Problem z husqvarną 245r

G
krzysztof 2007-08-22 00:00

Problem z husqvarną 245r

Witam!
Ostatnim czasem kosiłem wykaszarką trawę i po pewnym momencie silnik zgasł.Przystąpiłem więc do rozbiórki i wyszło z tego że cewka jest padnięta, zamówiłem nową założyłem a wykaszarka nie chce odpalić, iskra jest paliwo też jako rozrusznika użyłem wiertarki z kluczem nasadowym 13 i nawet tym sposobem nie idzie jej odpalić, paliwo momentami to aż oparami wydostaje się przez wlot i czasami podczas prób rozruchu silnik że tak powiem zakaszle, pomóżcie bo jakoś rady sobie nie mogę dać.
Pozdrawiam!

G
Arti 2007-08-22 00:00

Re:Problem z husqvarną 245r

Witam
Polecałbym sprawdzić czy zapłon jest w odpowiednim momencie , zdaża sie w innych narzedziach ze koło zamachowe przestawia sie i zapłon występuje w innym momencie niz powinien. Objawy które podałeś sa charakterystyczne dla tego typu uszkodzeń. Jednym słowem może być przestawiony zapłon.
Pozdrawiam

G
krzychu_smd 2007-08-29 00:00

Re:Problem z husqvarną 245r

myślałem też o zapłonie
pewnie trzeba zdjąć koło zamachowe tylko nie wiem czy trafie dobrze na stare położenie
jest to osadzane na wieloklinie czy może oś z kołem blokowana jest za pomocą klinka
potrzebuje prostego sposobu na sprawdzenie prawidłowego ustawienia zapłonu
np gdy tłok jest w górnym martwym punkcie jak powinno być koło zamachowe ustawione
pozdrawiam i dziękuje!

G
Arti 2007-09-04 00:00

Re:Problem z husqvarną 245r

Niestety nie znam dokładnie budowy tego urządzenia i nie potrafię dalej pomóc.
Jeśli uda ci się sprawdzic lub naprawic wykaszarką napisz cos na ten temat dla innych użytkowników:)
Pozdrawiam

1