Potrzebuje pomocy przy wyborze elektrycznej piły łańcuchowej

G
Krzysiek 2006-09-28 00:00

Potrzebuje pomocy przy wyborze elektrycznej piły łańcuchowej

Witam
Poszukuję niedrogiej i nienajgorszej elektrycznej piły łańcuchowej tak do 320 zł. W domu posiadam pilę spalinową do cięższego cięcia, a ta byłaby potrzebna czasami do prac ciesielskich itp.
Wpadła mi w oko piła B&D GK1635 1600W 35cm na allegro za 250 zł.
Tak samo w Castoramie jest piła za 316zł (coś dedykowanego dla tego marketu), ale o mocy 2000 W i długości prowadnicy 40 cm - sprzedawca zachwalał ją i mówił, że to dobre półprofesjonalne narzędzie małoawaryjnie w porównaniu z tańszą piłą, o której wole nie mówić, bo poco, komu piła bez sprzęgła ;/
Proszę pomóżcie i doradźcie. Mieszkam we Wrocławiu i może ktoś mi dać namiary na jakiś niedrogi sklep.
Pozdrawiam
Krzysiek

G
Krzysiek 2006-10-02 00:00

Re:Potrzebuje pomocy przy wyborze elektrycznej piły łańcuchowej

Kupiłem jednak tą z Castoamy MacAllister model Mac 2000 TEL
Zobaczymy jak bedzie działać - w każdym razie postaram sie napisać później na forum czy są, czy były z nią problemy.

G
Adam 2010-09-26 21:26

Re: Potrzebuje pomocy przy wyborze elektrycznej piły łańcuchowej

Nie kupuj niczego "marki"MacAllister bo będziesz narzekał tak jak ja.Mam piłę spalinową MacAllister 42TT która nawaliła.Zawiozłem ją do Castoramy bo jest to firma produkująca sprzęt tylko dla niej i okazało się że część -pompka smarowania olejem -jest nie dostępna w żadnym serwisie w polsce ani ich ani innym.Poradzono mi żebym ją zutylizował bo jest po gwarancji.Taki jest serwis pogwarancyjny w Castoramie.I jeszcze jeden hit.Pracownik serwisu w ogóle nie polecał żadnego sprzętu tej firmy bo jak stwierdził dostępność części jest znikoma jeśli chodzi o MacAllistera.Gdy jest na gwarancji to OK bo wymienią sprzęt na nowy a po gwarancji można to wyrzucić na śmieci tzn.zutylizować.

G
Maariusz 2010-09-27 08:08

Re: Potrzebuje pomocy przy wyborze elektrycznej piły łańcuchowej

Jak piła elektryczna to tylko Makita. Świetny sprzęt. Łatwo dostępny serwis. Parę lat już u mnie służy.

G
marcin303 2013-09-14 08:41

Re: Potrzebuje pomocy przy wyborze elektrycznej piły łańcuchowej

ja też postawiłem na pilarka elektryczną, dokładnie model SE 2016Q od Stigi, silnik o mocy 2000W, co ważne łańcuch przesuwa się po solidnej prowadnicy o długości 40 więc można solidnie popracować :)

1