Poziomica laserowa dywagacje

G
Zbynio 2014-12-10 10:25

Poziomica laserowa dywagacje

Nawet niezbyt droga poziomica z automatyczną niwelacją daje dokladność ma poziomie 0,5mm/m, czyli dokładność bardzo dobrych poziomic tradycyjnych, w których dochodzi dodatkowo dokładność operatora w ustawieniu libeli.
Czemu więc w środowisku budowlańców poziomica laserowa traktowana jest na ogół z pogardą ? Nie wszędzie w pomieszczeniu warto rozkładać się ze szlaufwagą, a i nieumiejętne postępowanie z nią również może spowodować błędy pomiaru.
Czy chodzi o błąd ustawienia laserówki w granicach grubości linii ma aż takie znaczenie ?
proszę praktyków o wypowiedzi

D
Dominick 2015-04-17 07:29

Re: Poziomica laserowa dywagacje

Mysle ze bardziej chodzi o to ze duza czesc ludzi nie lubi nowinek, zwij to jak chcesz, stara szkola etc ale ludzie nie lubia zmian

H
Hebdzior 2017-02-21 08:17

Re: Poziomica laserowa dywagacje

Zajmuję się flizowaniem od 12 lat i powiem tak. Z poziomicą laserową jest dwa razy więcej roboty niż z tradycyjną. Mianowicie nie da się do światła lasera układać płytek (przynajmniej ja nie dam rady) i służy mi ona do przestrzelenia pomieszczenia dookoła i zaznaczenia punktów na ścianach a potem i tak muszę wziąć poziomicę tradycyjną i połączyć ołówkiem zaznaczone punkty. Poza tym po ułożeniu rzędu płytek tradycyjną poziomicę można położyć na płytkach i sprawdzić poziom czego nie da się zrobić poziomicą laserową. Ale są też sytuacje kiedy poziomica laserowa jest niezastąpiona np. półokrągłe ściany lub skomplikowane miejsca z wieloma zaukami lub wystającymi gzymsami. Takie moje zdanie

H
Kuza 2017-11-13 12:32

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1