Regulacja pilarki husqvarna

G
elrond 2007-07-30 00:00

Regulacja pilarki husqvarna

Witam poraz pierwszy.
Dostałem pilarkę husqvarna 353.
Urządzenie działa bez problemów jednak zabrałem się (swoim zwyczajem) za przegląd i konserwację.
W pilarce jak i w innych podobnych są trzy śruby regulacyjne - regulacja wysokich, niskich obrotów i wstępne otwarcie przepustnicy.
Posiadając jako takie doświadczenie z wykaszarki stihl, ruszyłem lekko śrubami i ku mojemu zdziwieniu praktycznie nie zauważyłem efektu (co ciekawe śruby składu mieszanki mają ograniczenie do 1/2 obrotu). JEdynie wykręcenie o około 2 obroty śruby regulacji przepustnicy spowodowało zauważalny spadek obrotów natomiast kręcenie śrubami składu mieszanki nie przynosiło zauważalnych efektów.
Śruby ustawiłem w położeniu pierwotnym i na tym zakończyłem eksperymenty (z resztą obie śruby położone były w pozycji mieszanki bogatej - bezpieczniej dla silnika).
Czy jest to normalny objaw działania tej regulacji?
W Stihlu nawet małe ruchy śrubami przekładały się na zmianę obrotów a w husqvarnie odniosłem wrażenie, że nie bardzo jest możliwość regulacji silnika.

G
Michał 2007-08-04 00:00

Re:Regulacja pilarki husqvarna

hmm. z tego co wiem i jest to nowa pilarka to po pewnej ilości godzin pracy powinieneś jechać do serwisu na regulacje gaźnika.:) to takie ustawienie na dotarcie.
pozdro

G
Romano 2007-08-19 00:00

Re:Regulacja pilarki husqvarna

ważnym elementem regulacji pilarek jest to że nie powinienes porównywać husqvarna Vs Stihl gdyż w obu firmach są rózne "podtypy" maszyn.
Zwroc uwage czy sruby w Twoim modelu posiadają "kołpaki" W stihlu w modelach amatorskich ich nie ma wiec regulowac możesz kręcąc "do oporu" natomiast w modelach profi (cena od 900 zł) juz jest żółty kołpag montowany na śrubie zapobiegającyzabawie przez klienta - amatora (kołpak widoczny od wewnątrz!) i pamiętaj aby ustawic regulację musisz mieć przyzady do tego !
Pozdrawiam

G
Panda 2007-09-01 00:00

Re:Regulacja pilarki husqvarna

Regulacjami pilarek zajmuje sie tylko i wyłacznie serwis. Nie radze tego robic samemu bo mozna na tyle zubozyc mieszanke by z latwoscia zatrzec pile, poza tym jeszcze nie slyszalem zeby ktos dal rade ustawic obroty na te 13 tysiecy bez tachometra. Jeszcze jedno: a mianowicie gdy obroty nam fiksuja, spadna jest to wina albo zapchanego gaznika, zlego paliwa (ostatnio coraz czesciej) lub braku szczelnosci silnika- wtedy regulacja wcale nie pomoze. Pozdrawiam :)

G
uh 2020-01-03 20:36

Re: Regulacja pilarki husqvarna

ty masz 30 zl za minut roboty

1