Przecinarka do glazury

G
mafi88 2012-12-10 00:55

Przecinarka do glazury

Witam,
jestem zupełnym laikiem, dlatego proszę o pomoc w wyborze przecinarki do glazury. Przecinarka będzie stosunkowo mocno eksploatowana, będę docinał mrozoodporne gresy szkliwione do wymiarów 10x10cm, które będą później podlegały dalszej obróbce ceramicznej. W związku z tym zależy mi na solidym sprzęcie, który będzie gwarantował maksymalną dokładność cięcia i absolutną powtarzalność i brak odprysków szkliwa.
Bardzo proszę o konkretne rady, myślałem o przeznaczeniu na zakup max 700zł.
Czy dobrze myślę, że w moim wypadku lepsze będą przecinarki, których tarcze nie są umieszczone na prowadnicy, bo mogą się pojawić luzy i niedokładności szczególnie widoczne na tak małych płytkach? Lepiej tarcza nieruchoma? A więc z tego co widzę, to przecinarki niekoniecznie na nogach?
Co możecie powiedzieć o konkretnych producentach m.in. Norton, Nutool, Dedra itd.?
Z góry dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam

G
mafi88 2012-12-10 16:30

Re: Przecinarka do glazury

Czy dobrym byłby ten wybór http://www.narzedzia.pl/przecinarka-elektryczna-du200bl,18426.html ?
Proszę o jakiekolwiek rady, wybrane urządzenie muszę wpisać do wniosku o dotację nie chcę wybrać czegoś pochopnie.
Pozdrawiam

G
mafi88 2012-12-11 14:15

Re: Przecinarka do glazury

Widzę, że masa osób do pomocy ;). Miał ktoś styczność z przecinarkami albo innym sprzętem Kaltmann?

P
Paweł Sando 2012-12-11 19:50

Re: Przecinarka do glazury

Irwina są podobno niezłe, wykonczeniowiec z którym widziałem sie na jednej budowie zachwalał omege jakos tak ale kompletnie firmy nie znam

1