerują niemiecką jakość, posługują się prymitywną stroną w języku niemieckim, gdzie nie ma żadnego adresu w Niemczech. I nie może być, bo takiej firmy w Niemczech nie ma - wystarczy pogooglować.

Właściciel Schwarzbau po prostu sprzedaje najtańsze dziadostwo stosując chwyty poniżej pasa. Nie wiem, czy to nie kwalifikuje się do prokuratora za świadome wprowadzanie klientów w błąd w celu wyłudzenie nienależnych korzyści.

G
pontormo 2014-07-10 08:45

Re: schwarzbau

Nie polecam z ta firma jest jak z nac, reklamuja sie jako new american concept a sa polska firma :D

1