pilarka po chwili gaśnie

Do ostatniej strony »
G
wikitor 2009-05-11 00:00

pilarka po chwili gaśnie

witam , posiadam pilarke husqvarna 254 SE niestety nie chodzi tak jak trzeba, mianowicie pilarka po odpaleniu chodzi tylko na ssaniu i nie reaguje w ogóle na dodawanie gazu ( może czasami delikatnie ), gdy wyłączam ssanie to pilarka gaśnie po chwili,po tym jak zgaśnie odpala bez problemu ale ciągle te same objawy ;/, nie wiem o co chodzi Czy są to objawy zatartego silnika, czy może gaźnik szlag trafił ???? POZDRAWIAM i dzięki z góry za wskazówki

G
barthos 2009-05-23 00:00

Re:pilarka po chwili gaśnie

Słaba kompresja. Należy wymienic uszczelniacze i pierscien na tłoku.

G
barthos 2009-05-23 00:00

Re:pilarka po chwili gaśnie

Słaba kompresja. Należy wymienic uszczelniacze i pierscien na tłoku.

G
uchu 2009-06-15 00:00

Re:pilarka po chwili gaśnie

mogą też być wywalone membrany gaźnika

G
Krzysiu 2009-06-18 00:00

Re:pilarka po chwili gaśnie

A może być tak że jest nieszczelność na przewodzie impulsowym. Niewiem jaki jest w tym modelu gumowy czy plastikowy ale ma ogromne znaczenie dla obrotów.

G
Sławek 2009-09-01 00:00

Re:pilarka po chwili gaśnie

Jeżeli pilarka powieszona na sznurku rozrusznika szybko opada to jak wyżej; do wymiany pierscien i najlepiej za jedna robota uszczelniacze na wale.
Jak masz tam niesczelnosci to chocbyś sie zes....Ł nie wyregulujesz pilarki. Sprawdź również gladź na tloku;
odkręc tłumik i przez otwor wlotowy spalin bedziesz widzial częśc tloka- jezeli ma rysy to masz klopot do wymiany tlok i oby tlko bo czesto są rowniez rysy na cylindrze, a przy tej pilarce to wydatek kilkuset zlotych.
Ale nie należy myślec pesymistycznie. Miejmy nadzieję ,że twoja pilarka ma problemy regulacyjne, atu nie chce mi się pisac i odsylam Cię na foru FIS gdzie problem regulacji byl wiellllokrotnie omawiany.
Pilarka to proste urządzenie sam je wyregulujesz i naprawisz
pozdarwiam Slawek

G
damian333 2009-10-26 00:00

Re:pilarka po chwili gaśnie

na 100 proc. uszkodzona membrana gaznika

G
Nikoś 2009-11-09 00:00

Re:pilarka po chwili gaśnie

na 100 proc. uszkodzona membrana gaznika
A która?

G
rafal 2010-01-14 14:12

Re:pilarka po chwili gaśnie

nikos czytalem kilka twoich opini i uwarzam ze nasz pojecie o tym co mowisz. ale ja nie o tym tez mam problem z pilarka 4,5 lat temu okazyjnie kupilem pile gl5200m 3,2k,wiem zadna to rewelacja nieoczekiwalem zbyt wiele ale pociela okolo 70m drzewa na opal bez jakiej kolwiek awari w tej chwili odpali i chodzi do momentu rozgrzania sie jak sie rozgrzeje to wariuje na obrotach i gasnie lub szybciej przystapie do ciecia przy samym cieciu tak jak by tracila moc i gasnie a prubujac utrzymac ja na chodzie wciskajac gaz tak jakby sie dlawila igasnie. Prosze dorac co ja boli

G
damian333 2010-01-14 16:44

Re:pilarka po chwili gaśnie do Rafał

Prawdopodobnie pierscienie tłokowe do wymiany.A jak sie nagrzeje i ja zgasisz to zapala?

G
rafal 2010-01-15 11:32

Re:pilarka po chwili gaśnie

TAK odpali pracuje ale gdy chce wcisnac gaz to zareaguje i gasnie
czasami jeszcze cos zacznie ciac alechwile i gasnie

G
Nikoś 2010-01-16 10:56

Re:pilarka po chwili gaśnie

Zrób tak. Zdejmij podstawe filtra powietrza, przykręć sam gaźnik, włącz ssanie,zdejmij fajkę z świecy. Zaprzyj sobie jakoś pilarke tak aby ci się nie ruszała. Teraz patż w gaźnik i energicznie ciągnij za linke rozrusznika. Jeżeli z dyszy od wysokich obrotów zauwarzysz, że leci benzyna to już wiesz,że pilarka jest zalewana. Jesli tak nie będzie to pisz i wymyslimy co jej jest.

G
rafal 2010-01-16 16:41

Re:pilarka po chwili gaśnie

narazie bardzo dziekuje sprawdze i napisze. pozdrowienia

G
dzidek 2010-02-07 00:12

Re:pilarka po chwili gaśnie

Witam wszystkich
Ten sam problem mam ze swoją husqvarną 40, którą niedawno kupiłem. Odpala i zaraz gaśnie. Śruby do regulacji ustawiłem na L 1 1/4 i H 1 1/4. Świeca nowa iskra jest, paliwo dostaje bo wykręcona świeca jest zapocona. Filtr powietrza czysty. Nie wiem jak sprawdzić szczelność komory korbowej i uszczelnień na wale korbowym. Mam miernik ciśnienia i jak go przyłożyłem do otworu świecy i ciągnąłem za linkę rozrusznika to pokazał o,75 Mpa - czy to dobrze? Boję się rozkręcać gażnik. Jak napisał Sławek pilarka powieszona na sznurku nie opada. Czytałem jeszcze o połączeniu gażnika z cylindrem, ze może tam się dostawać fałszywe powietrze, ale gdzie można kupić te łaczniki?
Ponieważ nie jestem biegły w tych sprawach proszę o poprowadzenie mnie krok po kroku co mam robić.
Do Nikosia
Przeżyłem już ponad pół wieku i wiem, że są uzdolnieni ludzie, którzy mają wrodzoną smykałkę do różnych prac. Sam tego doświadczyłem kiedy na początku lat 80-tych miałem malucha i mechanik wyregulował mi luz zaworów nie szczelimomierzem tylko na słuch. Silnik chodził idealnie. A wszyscy się z tego sposobu regulacji śmiali. Dlatego Zyczę Ci młody człowieku samych sukcesów i stałego poszerzania wiedzy. Nie wiem w jakim mieście pracujesz, ale chętnie bym oddał moje pilarki Tobie do naprawy i regulacji., a mam dolmara 116i i husqvarnę 40 no i stihla MS 230, którego jeszcze nie odpalałem. Pozdrawiam

G
Sławk 2020-09-22 19:45

Re: pilarka po chwili gaśnie

Sprawdź filtr paliwa

1 2