problem z piłą tarczową

G
Piotrek 2008-04-26 00:00

problem z piłą tarczową

witam
ostatnio tnąc na cirkulatce drewno złapało mi tarcze i ją zblokowało po uwolnieniu tarczy okazało się że ma bicie chciałem się dowiedzieć czy dało by sie to jakoś naprostować(nie są to skrzywienie zębów tylko całej tarczy).
Piła ta jest dosyć dziwna -> jest to widia a dodatkowo ma wiele drobnych nacięć na sobie (chyba do chłodzenia)
za odpowiedź byłbym bardzo wdzięczny gdyż jest to sprzęt pożyczony i noszę się z zamiarem odkupienia a koszt takiej samej to ok 170zł, więc wolałbym naprawić jakby się dało
pozdrawiam Piotrek

G
Lukasz 2008-07-20 00:00

Re:problem z piłą tarczową

Hej!
Jeśli to tylko tarcza pokrzywiona, to polecam zanieść tarczę do jakiegoś warsztatu, gdzie mają duże imadło, a jeszcze lepiej- prasę. Może by to coś pomogło. Jeśli coś się też stało pile, to pewnie również da się ją naprawić.
Powodzenia:)

G
Lukasz 2008-07-20 00:00

Re:problem z piłą tarczową

Nie wiem czy to też godne polecenia, ale rozgrzej tarczę i młotkiem porządnym wyklep.

G
slaw 2008-07-25 00:00

Re:problem z piłą tarczową

Jestem pełen podziwu za wasze pomysły próby naprawy tego, tymbardziej, że jak napisał Piotrek jest to sprzęt pożyczony. I jak tu komu coś pożyczać ??
Wg mnie wyprostować się jej całkowicie nie bedzie dało, zawsze zostanie jakieś bicie, choćby najmnijesze.
Stało się, za nieumiejętne obchodzenie się z narzędziami (szczególnie nie swoimi) trzeba płacić. Ja bym na twoim miejscu odkupił tarczę.
Pozdrawiam

1

Kategorie :